Kilpailukalenteri 2018-19

STLL Helsingin alueen kilpailut TÄÄLTÄ

STLL kilpailukalenteri TÄÄLTÄ


Kauden 2018-19 kilpailut tuloksineen


* Klikkaamalla kilpailun nimeä pääset kokonaistuloksiin

PVM  Kilpailu, järjestäjä  Luistelijan nimi, sarja   Sijoitus  Pisteet (arviointi)
12.-14.4.2019 Hope Cup 2019 Tartto (Viro) Advanced Novice
Amanda Hotanen 7. 69,55 (ISU)
Venla Saneri 2. 84,13 (ISU)
Hanna Toivanen 6. 71,83 (ISU)
Intermediate Novice
Lotte Eronen 1. 40,06 (ISU)
Basic Novice
Joanda Luong 11. 35,65 (ISU)
Mirella Peltonen 18. 31,94 (ISU)
Sara Sjödahl 12. 35,26 (ISU)
Cubs A
Anilla Marttila 18. 23,99 (ISU)
Novice B
Matilda Prihti 4. 31,60 (ISU)
Cubs B
Amanda Carlstedt 19. 16,41 (ISU)
Pinja Peltola 3. 22.78 (ISU)
30.3.2019 Kutsukilpailu (TL) Aluenoviisit
Tessa Hassinen 2. 35,33 (tähti)
Viivi Koivula 1. 47,67 (tähti)
B-silmut
Amanda Carlstedt 16. 36,33 (tähti)
Laura Yläjärvi 7. 44,67 (tähti)
Minit, pojat
Hugo Carlstedt 2. 22,67 (tähti)
Oscar Fischer 1. 28,33 (tähti)
Minit, tytöt
Venla Eronen 4. 45,33 (tähti)
Katariina Karhu 22. 18,50 (tähti)
Nella Sulento 19. 27,33 (tähti)
23.-24.3.2019 SM2019 (PTL) SM-noviisit 
Stella Sainio 14. 89,46 (ISU)
Venla Saneri 12. 89,86 (ISU)
Hanna Toivanen 23. 75,50 (ISU)
17.3.2019 Debytanttien kulta- ja hopeafinaali (SATU) Kultafinaali
Pihla Bergman 14. 46,68 (ISU)
Anna Bergström 2. 57,55 (ISU)
Lotte Eronen 6. 52,69 (ISU)
Hopeafinaali
Meri-Vuokko Hannula 16. 44,13 (ISU)
16.-17.3.2019 Spring Carnival 2019 (EVT) Minit 2011 ja nuor.
Hugo Carlstedt 10. 19,33 (tähti)
Noora Lukkari 7. 37,67 (tähti)
Nella Sulento 8. 29,33 (tähti)
Minit 2010
Oscar Fischer 26. 27,33 (tähti)
Aino Lamminparras 28. 24,00 (tähti)
Minit 2009
Venla Eronen 7. 40,67 (tähti)
B-silmut 2009 ja nuor.
Pinja Peltola 1. 53,00 (tähti)
Laura Yläjärvi 25. 33,67 (tähti)
A-silmut 2008 ja nuor.
Joanda Luong 1. 39,20 (ISU)
Anilla Marttila 23. 26,64 (ISU)
Sara Sjödahl 5. 36,57 (ISU)
Claudia Ulundu 22. 26,75 (ISU)
A-silmut 2007
Alisa Pietilä 27. 25,65 (ISU)
Minea Salokoski 2. 36,07 (ISU)
Noviisit
María Moilanen 3. 39,50 (ISU)
Matilda Prihti 17. 28,42 (ISU)
10.3.2019 B-silmut aluemestaruus (KATA) B-silmut
Pinja Peltola 2 44,67 (tähti)
Laura Yläjärvi 19. 36,00 (tähti)
8.-10.3.2019 Easter Skate 2019 (RTL) Springs A 2007
Alisa Pietilä 20. 23,55 (ISU)
Minea Salokoski 2. 32,97 (ISU)
Debs A 1.7.2006 and later
Lotte Eronen 2. 51,42 (ISU)
Meri-Vuokko Hannula 11. 45,42 (ISU)
Springs A 2008 and later
Iiris Hakamies 20. 25,92 (ISU)
Anilla Marttila 18. 26,92 (ISU)
Mirella Peltonen 10. 31,74 (ISU)
Sara Sjödahl 5. 32,85 (ISU)
Claudia Ulundu 2. 34,37 (ISU)
Cubs 2009
Venla Eronen 7. 39,00 (tähti)
Cubs, boys
Hugo Carlstedt 2. 22,33 (tähti)
Oscar Fischer 1. 30,00 (tähti)
Cubs 2010 and later
Katariina Karhu 18. 23,33 (tähti)
Aino Lamminparras 19. 23,00 (tähti)
Noora Lukkari 8. 37,33 (tähti)
Ines Salminen 1. 49,33 (tähti)
Saana Suila 16. 30,00 (tähti)
"Säteilevä esitys"
Nella Sulento 20. 22,33 (tähti)
Novice B
Viivi Koivula 21. 29,01 (ISU)
María Moilanen 5. 37,38 (ISU)
Matilda Prihti 8. 35,78 (ISU)
Novice A
Amanda Hotanen 19. 75,03 (ISU)
Stella Sainio 6. 90,34 (ISU)
Venla Saneri 7. 88,94 (ISU)
Hanna Toivanen 10. 84,79 (ISU)
Junior B
Erika Envalds 14. 62,76 (ISU)
Ada Kekkonen 12. 67,72 (ISU)
