Kilpailukalenteri 2013-14

TÄRKEITÄ LINKKEJÄ:

Kilpailukalenteri 2013-14 (STLL)

Alueelliset kilpailut 2013-14 (STLL)

Ohjelmalomakkeet 

Yksinluistelun testijärjestelmät ja tulevat testit

***************************************

 

Minien kutsukilpailu 15.4.2014, Paloheinä, HTK

Minit 2006

Anna Bergström

  2 / 6 (20,33)

 

Irene Heinonen

 

 

Matilda Prihti

 

 

Janina Vainikka

 

 

Olivia Vilos

  1 / 6 (21,67)

 Minit 2005

Matilda Hyytinen

  6 / 7 (30,00)

 

Penni Passi

  4 / 7 (46,00)

 

Kamilah Qureshi

  7 / 7 (26,67)

Minit 2004

Ira Laine

  6 / 8 (37,00)

 

Emma Tynjä

  2  / 8 (49,67)

 

B-silmujen hopeafinaali 26.3.2014, Myllypuro, HSK

 

Julianne Vilos

5 / 15 (40,67; EM: Laadukkaat piruetit)

Minien alueellinen hopeafinaali ja kutsukilpailu 18.3.2014, Paloheinä, HTK

Hopeafinaali

Erika Envalds

 10 /22 (36,00)

 

Sina Honka-Aho

 12 / 22 (35,00)

 

Ira Laine

  7 / 22 (36,67)

 

Penni Passi

  1 / 22 (46,00)

 

Unna Putaala

  3 / 22 (44,33)

Minit synt. 2006 ja myöh.

Anna Bergström

  2 / 5 (18,67)

 

Irene Heinonen

 

 

Janina Vainikka

 

 

Olivia Vilos

  3 / 5 (17,00)

Minit 2005

Matilda Hyytinen

 

 

Kamilah Qureshi

 

Minit 2004

Maria Moilanen

  4 / 6 (43,00)

 

Emma Tynjä

  3 / 6 (32,00)

Noviisien ja debytanttien kulta- ja hopeafinaalit 15. - 16.3. 2014, Mikkeli, ML

Debytantti (hopeafinaali)

Pinja Tauriainen

  8 / 23 (51,42)

Noviisi (hopeafinaali)

Daniela Kumlin

 10 / 20 (44,95)

Noviisi (kultafinaali)

Ellen Nordenswan

  5 /  24 (50,81)

 

Minien aluemestaruuskilpailu 14.3.2014, ETK

 Mini

Emma Tynjä

 10 / 22 (34,67)

Kutsukilpailu 8.3.2014, Kerava, KeLS

Minit 05 ja nuor

Anna Bergström

 13 / 20 (32,67)

 

Nea Poikkeus

  4 / 20 (41,33; EM: korkeat hypyt)

Unna Putaala

  6 / 20 (41,00)

Minit 2004

Erika Envalds

  5 / 22 (36,33)

 

Sina Honka-Aho

  8 / 22 (34,00)

Silmut B

Emma Airisto

  1 / 27 (46,33)

 

Amanda Hotanen

 11 / 27 (37,33)

Aluedebytantti

Isabella Shirazi

 12 / 14 (24,33; EM: herkkä esitys)

Aluenoviisi

Jenny-Rosa Mattila

  2 / 9 (40,00)

 

Riina Mykkänen

  3 / 9 (39,33)

Spring Carnival 28.2. - 2.3.2014, Kisakallio, EVT

Springs B 2004

Emma Airisto

  2 / 13 (47,00)

 

Stella Sainio

  8 / 13 (39,67) EM: Well-rotating sit spin

Springs B 2003

Amanda Hotanen

  6 / 22 (41,00)

Ada Kekkonen

 20 / 22 (29,67)

Cubs 2006

Anna Bergström

  3 / 8 (37,00)

 

Olivia Vilos

  5 / 8 (35,33)

Cubs 2005

Matilda Hyytinen

 26 / 26 (25,67)

 

Penni Passi

  9 / 26 (44, 33) EM: Beautiful glide and good speed!

 

Unna Putaala

  6 / 26 (46,33) EM: Good presentation and involvement!

 

Kamilah Qureshi

 23 / 26 (28,00)

Cubs 2004

Erika Envalds

 26 / 43 (35,33)

 

Sina Honka-Aho

 28 / 43 (34,67) EM: Beautiful hand movements to the music.

 

Maria Moilanen

 21 / 43 (37,00) EM: Great sit spin.

