Kilpailukalenteri 2018-19

STLL Helsingin alueen kilpailut TÄÄLTÄ

STLL kilpailukalenteri TÄÄLTÄ

MARRASKUU Kilpailun nimi, järjestäjä, sijainti, kilpailusivusto Osallistujat (HTK) Lisätiedot, valmentaja
17.-18.11.2018  Promo Cup 2018 (Salpa) Salo

A-silmut
Iiris Hakamies
Joanda Luong
Minea Salokoski
Claudia Ulundu

Debytantit
Anna Bergström
Lotte Eronen
Meri-Vuokko Hannula
Nella Jokinen

Noviisit
Milla Hildén
María Moilanen
Matilda Prihti

SM-noviisit
Venla Saneri
Stella Sainio WD
Hanna Toivanen

Juniorit
Erika Envalds
Ada Kekkonen

Tiia-Riikka Pietikäinen
23.-25.11.2018  EVBN Meisterscaft and EVBN Swiss Cup,  Grindewald Sveitsi  Amanda Hotanen
Nea Poikkeus
Stella Sainio
Venla Saneri
Hanna Toivanen
 Tiia-Riikka Pietikäinen
24.11.2018  Minien aluevalintakilpailu (HL) Kaarela Minit
Venla Eronen
Oscar Fischer
Noora Lukkari
Ines Salminen
Saana Suila WD
Nella Sulento WD
Keira Swartz
Pinja Tauriainen
24.-25.11.2018  Junioreiden ja noviisien 1. lohkokilpailu (LTL) Lahti

 Noviisit
Milla Hildén
Matilda Prihti

Juniorit
Erika Envalds
Ada Kekkonen

 Heidi Mehto
25.11.2018 A-silmujen 1. aluevalintakilpailu (KaTa) Kauniainen A-silmut
Iiris Hakamies
Joanda Luong
Mirella Peltonen
Alisa Pietilä
Minea Salokoski
Sara Sjödahl
Claudia Ulundu
Nea Valtonen
JOULUKUU      
1.-2.12.2018  Santa Claus 2018 (Varala) Tampere 
 Debytanttien valintakilpailu

Debs A born 1.7.2005-30.6.2006
Anna Bergström
Nella Jokinen

Debs A born 1.7.2006-30.6.2007
Pihla Bergman
Lotte Eronen
Meri-Vuokko Hannula
Emilia Wartiovaara

Debs A, boys
Anton Erkama

 Tiia-Riikka Pietikäinen
1.-2.12.2018  Tähtisarjojen kutsukilpailu, (KELS) Kerava

Minit
Venla Eronen
Noora Lukkari
Nella Sulento
Keira Swartz

Minit, pojat
Oscar Fischer

B-silmut
Amanda Carlstedt
Noomi Niinimäki
Pinja Peltola
Laura Yläjärvi

Aluenoviisit
Tessa Hassinen
Viivi Koivula
María Moilanen

Aluesilmut
Kerttu Kärkkäinen

Heidi Mehto
6.12.2018  Tähtisarjojen kutsukilpailu (TL) Tuusula Tiia-Riikka Pietikäinen
8.-9.12.2018  Oulu Skate 2018 (OLK) Oulu    Pinja Tauriainen
9.12.2018  Tähtisarjojen kutsukilpailu (VTL) Kisakallio Tiia-Riikka Pietikäinen
14.12.2018  Tähtisarjojen kutsukilpailu (HTK) Kaarela    Tiia-Riikka Pietikäinen

