Kilpailukalenteri 2018-19

STLL Helsingin alueen kilpailut TÄÄLTÄ

STLL kilpailukalenteri TÄÄLTÄ

SYYSKUU Kilpailun nimi, järjestäjä, sijainti, kilpailusivusto Osallistujat (HTK) Lisätiedot, valmentaja
21.-23.9.2018  Aktia Trophy 2018 (EVT) Vantaa

Minit 2010 ja myöh.
Noora Lukkari
Ines Salminen
Saana Suila

A-silmut 2008 ja myöh.
Joanda Luong
Mirella Peltonen

B-silmut 2009 ja nuor.
Noomi Niinimäki
Pinja Peltola
Laura Yläjärvi

B-silmut 2008 ja vanh.
Amanda Carlstedt

 Tiia-Riikka Pietikäinen
21.-23.9.2018  Silver Skate 2018 (KuTa) Kuopio  Springs A

Sara Sjödahl
Claudia Ulundu

Novice B born 1.7.2005 later

Milla Hildén
Matilda Prihti

 Heidi Mehto
29.-30.9.2018  Crystal Cup 2018 .2 (ML) Mikkeli

Springs A
Joanda Luong
Mirella Peltonen

Cubs
Venla Eronen
Noora Lukkari

Springs B
Amanda Carlstedt
Pinja Peltola

Debs A
Nella Jokinen

Novice C
Tessa Hassinen

Heidi Mehto
29.-30.9.2018  SM-noviisien 1.valintakilpailu 
Järvenpää Trophy 2018 (JTL) Järvenpää
 SM-noviisit

Amanda Hotanen
Nea Poikkeus
Stella Sainio
Venla Saneri
Hanna Toivanen

 Tiia-Riikka Pietikäinen
LOKAKUU      
12.-13.10.2018  Kutsukilpailu (NTL) Nurmijärvi             
pvm      
pvm      
MARRASKUU      
pvm      
23.-25.11.2018  EVBN Meisterscaft and EVBN Swiss Cup, Grindewald Sveitsi    
pvm      
JOULUKUU      
pvm      
pvm      
pvm      

Menneet kilpailut tuloksineen

* Klikkaamalla kilpailun nimeä pääset kokonaistuloksiin

SYYSKUU  Kilpailu, järjestäjä  Luistelijan nimi, sarja   Sijoitus  Pisteet (arviointi)
21.9.-23.9.2018  Silver Skate 2018 (KuTa)  Debs A    
  Pihla Bergman 3. 48,02 (ISU)
Anna Bergström 1. 51,11 (ISU)
Lotte Eronen 4. 47,19 (ISU)
Meri-Vuokko Hannula 7. 44,00 (ISU)
Nella Jokinen 17. 38,35 (ISU)
Novice B born 1.7.2005 later
Milla Hildén
Matilda Prihti
Springs A
Sara Sjödahl
Claudia Ulundu
22.-23.9.2028  Aktia Trophy 2018 (EVT) A-silmut 2007    
Alisa Pietilä 16. 23,74 (ISU)
Minea Salokoski 9. 26,65 (ISU)
Juniorit
Ada Kekkonen 14. 17,41 (ISU)
SM-noviisit 2005 ja nuor.
Nea Poikkeus 16. 42,78 (ISU)
SM-noviisit 2004 ja vanh.
Amanda Hotanen 7. 48,92 (ISU)
Stella Sainio 12. 45,42 (ISU)
Venla Saneri 10. 45,72 (ISU)
Hanna Toivanen 3. 53,94 (ISU)
LOKAKUU        
pvm        
pvm        
pvm        
MARRASKUU        
pvm        
pvm        
pvm        
JOULUKUU        
pvm        
pvm        
pvm