Kilpailutulokset 2017-18

Kilpailukalenteri 2017-18

HTK järjestää kutsukilpailuja seuraavasti:

Tähtisarjojen kutsukilpailu 17.10.2017 Paloheinän jäähalli
ISU-sarjojen kutsukilpailu 21.11.2017 Paloheinän jäähalli
A-silmujen 1. valintakilpailu 5.12.2017 Paloheinän jäähalli
B-silmujen 2.valintakilpailu 16.1.2018 Paloheinän jäähalli
Harjoituskilpailut tinteille 2.1.2018 Paloheinän jäähalli
A-silmujen aluemestaruuskilpailu 21.2.2018 Oulunkylän jäähalli

Menneet kilpailut tuloksineen

* Klikkaamalla kilpailun nimeä pääset kokonaistuloksiin

MAALISKUU

 Kilpailun nimi

Luistelijan nimi, sarja

 Sijoitus

 Pisteet (arviointi)

6.-8.4.2018

Skate Copenhagen 2018, Kööpenhamina (Tanska)

Novice

Emma Airisto

5.

72,55 (ISU)

Amanda Hotanen

21.

63,04 (ISU)

Nea Poikkeus

11.

67,10 (ISU)

7.-8.4.2018

Hope Cup 2018, Tartto (Viro)

Novice B

Anna Bergström

4.

36,31 (ISU)

Erika Envalds

11.

21,97 (ISU)

Iiris Hartikainen

3.

38,42 (ISU)

Hanna Toivanen

1.

39,98 (ISU)

Basic Novice A

Nella Jokinen

7.

28,70 (ISU)

Springs B

Matilda Prihti

8.

22,72 (ISU)

Cubs B

Amanda Carlstedt

16.

14,41 (ISU)

Anilla Marttila

9.

21,26 (ISU)

Josefiina Puiro

6.

22,59 (ISU)

Claudia Ulundu

4.

22,87 (ISU)

24.3.2018

SM-noviisien hopeafinaali (TapTL)

SM-noviisit

Stella Sainio

16.

47,04 (ISU)

24.3.2018

Tähtisarjojen kutsukilpailu (TL)

Minit

Amanda Carlstedt

4.

41,00 (tähti)

Noomi Niinimäki

14.

31,00 (tähti)

Pinja Peltola

2.

47,00 (tähti)

Josefiinia Puiro

1.

49,67 (tähti)

Ines Salminen

5.

40,67 (tähti)

Saimi Vuori

7.

36,67 (tähti)

Laura Yläjärvi

9.

33,67 (tähti)

B-silmut

Anilla Marttila

13.

37,67 (tähti)

Matilda Prihti

12.

38,00 (tähti)

Minea Salokoski

1.

48,67 (tähti)

Claudia Ulundu

4.

45,67 (tähti)

16.-18.3.2018

Easter Skate (RTL)

A-silmut

Amanda Eskelin

10.

31,63 (ISU)

Nella Jokinen

3.

34,33 (ISU)

Debs A

Hanna Toivanen

6.

46,51 (ISU)

Novice A

Amanda Hotanen

11.

74,13 (ISU)

Nea Poikkeus

7.

79,68 (ISU)

Cubs 2009 and later

Noomi Niinimäki

13.

29,67 (tähti)

Saimi Vuori

8.

34,00 (tähti)

Cubs 2008

Josefiina Puiro

3.

44,67 (tähti)

Novice C

María Moilanen

1.

51,75 (tähti)

17.3.2018

Spring Carnival (EVT)

Tintit

Hugo Carlstedt

Luistelujärj.

Oscar Fischer

Luistelujärj.

Juulia Lemettinen

Luistelujärj.

Minit 2009 ja nuor.

Pinja Peltola

1.

44,33 (tähti)

Ines Salminen

4.

37,00 (tähti)

Laura Yläjärvi

7.

34,00 (tähti)

Minit 2008

Amanda Carlstedt

3.

35,67 (tähti)

Aluesilmut

Lumi Harju

5.