 

Emma Tynjä

  9 / 43 (45,33)

Debs C

Isabella Shirazi

 10 / 10 (24,33)

Novice C

Emilia Kettunen

  1 / 7 (55,67)

 

Jenny-Rosa Mattila

  2 / 7 (46,00)

 

Riina Mykkänen

  3 / 7 (42,67)

Edea Cup (debytanttien aluemestaruuskisat) 28.2.2014, Pirkkola, HL

Debytantti

Pinja Tauriainen

  7 / 31 (53,25)

 

Isabella Vilos

 25 / 31 (42,94)

B-silmujen aluemestaruuskisat 22.2.2014, Myyrmäki, EVT

B-silmut

Emma Airisto

  1 / 27 (53,00)

 

Amanda Hotanen

 11 / 27 (41,33)

Stella Sainio

 10 / 27 (42,00)

Kutsukilpailu 18.2.2014, Paloheinä, HTK

Minit 2005-06

Anna Bergström

 

 

Matilda Hyytinen

 

 

Kamilah Qureshi

 

 

Olivia Vilos

  3 / 7 (20,00)

Minit 2004

Erika Envalds

  8 / 15 (38,67)

 

Ira Laine

 11 / 15 (31,00)

 

Maria Moilanen

 12 / 15 (29,33)

 

Emma Tynjä

 2 / 15 (45,67)

B-silmut

Emma Airisto

  1 / 16 (50,33)

 

Amanda Hotanen

  2 / 16 (43,00)

 

Stella Sainio

  3 / 16 (42,67)

 

Julianne Vilos

  6 / 16 (38,00)

Aluenoviisit

Jenny-Rosa Mattila

  2 / 5 (36,00)

 

Riina Mykkänen

  1 / 5 (37,67)

 

Isabella Shirazi

  5 / 5 (22,00)

Debytantit

Pinja Tauriainen

  1 / 13 (54,59)

 

Isabella Vilos

  8 / 13 (37,86)

Noviisit

Daniela Kumlin

  5 / 9 (39,86)

 

Giitta Lagerbohm

  1 / 9 (44,94)

Riedell Cup 14 - 16.2.2014, Rauma, RTL

Debs A

Pinja Tauriainen

 12 / 29 (46,98)

 

Isabella Vilos

 16 / 29 (46,37)

Novice B

Emilia Kettunen

 12 / 17 (37,58)

 

Daniela Kumlin

 11 / 17 (39,12)

Springs B

Amanda Hotanen

 14 / 30 (40,00)

 

Emma Airisto

  2 / 30 (49,00)

Cubs

Ira Laine

 20 / 31 (36,50)

 

Unna Putaala

  7 / 31 (46,67)

Kutsukilpailu 9.2.2014, Kisakallio, VTL

Minit

Anna Bergström

 10 / 17 (19,67)

 

Penni Passi

  3 / 17 (24,33)

 

Unna Putaala

  4 / 17 (24,33)

 

Olivia Vilos

 16 / 17 (15,67; EM: huolellinen esitys)

Silmut B

Amanda Hotanen

  5 / 15 (41,67)

 

Ada Kekkonen

 15 / 15 (33,67)

 

Julianne Vilos

  3 / 15 (43,00)

Aluenoviisit

Emilia Kettunen

  1 / 6 (51,33)

 

Jenny-Rosa Mattila

  3 / 6 (45,00)

 

Riina Mykkänen

  4 / 6 (43,33)

 

Isabella Shirazi

  6 / 6 (31,00)

Kutsukilpailu 8.2.2014, Mäntsälä,  MJT

Minit

Sina Honka-Aho

 13 / 24 (32,00)

 

Ira Laine

  5 / 24 (35,33)

 

Maria Moilanen

 14 / 24 (32,00)

 

Nea Poikkeus

  4 / 24 (37,00; EM: korkeat/ilmavat hypyt, reipas esitys)

Silmut B

Emma Airisto

  1 / 14 (44,00)

 

Stella Sainio

  4 / 14 (38,00) EM: hyvä musiikin tulkinta

B-silmujen aluevalintakilpailu ja minien kutsukilpailu 4.2.2014, Paloheinä HTK

Silmut

Emma Airisto

  1 / 29 (51,00)

 

Amanda Hotanen

  8 / 29 (42,33)

 

Ada Kekkonen

  24 / 29 (32,33)

 

Stella Sainio

  9 / 29 (41,67)

 

Julianne Vilos

 19 / 29 (35,67)

Minit 2004

Sina Honka-Aho

  8 / 10 (37,00)