7.3.2019 Minien aluemestaruus (ESJT) Minit 2010 ja nuor.
Ines Salminen 4. 41,50 (tähti)
Minit 2009
Venla Eronen 4. 42,67 (tähti)
Minit, pojat
Oscar Fischer 1. 24,17 (tähti)
2.-3.3.2019 Helmipiruetit ja timanttifinaali (JOKA) Timanttifinaali
A-silmut
Minea Salokoski 16. 29,20 (ISU)
Sara Sjödahl 1. 35,68 (ISU)
Noviisit
Matilda Prihti 8. 27,41 (ISU)
Juniorit
Erika Envalds 4. 65,47 (ISU)
A-silmut
Alisa Pietilä 3. 24,99 (ISU)
B-silmut
Amanda Carlstedt 10. 22,00 (ISU)
Laura Yläjärvi 13. 21,01 (ISU)
2.3.2019 Minit hopeafinaali ja kutsukilpailu (HSK) Minit 2010 ja nuor.
Noora Lukkari 3. 42,67 (tähti)
Saana Suila 8. 35,33 (tähti)
Nella Sulento 9. 32,00 (tähti)
Aluenoviisit
Tessa Hassinen 5. 34,33 (ISU)
Viivi Koivula 2. 44,67 (ISU)
1.3.2019 Aluemestaruus SM-noviisit (TTK) SM-noviisit
Amanda Hotanen 17. 50,28 (ISU)
Nea Poikkeus 14. 51,00 (ISU)
Stella Sainio 10. 52,12 (ISU)
Venla Saneri 7. 56,88 (ISU)
Hanna Toivanen 23. 48,22 (ISU)
22.2.2019 A-silmut ja debytantit, aluemestaruusfinaali (HTK) A-silmut
Iiris Hakamies 18. 29,47 (ISU)
Joanda Luong 6. 36,28 (ISU)
Mirella Peltonen 19. 28,65 (ISU)
Minea Salokoski 1. 39,17 (ISU)
Sara Sjödahl 3. 37,57 (ISU)
Claudia Ulundu 11. 32,61 (ISU)
Debytantit
Pihla Bergman 6. 47,10 (ISU)
Anna Bergström 1. 57,30 (ISU)
Lotte Eronen 2. 53,49 (ISU)
Meri-Vuokko Hannula 15. 39,19 (ISU)
15.2.2019 Minien 2.aluevalinta (ETK) Minit 2009
Venla Eronen 3. 39,00 (tähti)
Minit 2010 ja nuor.