34,67 (tähti)

A-silmut

Meri-Vuokko Hannula

2.

35,93 (ISU)

Noviisit

Erika Envalds

4.

39,31 (ISU)

Iiris Hartikainen

1.

48,52 (ISU)

Ada Kekkonen

13.

32,41 (ISU)

16.3.2018

B-silmujen aluemestaruusfinaali (EVT)

B-silmut

Iiris Hakamies

21.

34,67 (tähti)

Anilla Marttila

15.

40,33 (tähti)

Matilda Prihti

19.

39,00 (tähti)

Minea Salokoski

1.

52,67 (tähti)

Claudia Ulundu

13.

43,00 (tähti)

11.3.2018

Debytanttien kultafinaali (ETK)

Debytantit

Anna Bergström

14.

47,59 (ISU)

Nea Poikkeus

2.

53,54 (ISU)

Hanna Toivanen

18.

43,39 (ISU)

10.3.2018

Noviisien kultafinaali (ETK)

Noviisit

Iiris Hartikainen

22.

35,41 (ISU)

10.3.2018

Noviisien hopeafinaali (ETK)

Noviisit

Erika Envalds

2.

41,18 (ISU)

10.3.2018

A-silmut timanttifinaali (PTL)

A-silmut pojat

Anton Erkama

2.

29,07 (ISU)

A-silmut tytöt

Pihla Bergman

4.

35,86 (ISU)

Amanda Eskelin

6.

33,69 (ISU)

Meri-Vuokko Hannula

3.

36,47 (ISU)

Nella Jokinen

22.

27,83 (ISU)

8.3.2018

Minien aluemestaruus (EsJt)

Minit 2009 ja nuoremmat

Noomi Niinimäki

13.

29,00 (tähti)

Pinja Peltola

2.

47,00 (tähti)

Ines Salminen

5.

39,00 (tähti)

Saimi Vuori

16.

23,00 (tähti)

Laura Yläjärvi

14.

29,00 (tähti)

Minit 2008

Amanda Carlstedt

13.

35,33 (tähti)

Josefiina Puiro

2.

46,67 (tähti)

3.-4.3.2018

ISU- ja tähtisarjojen kutsukilpailu (KELS)

SM-noviisit

Amanda Hotanen

3.

49,06 (ISU)

Debytantit

Anna Bergström

2.

47,94 (ISU)

Nea Poikkeus

1.

50,39 (ISU)

Hanna Toivanen

4.

45,09 (ISU)

A-silmut

Pihla Bergman

1.

40,69 (ISU)

Amanda Eskelin

7.

30,25 (ISU)

Meri-Vuokko Hannula

3.

33,34 (ISU)

Nella Jokinen

5.

33,06 (ISU)

Noviisit

Iiris Hartikainen

3.

44,53 (ISU)

Ada Kekkonen

21.

23,12 (ISU)

B-silmut

Iiris Hakamies

14.

38,25 (tähti)

Anilla Marttila

13.

38,25 (tähti)

Matilda Prihti

15.

37,00 (tähti)

Minea Salokoski

2.

47,00 (tähti)

Claudia Ulundu

11.

40,75 (tähti)

HELMIKUU

Kilpailun nimi

Luistelijan nimi, sarja

 Sijoitus

 Pisteet (arviointi)

24.-25.2.2018

Junioreiden ja senioreiden loppukilpailu (RTL)

Juniorit

Pinja Tauriainen

4.

99,91 (ISU)

Seniorit

Jutta Harju

9.

68,75 (ISU)

23.2.2018

Mary Cohr Skate 2018 SM-noviisien aluemestaruus (TTK)

SM-noviisit

Emma Airisto

17.

41,00 (ISU)

Amanda Hotanen

14.

45,13 (ISU)

Stella Sainio

15.

45,03 (ISU)

B-silmut

Iiris Hakamies

13.

19,32 (ISU)

Anilla Marttila

10.

21,82 (ISU)

Minea Salokoski

4.