 

Maria Moilanen

 10 / 10 (30,00)

 

Emma Tynjä

  2 / 10 (40,33)

Minit 2005

Matilda Hyytinen

  7 / 12 (36,33)

 

Penni Passi

  2 / 12 (49,00)

 

Nea Poikkeus

  4 / 12 (44,00) EM: lennokkaat hypyt

 

Unna Putaala

  3 / 12 (46,33)

 

Kamilah Qureshi

 10 / 12 (31,00)

 Minit 2006

Anna Bergström

  3 / 5 (19,00)

 

Irene Heinonen

 

 

Olivia Vilos

  2 / 5 (22,33)

Luistelee kilpailun ulkopuolella

Isabella Shirazi

Debytanttien ja Noviisien III-lohkon 2.valintakilpailu 1.2.2014, Hämeenlinna, HTL

Debytantit

Pinja Tauriainen

 12 / 41 (49,74)

 

Isabella Vilos

 28 / 41 (42,84)

Noviisit

Daniela Kumlin

 11 / 29 (43,37) 

 

Giitta Lagerbohm

 13 / 29 (41,31)

 

Ellen Nordenswan

  2 / 29 (50,21)


Minien 2. aluevalintakilpailu 28.1.2014, Pirkkola, HL

Mini - 04

Erika Envalds

  8 / 17 (41,67)

 

Sina Honka-Aho

 12 / 17 (37,67)

 

Ira Laine

 15 / 17 (31,67)

 

Maria Moilanen

 14 / 17 (32,33)

 

Emma Tynjä

  6 / 17 (44,67; EM: pyörivät piruetit)

Mini - 05

Anna Bergström

 14 / 15 (26,33)

 

Matilda Hyytinen

 13 / 15 (26,33)

 

Penni Passi

  7 / 15 (37,33)

 

Nea Poikkeus

  9 / 15 (33,67)

Unna Putaala

  8 / 15 (35,00)

 

Interclub-kilpailu 24 - 25.1.2014, Hyvinkää, HYTL

Debs A

Isabella Vilos

 10 / 13 (43,10)

Novice B

Emilia Kettunen

  4 / 10 (41, 20)

 

Daniela Kumlin

  9 / 10 (38,19)

Novice C

Jenny-Rosa Mattila

  4 / 7 (26,48)

 

Riina Mykkänen

  5 / 7 (25,90)

Junior B

Jutta Harju

  8 / 9 (40,34)

Springs B

Ada Kekkonen

 16 / 20 (26,67)

 

Stella Sainio

  7 / 20 (34,00)

Kansallisten junioreiden ja senioreiden 2.valintakilpailu 18 - 19.1.2014, Tikkurila, TTK

Juniorit

Jutta Harju

  19 / 24 (SP 20; FS 17; 76,63)

Seurakisa 14.1.2014, Paloheinä, HTK

Minit 2004

Erika Envalds

 EM: Linjakkaat, hyvin pyörivät vaakapiruetit

Sina Honka-Aho

  2 / 15 (25)

 

Ira Laine

 

 

Maria Moilanen

 

 

Emma Tynjä

  3 / 15 (25)

Minit 2006

Anna Bergström

  3 / 5 (22)

 

Olivia Vilos

 

Minit 2005

Matilda Hyytinen

 

 

Penni Passi

  3 / 13 (24)

 

Nea Poikkeus

  2 / 13 (25)

Unna Putaala

  1 / 13 (25)

 

Kamilah Qureshi

 EM: Luistelit tarkasti musiikin rytmiä kuunnellen

 

Crystal Cup 4 - 6.1.2014, Mikkeli, ML

Novice B

Daniela Kumlin

 11 / 14 (41,14)

Novice C

Jenny-Rosa Mattila

  4 / 15 (41,33)

 

Riina Mykkänen

  6 / 15 (38,67)

Debs A

Isabella Vilos

 25 / 35 (44,76)

Cubs 2004

Erika Envalds

 13 / 20 (38,75)

Cubs 2005 or younger

Penni Passi

  9 / 21 (41,00); EM: excellent axel-jump

 

Nea Poikkeus

 16 / 21 (37,67)

 

Unna Putaala

 11 / 21 (40,00)

Springs B

Amanda Hotanen

 17 / 28 (36,67)

 

Ada Kekkonen

 22 / 28 (35,33)

 

Stella Sainio

 16 / 28 (36,67)

Froggie Cup 4 - 6.1.2014, Pirkkola, HSK

Junior B

Jutta Harju

 14 / 21 (SP 17, FS 12; 72,75)