Noora Lukkari 10. 31,00 (tähti)
"Kaunis käsien käyttö"
Ines Salminen 1. 47,17 (tähti)
Saana Suila 11. 27,00 (tähti)
Nella Sulento 13. 24,67 (tähti)
9.-10.2.2019 Kutsukilpailu (VTL) B-silmut
Amanda Carlstedt 16. 37,75 (tähti)
Noomi Niinimäki 21. 34,75 (tähti
Laura Yläjärvi 5. 42,50 (tähti)
Aluesilmut
Kerttu Kärkkäinen 9. 29,33 (tähti)
Minit, tytöt
Venla Eronen 8. 41,33 (tähti)
Minit, pojat
Hugo Carlstedt 1. 25,00 (tähti)
Aluenoviisit
Viivi Koivula 1. 29,35 (ISU)
A-silmut
Iiris Hakamies 5. 30,16 (ISU)
Anilla Marttila 15. 25,92 (ISU)
Claudia Ulundu 4. 30,76 (ISU)
Juniorit
Erika Envalds 12. 24,76 (ISU)
Ada Kekkonen 11. 25,03 (ISU)
Debytantit
Pihla Bergman 3. 53,96 (ISU)
Lotte Eronen 1. 55,03 (ISU)
Meri-Vuokko Hannula 7. 43,87 (ISU)
SM-noviisit
Amanda Hotanen 13. 23,06 (ISU)
Nea Poikkeus 2. 32,13 (ISU)
Venla Saneri 7. 29,10 (ISU)
Hanna Toivanen 3. 32,05 (ISU)
9.2.2019 Noviisien aluemestaruus (HL) Noviisit
María Moilanen 10. 38,26 (ISU)
Matilda Prihti 17. 35,21 (ISU)
1.-3.3.2019 Froggie Cup 2019 (HSK) Cubs 2010->
Katariina Karhu 12. 36,00 (tähti)
Noora Lukkari 7. 41,00 (tähti)
Aino Lamminparras 19. 25,33 (tähti)
Ines Salminen 1. 55,67 (tähti)
Saana Suila 11. 36,33 (tähti)
"Mahtava esitys"
Nella Sulento 18. 25,33 (tähti)
Cubs 2009
Venla Eronen 8. 38,33 (tähti)
"Kaunis istumapiruetti"
Springs B
Pinja Peltola 9. 41,00 (tähti)
"Hienosti pyörivät piruetit"
Laura Yläjärvi 14. 40,00 (tähti)
Novice B
Matilda Prihti 17. 32,11 (ISU)
Debs A
Pihla Bergman 12. 44,25 (ISU)
Anna Bergström 1. 54,79 (ISU)
Novice A
Nea Poikkeus 9. 79,20 (ISU)
30.1.2019 B-silmujen 2. valintakilpailu (HTK) B-silmut
Amanda Carlstedt 11. 37,00 (tähti)
Noomi Niinimäki 15. 30,67 (tähti)
Pinja Peltola 4. 46,33 (tähti)
Laura Yläjärvi 13. 36,00 (tähti)
26.1.2019 A-silmujen 2. valintakilpailu (ETK) A-silmut
Iiris Hakamies 23. 28,01 (ISU)
Joanda Luong 32. 26,12 (ISU)
Anilla Marttila 34. 25,74 (ISU)
Mirella Peltonen 19. 28,25 (ISU)
Alisa Pietilä 25. 27,51 (ISU)
Minea Salokoski 6. 33,18 (ISU)
Sara Sjödahl 3. 33,63  (ISU)
Claudia Ulundu 9. 31,63 (ISU)
19.-20.1.2019 2. lohkokilpailu (TTK) Juniorit
Erika Envalds 25. 60,86 (ISU)
Ada Kekkonen 26. 58,19 (ISU)
12.-13.1.2019 2.lohkokilpailu (HTK) SM-noviisit
Amanda Hotanen 20. 75,42 (ISU)
Nea Poikkeus 10. 84,53 (ISU)
Stella Sainio 5. 90,96 (ISU)
Venla Saneri 7. 88,95 (ISU)
Hanna Toivanen 6. 89,81 (ISU)
Debytantit
Pihla Bergman 8. 45,20 (ISU)
Anna Bergström 1. 57,20 (ISU)
Lotte Eronen 3. 53,31 (ISU)
Meri-Vuokko Hannula 20. 40,71 (ISU)
Nella Jokinen 23. 38,03 (ISU)
Noviisit
Matilda Prihti 17. 28,77 (ISU)
6.1.2019 Kutsukilpailu (KaTa) A-silmut
Joanda Luong 2. 35,29 (ISU)
Anilla Marttila 21. 23,88 (ISU)
Mirella Peltonen 19. 25,54 (ISU)
Minea Salokoski 8. 29,53 (ISU)
Claudia Ulundu 5. 30,75 (ISU)
Noviisit
Viivi Koivula 5. 33,69 (ISU)
Matilda Prihti 7. 31,82 (ISU)
María Moilanen 4. 35,77 (ISU)