25,88 (ISU)

Claudia Ulundu

6.

24,38 (ISU)

21.2.2018

A-silmujen aluemestaruuskilpailu

A-silmut 2006

Pihla Bergman

1.

36,63 (ISU)

Nella Jokinen

2.

33,45 (ISU)

A-silmut 2007 ja nuor.

Amanda Eskelin

4.

31,14 (ISU)

Meri-Vuokko Hannula

1.

37,62 (ISU)

20.2.2018

Debytanttien ja novisiien aluemestaruuskilpailu (HL)

Debytantit

Anna Bergström

13.

42,61 (ISU)

Nea Poikkeus

3.

49,51 (ISU)

Hanna Toivanen

16.

41,29 (ISU)

Noviisit

Erika Envalds

10.

37,04 (ISU)

Iiris Hartikainen

1.

46,42 (ISU)

17.2.2018

Noviisien 2.valintakilpailu (HSK)

Noviisit

Erika Envalds

7.

40,05 (ISU)

Iiris Hartikainen

3.

43,15 (ISU)

10.2.2018

Debytantit 2.valintakilpailu (EVT)

Debytantit

Anna Bergström

1.

46,55 (ISU)

Hanna Toivanen

3.

44,18 (ISU)

Nea Poikkeus

4.

41,29 (ISU)

10.2.11.2.2018

Kutsukilpailu (VTL)

Tintit, tytöt

Juulia Lemettinen

luistelujärj.

Roosa Leppänen

luistelujärj.

Tintit, pojat

Hugo Carlstedt

3.

14,67 (tähti)

Minit

Amanda Carlstedt

15.

33,67 (tähti)

B-silmut

Anilla Marttila

6.

47,67 (tähti)

Matilda Prihti

4.

48,00 (tähti)

Aluesilmut

Lumi Harju

4.

38,00 (tähti)

Milla Hildén

5.

36,33 (tähti)

Juniorit (LO)

Pinja Tauriainen

1.

38,15 (ISU)

Aluenoviisit

Viivi Koivula

7.

21,10 (ISU)

María Moilanen

2.

25,68 (ISU)

Noviisit

Erika Envalds

5.

41,29 (ISU)

SM-noviisit (LO)

Emma Airisto

2.

30,55 (ISU)

Amanda Hotanen

8.

27,11 (ISU)

Stella Sainio

3.

29,62 (ISU)

A-silmut, pojat

Anton Erkama

2.

26,71 (ISU)

A-silmut, tytöt

Pihla Bergman

1.

43,14 (ISU)

Nella Jokinen

3.

34,00 (ISU)

2.-4.2.2018

Helmipiruetit 2018 (JOKA)

Juniorit

Ida Rahkonen

2.

89,33 (ISU)

Seniorit

Jutta Harju

1.

70,27 (ISU)

SM-noviisit

Emma Airisto

7.

73,06 (ISU)

Stella Sainio

5.

79,09 (ISU)

Debytantit

Anna Bergström

3.

44,49 (ISU)

A-silmut

Nella Jokinen

7.

29,50 (ISU)

B-silmut

Anilla Marttila

1.

48,67 (tähti)

Matilda Prihti

14.

36,67 (tähti)

Minit

Noomi Niinimäki

15.

33,00 (tähti)

Saimi Vuori

17.

30,67 (tähti)

TAMMIKUU

Kilpailun nmi

Luistelijan nimi, sarja

Sijoitus

Pisteet (arviointi)

27.-28.1.2018

Inaria Tammitemmellys (VAPS)

Aluesilmut

Milla Hildén

6.

38,33 (tähti)

B-silmut 2006

Matilda Prihti

9.

35,00 (tähti)

B-silmut2007 ja myoh.synt.

Iiris Hakamies

3.

42,00 (tähti)

Claudia Ulundu

1.

48,00 (tähti)

Aluenoviisit

María Moilanen

3.

44,00 (tähti)

Tintit 2010

Roosa Leppänen

Luistelujärj.