Novice B

Giitta Lagerbohm

 19 / 20 (30,54)

 

Nelli Sahakangas

 16 / 20 (31,53)

Cubs 04

Ira Laine

 12 / 23 (31,00)

 

Maria Moilanen

 18 / 23 (27,67)

 

Emma Tynjä

  9 / 23 (33,33); EM: Vauhdikas luistelu

Christmas Stars Competition 13 - 15.12.2013, Tartto

Junior B

Jutta Harju

  2 / 3 (34,63)

Novice B

Daniela Kumlin

  3 / 7 (27,34)

 

Nelli Sahakangas

  6 / 7 (23,60)

 

Pinja Tauriainen

  1 / 7 (34,80)

 

Isabella Vilos

  2 / 7 (28,27)

Springs B

Emma Airisto

  3 / 10 (22,87)

 

Stella Sainio

  8 / 10 (17,26)

 

Julianne Vilos

  7 / 10 (18,34)

Cubs B

Erika Envalds

 13 / 19 (18,46)

 

Penni Passi

 15 / 19 (16,93)

 

Unna Putaala

 14 / 19 (17,45)

Kutsukisa 8.12.2013, Vuosaari, MTK

Juniorit

Jutta Harju

  8 / 12 (45,48)

Noviisit

Daniela Kumlin

  3 / 15 (46,65)

 

Nelli Sahakangas

 15 / 15 (33,02)

Seurakisa (minit ja silmut) 4.12.2013, Myllypuro, HSK

Minit 2005 ja nuor

Anna Bergström

  4 / 13 (39,00)

 

Penni Passi

  2 / 13 (42,00)

 

Nea Poikkeus

  8 / 13 (29,00)

 

Unna Putaala

  1 / 13 (50,00)

 

Kamilah Qureshi

 11 / 13 (25,00)

 

Olivia Vilos

 10 / 13 (27,00)

 Minit 2004

Erika Envalds

  6 / 10 (32,00)

 

Sina Honka-Aho

  2 / 10 (35,00)

 

Ira Laine

  4 / 10 (33,00)

 

Maria Moilanen

  3 / 10 (34,00)

 

Emma Tynjä

  1 / 10 (44,00)

Silmut

Emma Airisto

  2 / 16 (41,00)

 

Amanda Hotanen

  1 / 16 (43,00)

 

Ada Kekkonen

  8 / 16 (32,00)

 

Stella Sainio

  6 / 16 (34,00)

 

Julianne Vilos

 10 / 16 (31,00) EM: Kauniit käsiliikkeet

Debytanttien ja Noviisien III-lohkon 1.valintakilpailu 30.11. - 1.12.2013, Rauma, RauTL

Debytantit

Pinja Tauriainen

 16 / 39 (47,31)

 

Isabella Vilos

 11 / 39 (49,07)

Noviisit

Daniela Kumlin

 14 / 29 (42,27)

Giitta Lagerbohm

 18 / 29 (40,94)

Ellen Nordenswan

  2 / 29 (51,27)

Seurakisa (minit) 28.11.2013, Kauniainen, Kata

Minit 2005-06

Anna Bergström

 

 

Matilda Hyytinen

 

 

Penni Passi

 1 / 17

 

Unna Putaala

 2 / 17

 

Kamilah Qureshi

 

 

Olivia Vilos

EM: hienosti kierroksia istumapiruetissa

 Minit 2004

Sina Honka-Aho

 

 

Ira Laine

 

 

Maria Moilanen

 EM: Laadukkaat piruetit

 

Emma Tynjä EM: Vauhdikkaat askeleet ja siirtymät

Tuhansien tähtien kutsukilpailut 24.11.2013, Kouvola, KouJt

Aluenoviisit

Jenny-Rosa Mattila

  2 / 7 (40,33)

 

Riina Mykkänen

  5 / 7 (36,67)

Santa Claus 22 - 24.11.2013, Tampere, Varala-Tiimi

Junior B

Jutta Harju

 11 / 18 (48,45)

Debs A

Pinja Tauriainen

  7 / 36 (51,07)

 

Isabella Vilos

 14 / 36 (47,95)

Novice B

Daniela Kumlin

 15 / 22 (38,78)

Springs B

Emma Airisto

  5 / 30 (46,50)

 

Julianne Vilos

 23 / 30 (33,75)

Cubs 04

Emma Tynjä

  8 / 20 (43,75; EM: Hyvä esittäminen)