Menneet kilpailut tuloksineen

* Klikkaamalla kilpailun nimeä pääset kokonaistuloksiin

PVM  Kilpailu, järjestäjä  Luistelijan nimi, sarja   Sijoitus  Pisteet (arviointi)
16.11.2018 B-silmut, 1. aluevalintakilpailu (ETK) B-silmut
Amanda Carlstedt 11. 35,00 (tähti)
Noomi Niinimäki 16. 32,00 (tähti) 
"Iloinen esitys"
Pinja Peltola 2. 49,33 (tähti)
Laura Yläjärvi 9. 38,33 (tähti)
9.-11.11.2018 Wasa Cup 2018 (VLK) Aluenoviisit
Tessa Hassinen 9. 31,25 (tähti)
Minit 2009
Venla Eronen 4. 36,00 (tähti)
Keira Swartz 13. 28,25 (tähti) 
"Hyvin paikallaan pyörivä istumapiruetti"
Minit 2010
Noora Lukkari luistelujärj. suppea tähtiarv.
B-silmut
Noomi Niinimäki 21. 30,60 (tähti)
27.-28.10.2018 SM-noviisien ja Debytanttien 1.lohkokilpailu (ESJT) SM-noviisit 
Amanda Hotanen 26. 70,23 (ISU)
Nea Poikkeus 34. 63,39 (ISU)
Venla Saneri 6. 85,43 (ISU)
Stella Sainio 14. 78,39 (ISU)
Hanna Toivanen 16. 76,20 (ISU)
Debytantit
Pihla Bergman 2. 50,87 (ISU)
Anna Bergström 1. 51,80 (ISU)
Lotte Eronen 4. 47,53 (ISU)
Meri-Vuokko Hannula 13. 42,49 (ISU)
Nella Jokinen 14. 41,89 (ISU)
Emilia Wartiovaara 30. 29,55 (ISU)
20.10.2018 Debytantit 1.lohkokilpailu (ETK) Debytantit (pojat)
Anton Erkama 5. 34,44 (ISU)
12.-13.10.2018 Kutsukilpailu (NTL) SM-noviisit (LO)
Amanda Hotanen 10.  24,81 (ISU)
Nea Poikkeus 7. 25,80 (ISU)
Stella Sainio 3. 28,42 (ISU)
Venla Saneri 2. 28,71 (ISU)
Hanna Toivanen 8. 25,53 (ISU)
Noviisit
Milla Hildén 27. 22,69 (ISU)
Viivi Koivula 17. 30,87 (ISU)
Matilda Prihti 24. 28,22 (ISU)
María Moilanen 7. 34,90 (ISU)
Juniorit
Erika Envalds 6. 26,67 (ISU)
Ada Kekkonen 8. 24,65 (ISU)
Minit, pojat
Oscar Fischer 1. 17,67 (tähti)
Minit 2010 ja myöh. 
Noora Lukkari 5. 30,33 (tähti)
Ines Salminen 2. 40,33 (tähti)
Nella Sulento 6. 24,00 (tähti)
Saana Suila 7. 22,67 (tähti)
Minit 2009
Venla Eronen 15. 28,67 (tähti)
Keira Swartz 11. 30,67 (tähti)
B-silmut 2009 ja myöh.
Noomi Niinimäki 6. 28,33 (tähti)
Pinja Peltola 4. 40,67 (tähti)
Laura Yläjärvi 5. 33,67 (tähti)
B-silmut 2008 ja 2007
Amanda Carlstedt 20. 30,67 (tähti)
29.-30.9.2018 SM-noviisit 1. valintakilpailu (JTL) SM-noviisit synt.2005 ja myöh.
Nea Poikkeus 8. 86,52 (ISU)
SM-noviisit 1.7.2003-2004
Amanda Hotanen 38. 66,33 (ISU)
Stella Sainio 13. 78,56 (ISU)
Venla Saneri 19. 75,20 (ISU)
Hanna Toivanen 10. 79,70 (ISU)
29.9.-30.9.2018 Crystal Cup .2 (ML) Springs B 2008
Amanda Carlstedt 14. 37,00 (tähti)
Springs B 2009 and later
Pinja Peltola 2. 45,00 (tähti)
Cubs 2009
Venla Eronen 11. 32,00 (tähti)
"Laadukas akseli"
Cubs 2010
Noora Lukkari 12. 28,00 (tähti)
Novice C
Tessa Hassinen 9. 28,67 (tähti)
Debs A
Nella Jokinen 27. 33,09 (ISU)
Springs A
Joanda Luong 4. 31,80 (ISU)
Mirella Peltonen 23. 19,48 (ISU)
21.9.-23.9.2018  Silver Skate 2018 (KuTa)  Debs A    
  Pihla Bergman 3. 48,02 (ISU)
Anna Bergström 1. 51,11 (ISU)
Lotte Eronen 4. 47,19 (ISU)
Meri-Vuokko Hannula 7. 44,00 (ISU)
Nella Jokinen 17. 38,35 (ISU)
Novice B born 1.7.2005 later
Milla Hildén 38. 19,68 (ISU)
Matilda Prihti 34. 23,36 (ISU)
Springs A
Sara Sjödahl 13. 26,90 (ISU)
Claudia Ulundu 9. 28,92 (ISU)
22.-23.9.2028  Aktia Trophy 2018 (EVT) A-silmut 2007    
Alisa Pietilä 16. 23,74 (ISU)
Minea Salokoski 9. 26,65 (ISU)
Juniorit
Ada Kekkonen 14. 58,46 (ISU)
SM-noviisit 2005 ja nuor.
Nea Poikkeus 16. 42,78 (ISU)
SM-noviisit 2004 ja vanh.
Amanda Hotanen 7. 48,92 (ISU)
Stella Sainio 12. 45,42 (ISU)
Venla Saneri 10. 45,72 (ISU)
Hanna Toivanen 3. 53,94 (ISU)
Minit 2010 ja myöh
Noora Lukkari 10. 27,00 (tähti)
Ines Salminen 1. 46,00 (tähti)
Saana Suila 13. 21,00 (tähti)
"Päivän hymytyttö"
B-silmut 2009 ja nuor.
Noomi Niinimäki 9. 27,33 (tähti)
Pinja Peltola 1. 46,33 (tähti)
Laura Yläjärvi 6. 34,67 (tähti)
"lennokas axel-hyppy"
B-silmut 2008 ja vanh.
Amanda Carlstedt 16. 31,00 (tähti)
A-silmut 2008 ja myöh.
Mirella Peltonen 3. 29,08 (ISU)