Tintit 2011

Hugo Carlstedt

Luistelujärj.

Noora Lukkari

Luistelujärj.

EM: "Hieno ja huolellinen kokonaisuus!"

Minit 2009

Noomi Niinimäki

14.

33,33 (tähti)

Saimi Vuori

16.

32,33 (tähti)

Minit 2008

Amanda Carlstedt

8.

42,67 (tähti)

Josefiina Puiro

1.

53,67 (tähti)

27..28.2018

Jun. ja sen. 2. valintakisa (KATA)

Seniorit

Jutta Harju

9.

70,37 (ISU)

Juniorit

Ida Rahkonen

FNR/32. SP

28,59 (ISU)

Pinja Tauriainen

2.

100,59 (ISU)

21.1.2018

Panda Cup 2018 (MTK)

Minit

Amanda Carlstedt

5.

39,00 (tähti)

Noomi Niinimäki

9.

34,33 (tähti)

Pinja Peltola

2.

47,00 (tähti)

Josefiina Puiro

1.

51,33 (tähti)

Ines Salminen

3.

44,33 (tähti)

Keira Swartz

10.

23,67 (tähti)

Saimi Vuori

8.

36,37 (tähti)

Laura Yläjärvi

6.

38,00 (tähti)

B-silmut

Iiris Hakamies

3.

44,67 (tähti)

Anilla Marttila

4.

41,67 (tähti)

Matilda Prihti

6.

41,00 (tähti)

Minea Salokoski

1.

49,67 (tähti)

Claudia Ulundu

2.

48,33 (tähti)

Aluesilmut

Lumi Harju

1.

37,33 (tähti)

Milla Hildén

2.

36,00 (tähti)

19.1.2018

Minien 2. aluevalinta (HL)

Minit 2008

Amanda Carlstedt

6.

38,17 (tähti)

Josefiina Puiro

1.

49,33 (tähti)

Minit 2009 ja nuor.

Noomi Niinimäki

7.

31,33 (tähti

Pinja Peltola

1.

40,33 (tähti)

Ines Salminen

2.

39,33 (tähti)

Keira Swartz

12.

17,83 (tähti

Saimi Vuori

6.

33,33 (tähti)

Laura Yläjärvi

4.

34,67 (tähti)

16.1.2018

B-silmujen 2. aluevalintakilpailu (HTK)

B-silmut

Iiris Hakamies

16.

35,33 (tähti)

Anilla Marttila

10.

39,00 (tähti)
"Esiinnyit hyvin yleisölle"

Matilda Prihti

9.

39,33 (tähti)

Minea Salokoski

3.

47,33 (tähti)

Claudia Ulundu

18.

33,33 (tähti)

13.-14.1.2018

SM-noviisit 2.valintakilpailu (LTL)

SM-noviisit

Emma Airisto

28.

67,52 (ISU)

Amanda Hotanen

FNR/43. SP

23,28 (ISU)

Stella Sainio

22.

73,16 (ISU)

11.1.2018

A-silmujen 2. valintakilpailu (ETK)

A-silmut, pojat

Anton Erkama

3.

25,46 (ISU)

A-silmut, tytöt

Pihla Bergman

1.

37,69 (ISU)

Amanda Eskelin

10.

31,02 (ISU)

Meri-Vuokko Hannula

2.

37,25 (ISU)

Nella Jokinen

7.

32,70 (ISU)

5.1-7.1.2018

Froggie Cup 2018 (HSK)

Debs A 1.7.2005-31.12.2007

Anna Bergström

9.

43,91 (ISU)

Nea Poikkeus

12.

42,96 (ISU)

Debs A 1.7.2004-30.6.2005

Hanna Toivanen

4.

42,61 (ISU)

Cubs

Pinja Peltola

5.

39,67 (tähti)

Saimi Vuori

21.

28,67 (tähti)

Advenced Novice

Amanda Hotanen

15.

63,08 (ISU)

Springs B

Anilla Marttila

8.

41,00 (tähti)

Minea Salokoski

1.