Cubs 05

Penni Passi

  6 / 16 (42,00)

 

Unna Putaala

 12 / 16 (37,33)

Kutsukilpailu 17.11.2013, Kauniainen, Kata

Aluedebytantit

Isabella Vilos

  1 / 7 (43,00)

Aluenoviisit

Daniela Kumlin

  1 / 7 (37,33)

 

Jenny-Rosa Mattila

  4 / 7 (33,67)

 

Riina Mykkänen

  3 / 7 (33,67)

 

Nelli Sahakangas

  5 / 7 (33,00)

 

Sara Tynjä

  2 / 7 36,83)

Promo Cup 8 - 10.11.2013, Salo, Salpa

Junior B

Jutta Harju

 12 / 21 (SP 15, FS 11; 75,07)

 

Vivi Malmivuori

 21 / 21 (SP 20, FS 20; 62,58)

Debs A

Pinja Tauriainen

  3 / 28 (50,69)

 

Isabella Vilos

 10 / 28 (43,24)

Novice C

Jenny-Rosa Mattila

  2 / 7 (40,00)

 

Riina Mykkänen

  6 / 7 (32,00)

Minien ja silmujen aluevalintakilpailu 9.11.2013, Helsingin harjoitusjäähalli, HSK / HTK / MTK

Minit 2005 ja nuor

Anna Bergström

 

11 / 13 (31,00) EM: huolellinen kokonaisuus

 

Matilda Hyytinen

 13 / 13 (22,67)

 

Penni Passi

  8 / 13 34,00)

 

Nea Poikkeus

  9 / 13 (31,67)

 

Unna Putaala

  4 / 13 (41,67)

Minit 2004

Erika Envalds

 13 / 16 (33,33)

 

Sina Honka-Aho

  6 / 16 (36,33)

 

Ira Laine

  9 / 16 (34,67)

 

Maria Moilanen

 16 / 16 (29,33)

 

Emma Tynjä

  4 / 16 (39,00)

Silmut

Emma Airisto

  4 / 28 (42,00)

 

Amanda Hotanen

 10 / 28 (38,00)

 

Ada Kekkonen

 23 / 28 (28,00)

 

Stella Sainio

  5 / 28 (41,50)

 

Julianne Vilos

 11 / 28 (38,00)

Kutsukilpailu 29.10.2013, Paloheinä, HTK

Silmut

Emma Airisto

  3 / 21 (49,00)

 

Amanda Hotanen

 13 / 21 (39,00)

 

Ada Kekkonen

 19 / 21 (30,67)

 

Stella Sainio

 17 / 21 (34,67) EM: Kaunis musiikin tulkinta

 

Julianne Vilos

 14 / 21 (38,67

Debytantit

Pinja Tauriainen

  1 / 11 (53,22)

 

Isabella Vilos

  9 / 11 (40,21)

 Noviisit

Daniela Kumlin

  2 / 12 ( 40,26)

 

Jenny-Rosa Mattila

  9 / 12 (31,43)

 

Riina Mykkänen

 10 / 12 (31,29)

Nelli Sahakangas

  4 / 12 (39,26)

 

Sara Tynjä

  5 / 12 (37,65)

Kansallisten junioreiden ja senioreiden 1.valintakilpailu 26.-27.10.2013, Oulu, OLK

Juniorit

Jutta Harju

  17 / 24 (SP 17; FS14; 72,54)

 

Vivi Malmivuori

 28 / 30 (SP 19,41)

Seurakisa 22.10.2013, Paloheinä, HTK

Minit 2006

Anna Bergström

  3 / 4 (21)

Minit 2005

Matilda Hyytinen

 EM: Vauhdikas perusluistelu

 

Penni Passi

  1 /11 (26)

 

Nea Poikkeus

  3 / 11 (21)

 

Unna Putaala

  2 / 11 (25)

Minit 2004

Erika Envalds

 

 

Sina Honka-aho

  2 / 15 (25)

 

Ira Laine

 

 

Maria Moilanen

 

 

Emma Tynjä

  3 / 15 (25)

House of Elliott improvisaatiokilpailu 12.10.2013, Porvoo, PTL

2002 ja vanh

Irja Hellemaa-Windfeldt

 

2003 – 2005

Matilda Hyytinen

  1 / 27

 

Maria Moilanen

 

 

Kamilah Qureshi

 

2006 ja nuor

Anna Bergström

 

 

Irene Heinonen

  1 / 21

 

Matilda Prihti

  2 / 21

 

Olivia Vilos

 