28.12.2018 Elvari Trophy (VTL) 2011 ja nuor.
Saana Suila 1. Improvisaatiokisa
14.12.2018 Tähtisarjojen kutsukilpailu (HTK) Minit 2010 ja nuoremmat
Katariina Karhu 6. 23,00 (tähti)
Aino Lamminparras 7. 21,67 (tähti)
Noora Lukkari 3. 33,67 (tähti)
Ines Salminen 1. 43,67 (tähti)
Nella Sulento 8. 18,00 (tähti)
Saana Suila 5. 28,33 (tähti)
Annukka Yläjärvi 9. 17,67 (tähti)
Minit 2009
Venla Eronen 3. 37,67 (tähti)
Minit, pojat
Hugo Carlstedt 2. 19,67 (tähti)
"Teit liikkeitä hienosti musiikkiin"
Oscar Fischer 1. 29,67 (tähti)
B-silmut
Amanda Carlstedt 9. 35,33 (tähti)
Noomi Niinimäki 10. 31,33 (tähti)
Pinja Peltola 2. 45,67 (tähti)
Laura Yläjärvi 8. 37,33 (tähti)
Aluesilmut
Kerttu Kärkkäinen 3. 26,33 (tähti)
Aluenoviisit
Tessa Hassinen 4. 32,00 (tähti)
Viivi Koivula 2. 45,00 (tähti)
María Moilanen 1. 48,67 (tähti)
9.12.2018 Tähtisarjojen kutsukilpailu (VTL) Minit, tytöt
Ines Salminen 3. 41,75 (tähti)
Nella Sulento 25. 23,00 (tähti)
Minit, pojat
Oscar Fischer 1. 22,25 (tähti)
B-silmut
Laura Yläjärvi 25. 35,75 (tähti)
8.-9.12.2018 Oulu Skate (OLK) Minit 2010
Noora Lukkari Luistelujärj. ---
Minit 2009
Venla Eronen 3. 40,00 (tähti)
B-silmut
Pinja Peltola 1. 48,00 (tähti)
A-silmut
Alisa Pietilä 11. 23,63 (ISU)
Debytantit
Pihla Bergman 2. 44,67 (ISU)
Lotte Eronen 1. 50,17 (ISU)
Meri-Vuokko Hannula 8. 39,40 (ISU)
Nella Jokinen 4. 41,16 (ISU)
SM-noviisit
Hanna Toivanen 1. 83,86 (ISU)
Stella Sainio 5. 72,32 (ISU)
6.12.2018 Tähtisarjojen kutsukilpailu (TL) Minit
Venla Eronen 9. 33,67 (tähti)
Ines Salminen 1. 44,67 (tähti)
Keira Swartz 14. 26,00 (tähti)
"Upea istumapiruetti"
B-silmut
Amanda Carlstedt 8. 37,00 (tähti)
Noomi Niinimäki 9. 37,00 (tähti)
Aluenoviisit
Tessa Hassinen 5. 29,67 (tähti)
Viivi Koivula 3. 42,67 (tähti)
María Moilanen 2. 46,33 (tähti)
1.-2.12.2018 Santa Claus 2018 (Varala-tiimi) Debs A born 1.7.2005-30.6.2006
Anna Bergström 3. 50,56 (ISU)
Nella Jokinen 20. 41,46 (ISU)
Debs A born 1.7.2006-30.6.2007
Phla Bergman 7. 46,68 (ISU)
Lotte Eronen 3. 50,68 (ISU)
Meri-Vuokko Hannula 24. 38,92 (ISU)
Debs A, boys
Anton Erkama 4. 37,45 (ISU)
1.-2.12.2018 Kutsukilpailu (KeLs) Minit
Venla Eronen 21. 32,00 (tähti)
Noora Lukkari 18. 34,67 (tähti)
Keira Swartz 27. 27,67 (tähti)
"Laadukas istumapiruetti"
Minit, pojat
Oscar Fischer 1. 25,67 (tähti)
B-silmut
Amanda Carlstedt 26. 41,00 (tähti)
Noomi Niinimäki 42. 36,00 (tähti)
Pinja Peltola 2. 52,33 (tähti)
Laura Yläjärvi 23. 41,33 (tähti)
Aluenoviisit
Tessa Hassinen 7. 32,67 (tähti)
Viivi Koivula 3. 44,33 (tähti)
María Moilanen 1. 51,00 (tähti)
Aluesilmut
Kerttu Kärkkäinen 7. 34,67 (tähti)
24.25.11.2018

EVBN Meisterscaft and Swiss Cup

Nachwuchs U14
Sveitsi Nea Poikkeus 8. 72,63 (ISU)
Hanna Toivanen 10. 70,38 (ISU)
Nachwuchs U15
Amanda Hotanen 11. 65,51 (ISU)
Venla Saneri 2. 83,33 (ISU)
Stella Sainio 6. 77,98 (ISU)
24.-25.11.2018 Jun. ja nov. 1.lohkokilpailu (LT) Juniorit
Erika Envalds 29. 57,71 (ISU)
Ada Kekkonen 26. 64,87 (ISU)
Noviisit
Milla Hildén 21. 24,57 (ISU)
Matilda Prihti 7. 32,71 (ISU)
25.11.2018 A-silmujen 1.aluevalintakisa (KaTa) A-silmut
Iiris Hakamies 18. 27,38 (ISU)
Joanda Luong 13. 29,23 (ISU)
Mirella Peltonen 21. 27,03 (ISU)
Alisa Pietilä 34. 25,07 (ISU)
Minea Salokoski 15. 28,25 (ISU)
Sara Sjödahl 5. 32,17 (ISU)
Claudia Ulundu 12. 29,24 (ISU)
24.11.2018 Minien 1. aluevalintakisa (HL) Minit 2009
Venla Eronen 2. 35,33 (tähti)
Keira Swartz 9. 28,67 (tähti)
"Laadukas istumapiruettiasento"
Minit 2010 ja nuor.