51,00 (tähti)

Novice B

Iiris Hartikainen

1.

45,68 (ISU)

Ada Kekkonen

19.

32,91 (ISU)

Springs A

Pihla Bergman

1.

38,90 (ISU)

Nella Jokinen

6.

32,21 (ISU)

5.1-7.1.2018

Crystal Cup 2018 (ML)

Novice B

Erika Envalds

18.

32,47 (ISU)

Springs A boys

Anton Erkama

5.

21,96 (ISU)

Novice C

Viivi Koivula

5.

43,00 (tähti)
"Very good sit spin"

María Moilanen

6.

42,00 (tähti)

Springs C

Milla Hildén

10.

33,00 (tähti)

Novice A

Emma Airisto

15.

65,39 (ISU)

Stella Sainio

21.

61,48 (ISU)

Senior B

Jutta Harju

6.

63,81 (ISU)

Springs A

Meri-Vuokko Hannula

4.

33,26 (ISU)

Springs B 2008

Iiris Hakamies

16.

36,00 (tähti)

Claudia Ulundu

7.

42,00 (tähti)
"Very good sit spin"

Junior B

Ida Rahkonen

16.

80,80 (ISU)

Pinja Tauriainen

1.

95,77 (ISU)

Cubs 

Ines Salminen

6.

41,33 (tähti)

Laura Yläjärvi

20.

33,00 (tähti)

2.11.2018

Harjoituskilpailu (HTK)

Tintit

Juulia Lemettinen

1.

31,00 (laaj.tähti)

Hugo Carlstedt

luistelujärj.

Noora Lukkari

luistelujärj.

Roosa Leppänen

luistelujärj.

Ea Ahopelto

luistelujärj.

Minit

Keira Swartz

1.

28,67 (laaj.tähti)

JOULUKUU

Kilpailun nimi

Luistelijan nimi, sarja

Sijoitus

Pisteet (arviointi)

8.12.2017

Tinttien ja taitajien kutsukilpailu (KATA)

Tintit

Tintit sarjan tuloksissa julkaistaan sijat 1-3

ja loput ovat luistelujärjestyksessä

Ea Ahopelto

Juulia Lemettinen

Roosa Leppänen

Erityismaininta:

"Kauniit liukuasennot"

Taitajat, ei axel

Kerttu Kärkkäinen

1.

45,50 (tähti)

Keira Swatrz

2.

43,50 (tähti)

5.12.2017

A-silmujen 1.valintakilpailu (HTK)

A-silmut 2007 ja nuoremmat

Amanda Eskelin

2.

34,85 (ISU)

Meri-Vuokko Hannula

3.

30,00 (ISU)

Janina Vainikka

4.

29,88 (ISU)

A-silmut 2006

Pihla Bergman

1.

36,88 (ISU)

Nella Jokinen

7.

28,99 (ISU)

A-silmut, pojat

Anton Erkama

3.

23,15 (ISU)

3.12.2017

Kutsukilpailu (ML)

Seniorit (VO)

Pinja Tauriainen

1.

63,76 (ISU)

Debytantit

Hanna Toivanen

2.

47,21 (ISU)

B-silmut

Iiris Hakamies

16.

19,13 (ISU)

Anilla Marttila

17.

18,89 (ISU)

Matilda Prihti

15.

19,64 (ISU)

Minea Salokoski

1.

28,29 (ISU)

2.12.2017

Noviisien 1. valintakilpailu

Noviisit

(KKJT)

Erika Envalds

18.

37,03 (ISU)

Iiris Hartikainen

10.

40,29 (ISU)

Ada Kekkonen

33.

30,84 (ISU)

2.12..2017

Tähtisarjojen kutsukisa

Minit

(TL)

Amanda Carlstedt

12.

39,00 (tähti)

Noomi Niinimäki

23.

32,33 (tähti)

Pinja Peltola

4.

44,67 (tähti)

Josefiina Puiro

3.

44,67 (tähti)

Ines Salminen

7.