Kutsukilpailu 12.10.2013, Tuusula, TL

Juniorit

Jutta Harju

  9 / 18 (FP 49,93)

 

Vivi Malmivuori

 17 / 18 (FP 36,30)

Debytantit

Pinja Tauriainen

  1 / 19 (53,88)

 

Isabella Vilos

 11 / 19 (40,06)

Noviisit

Daniela Kumlin

  5 / 24 (42,70)

 

Sara Tynjä

 13 / 24 (37,79)

Kutsukilpailu 1.10.2013, Paloheinä, HTK

Silmut

Emma Airisto

  2 / 11 (51,67)

 

Amanda Hotanen

  8 / 11 (39,67)

 

Ada Kekkonen

  9 / 11 (34,00)

 

Stella Sainio

  3 / 11 (44,33)

 

Julianne Vilos

  5 / 11 (42,50) EM: Laadukkaat piruetit

Minit 2004

Erika Envalds

  2/ 13 (26,00)

 

Sina Honka-Aho

  3 / 13 (25,67)

 

Ira Laine

 EM: Hyvä eläytyminen  ohjelmaan

 

Maria Moilanen

 

 

Emma Tynjä

  1 / 13 ( 27,33)

Minit 2005-06

Anna Bergström

 

 

Matilda Hyytinen

 

 

Penni Passi

  2 / 11 (24,00)

 

Nea Poikkeus

  3 / 11 (22,00)

 

Unna Putaala

  1 / 11 (26,33)

Kutsukilpailu 28 -29.9.2013, Turku, TRT

Debytantit

Pinja Tauriainen

  1 / 16 (49,15)

 

Isabella Vilos

 13 / 16 (34,75)

Silmut B

Emma Airisto

  3 / 19 (41,67)

 

Amanda Hotanen

 12 / 19 (33,00) EM: Hyvä taivutuspiruetti

Kutsukilpailu, 28 - 29.9.2013, Kerava, KELS

Juniorit

Jutta Harju

  4 / 8 (SP 4; FS 4; 74,00)

Noviisit

Daniela Kumlin

  5 / 12 (37,23)

 

Sara Tynjä

  8 / 12 (34,87)

Aluenoviisit

Jenny-Rosa Mattila

  4 / 4 (39,00)

 

Riina Mykkänen

  3 / 4 (41,00)

Silmut B

Ada Kekkonen

 10 / 10 (24,00)

Minit

Erika Envalds

  4 / 11 (34,75)

 

Penni Passi

  1 / 11 (41,75)

 

Unna Putaala

  3 / 11 (37,25)

 

Emma Tynjä

  2 / 11 (40,50)

 

Hyria Skating 20 – 22.9.2013, Hämeenlinna, HTL

Cubs B 05

Penni Passi

  3 / 18 (42,67)

 

Unna Putaala

 14 / 18 (31,67)

 Cubs B 04

Erika Envalds

 13 / 23 (30,67)

 

Emma Tynjä

  5 / 23 (40,67)

Springs B

Emma Airisto

  9 / 32 (41,33)

 

Ada Kekkonen

 27 / 32 (27,00)

Juniors B

Jutta Harju

 20 / 25 (SP 21, FP 19; 70,03)

Debs A

Pinja Tauriainen

  5 / 29 (48,79)

 

Isabella Vilos

 21 / 29 (41,40)

Novice B

Daniela Kumlin

  8 / 24 (38,21)

 

Orton Trophy 13 – 15.9.2013, Myyrmäki, EVT

Junior B

Jutta Harju

 14 / 18 (SP 13, FS 12; 65,00)

Debutants

Pinja Tauriainen

  5 / 25 (49,41)

 

Isabella Vilos

 13 / 25 (42,75)

Novice B

Daniela Kumlin

  6 / 10 (39,50)

Seurakisa 10.9.2013, Paloheinä HTK

Silmu

Emma Airisto

  2 / 9 (44)

 

Ada Kekkonen

 

 

Stella Sainio

  3 / 9 (42)

 

Julianne Vilos

 EM: pehmeä perusluistelu

Mini 2004

Erika Envalds

 

 

Ira Laine

  3 / 12 (19)

 

Maria Moilanen

 

 

Emma Tynjä

  2 / 12 (20)

 

Sina Honka-Aho

 

 Mini 2005-06

Anna Bergström

 

 

Penni Passi

  3 / 6 (24)

 

Nea Poikkeus

  1 / 6 (25)

 

Unna Putaala

  2 / 6 (24)

proteesipalvelu_logo.png