Noora Lukkari 9. 27,33 (tähti)
Ines Salminen 3. 38,00 (tähti)
Minit 2009 ja nuor. pojat
Oscar Fischer 1. 22,00 (tähti)
17.-18.11.2018 Promo Cup 2018 (Salpa) Debytantit
Anna Bergström 1. 55,17 (ISU)
Lotte Eronen 3. 51,93 (ISU)
Meri-Vuokko Hannula 8. 43,08 (ISU)
Nella Jokinen 14. 40,84 (ISU)
Noviisit
Milla Hildén 23. 26,23 (ISU)
María Moilanen 15. 30,74 (ISU)
Matilda Prihti 14. 31,26 (ISU)
A-silmut
Iiris Hakamies 22. 25,15 (ISU)
Joanda Luong 5. 31,04 (ISU)
Minea Salokoski 13. 28,29 (ISU)
Claudia Ulundu 8. 29,69 (ISU)
SM-noviisit
Venla Saneri 8. 85,24 (ISU)
Hanna Toivanen 10. 80,03 (ISU)
Juniorit
Erika Envalds 10. 56,68 (ISU)
Ada Kekkonen 9. 63,28 (ISU)
16.11.2018 B-silmut, 1. aluevalintakilpailu (ETK) B-silmut
Amanda Carlstedt 11. 35,00 (tähti)
Noomi Niinimäki 16. 32,00 (tähti) 
"Iloinen esitys"
Pinja Peltola 2. 49,33 (tähti)
Laura Yläjärvi 9. 38,33 (tähti)
9.-11.11.2018 Wasa Cup 2018 (VLK) Aluenoviisit
Tessa Hassinen 9. 31,25 (tähti)
Minit 2009
Venla Eronen 4. 36,00 (tähti)
Keira Swartz 13. 28,25 (tähti) 
"Hyvin paikallaan pyörivä istumapiruetti"
Minit 2010
Noora Lukkari luistelujärj. suppea tähtiarv.
B-silmut
Noomi Niinimäki 21. 30,60 (tähti)
27.-28.10.2018 SM-noviisien ja Debytanttien 1.lohkokilpailu (ESJT) SM-noviisit 
Amanda Hotanen 26. 70,23 (ISU)
Nea Poikkeus 34. 63,39 (ISU)
Venla Saneri 6. 85,43 (ISU)
Stella Sainio 14. 78,39 (ISU)
Hanna Toivanen 16. 76,20 (ISU)
Debytantit
Pihla Bergman 2. 50,87 (ISU)
Anna Bergström 1. 51,80 (ISU)
Lotte Eronen 4. 47,53 (ISU)
Meri-Vuokko Hannula 13. 42,49 (ISU)
Nella Jokinen 14. 41,89 (ISU)
Emilia Wartiovaara 30. 29,55 (ISU)
20.10.2018 Debytantit 1.lohkokilpailu (ETK) Debytantit (pojat)
Anton Erkama 5. 34,44 (ISU)
12.-13.10.2018 Kutsukilpailu (NTL) SM-noviisit (LO)
Amanda Hotanen 10.  24,81 (ISU)
Nea Poikkeus 7. 25,80 (ISU)
Stella Sainio 3. 28,42 (ISU)
Venla Saneri 2. 28,71 (ISU)
Hanna Toivanen 8. 25,53 (ISU)
Noviisit
Milla Hildén 27. 22,69 (ISU)
Viivi Koivula 17. 30,87 (ISU)
Matilda Prihti 24. 28,22 (ISU)
María Moilanen 7. 34,90 (ISU)
Juniorit
Erika Envalds 6. 26,67 (ISU)
Ada Kekkonen 8. 24,65 (ISU)
Minit, pojat
Oscar Fischer 1. 17,67 (tähti)
Minit 2010 ja myöh. 
Noora Lukkari 5. 30,33 (tähti)
Ines Salminen 2. 40,33 (tähti)
Nella Sulento 6. 24,00 (tähti)
Saana Suila 7. 22,67 (tähti)
Minit 2009
Venla Eronen 15. 28,67 (tähti)
Keira Swartz 11. 30,67 (tähti)
B-silmut 2009 ja myöh.
Noomi Niinimäki 6. 28,33 (tähti)
Pinja Peltola 4. 40,67 (tähti)
Laura Yläjärvi 5. 33,67 (tähti)
B-silmut 2008 ja 2007
Amanda Carlstedt 20. 30,67 (tähti)
29.-30.9.2018 SM-noviisit 1. valintakilpailu (JTL) SM-noviisit synt.2005 ja myöh.
Nea Poikkeus 8. 86,52 (ISU)
SM-noviisit 1.7.2003-2004
Amanda Hotanen 38. 66,33 (ISU)
Stella Sainio 13. 78,56 (ISU)
Venla Saneri 19. 75,20 (ISU)
Hanna Toivanen 10. 79,70 (ISU)
29.9.-30.9.2018 Crystal Cup .2 (ML) Springs B 2008
Amanda Carlstedt 14. 37,00 (tähti)
Springs B 2009 and later
Pinja Peltola 2. 45,00 (tähti)
Cubs 2009
Venla Eronen 11. 32,00 (tähti)
"Laadukas akseli"
Cubs 2010
Noora Lukkari 12. 28,00 (tähti)
Novice C
Tessa Hassinen 9. 28,67 (tähti)
Debs A
Nella Jokinen 27. 33,09 (ISU)
Springs A
Joanda Luong 4. 31,80 (ISU)
Mirella Peltonen 23. 19,48 (ISU)
21.9.-23.9.2018  Silver Skate 2018 (KuTa)  Debs A    
  Pihla Bergman 3. 48,02 (ISU)
Anna Bergström 1. 51,11 (ISU)
Lotte Eronen 4. 47,19 (ISU)
Meri-Vuokko Hannula 7. 44,00 (ISU)
Nella Jokinen 17. 38,35 (ISU)
Novice B born 1.7.2005 later
Milla Hildén 38. 19,68 (ISU)
Matilda Prihti 34. 23,36 (ISU)
Springs A
Sara Sjödahl 13. 26,90 (ISU)
Claudia Ulundu 9. 28,92 (ISU)
22.-23.9.2028  Aktia Trophy 2018 (EVT) A-silmut 2007    
Alisa Pietilä 16. 23,74 (ISU)
Minea Salokoski 9. 26,65 (ISU)
Juniorit
Ada Kekkonen 14. 58,46 (ISU)
SM-noviisit 2005 ja nuor.
Nea Poikkeus 16. 42,78 (ISU)
SM-noviisit 2004 ja vanh.
Amanda Hotanen 7. 48,92 (ISU)
Stella Sainio 12. 45,42 (ISU)
Venla Saneri 10. 45,72 (ISU)
Hanna Toivanen 3. 53,94 (ISU)
Minit 2010 ja myöh
Noora Lukkari 10. 27,00 (tähti)
Ines Salminen 1. 46,00 (tähti)
Saana Suila 13. 21,00 (tähti)
"Päivän hymytyttö"
B-silmut 2009 ja nuor.
Noomi Niinimäki 9. 27,33 (tähti)
Pinja Peltola 1. 46,33 (tähti)
Laura Yläjärvi 6. 34,67 (tähti)
"lennokas axel-hyppy"
B-silmut 2008 ja vanh.
Amanda Carlstedt 16. 31,00 (tähti)
A-silmut 2008 ja myöh.
Mirella Peltonen 3. 29,08 (ISU)



JÄÄDYTYSTAUKO 12:30-12:45