41,67 (tähti)

Saimi Vuori

25.

31,67 (tähti)

B-silmut

Iiris Hakamies

15.

35,33 (tähti)

Anilla Marttila

7.

38,67 (tähti)

Matilda Prihti

6.

41,33 (tähti)
"Kaunis musiikkiinluistelu"

Minea Salokoski

1.

50,33 (tähti)

Claudia Ulundu

2.

50,00 (tähti)

Aluesilmut

Lumi Harju

2.

39,67 (tähti)

Aluenoviisit

Viivi Koivula

4.

40,67 (tähti)

María Moilanen

1.

49,00 (tähti)

MARRASKUU

 Kilpailun nimi

 Luistelijan nimi, sarja

 Sijoitus

 Pisteet (arviointi)

24.-26.11.2017

EVBN Meisterschaft und Swiss Cup 2017

Nachwuchs SEV U14

Emma Airisto

7.

72,74 (ISU)

Amanda Hotanen

12.

68,81 (ISU)

Stella Sainio

16.

61,20 (ISU)

25.-26.11.2017

Skate Espoo 2017

Minit 2008

(ETK&EsJt)

Amanda Carlstedt

10.

31,67 (tähti)

Minit 2009 ja nuor.

Saimi Vuori

17.

25,33 (tähti)

A-silmut, tytöt

Amanda Eskelin

3.

35,17 (ISU)

A-silmut, pojat

Anton Erkama

3.

22,55 (ISU)

B-silmut

Matilda Prihti

15.

18,72 (ISU)

Debytantit

Anna Bergström

3.

45,87 (ISU)

Juniorit

Pinja Tauriainen

3.

97,99 (ISU)

24.-26.11.2017

Santa Claus 2017

Debs A

(Varala-tiimi)

Nea Poikkeus

1.

46,75 (ISU)

Springs B 2008 or later

Anilla Marttila

4.

40,67 (tähti)

Claudia Ulundu

3.

41,67 (tähti)

Springs B 2006-2007

Minea Salokoski

1.

48,00 (tähti)

Springs A

Meri-Vuokko Hannula

1.

33,81 (ISU)

Novice B 2005 or 

Iiris Hartikainen

2.

40,79 (ISU)

Cubs 2009-2010

Pinja Peltola

5.

43,00 (tähti)

Laura Yläjärvi

14.

30,67 (tähti)

Novice C

María Moilanen

1.

41,67 (tähti)

Viivi Koivula

5.

37,00 (tähti)

Novice B2002-2003

Ada Kekkonen

30.

28,02 (ISU)

Novice B 2004

Erika Envalds

10.

37,21 (ISU)

21.11.2017

ISU kutsukilpailu (HTK)

A-silmut (pojat)

Anton Erkama

1.

22,53 (ISU)

A-silmut (tytöt)

Pihla Bergman

1.

38,82 (ISU)

Amanda Eskelin

4.

31,84 (ISU)

Meri-Vuokko Hannula

2.

35,54 (ISU)

Nella Jokinen

5.

31,44 (ISU)

Janina Vainikka

3.

34,79 (ISU)

Noviisit

Iiris Hartikainen

1.

41,39 (ISU)

Ada Kekkonen

4.

30,78 (ISU)

Debytantit

Anna Bergström

2.

46,46 (ISU)

Nea Poikkeus

1.

48,14 (ISU)

Hanna Toivanen

41,12 (ISU)

SM-noviisit (LO)

Emma Airisto

1.

28,41 (ISU)

Amanda Hotanen

4.

24,21 (ISU)

Stella Sainio

5.

24,06 (ISU)

Juniorit (LO)

Ida Rahkonen

2.

29,87 (ISU)

Pinja Tauriainen

1.

36,27 (ISU)

18.-19.11.2017

Wasa Cup 2017

Minit 2009 ja nuoremmat

Noomi Niinimäki

9.

29,00 (tähti)

Saimi Vuori

5.

30,50 (tähti)

Minit 2008

Amanda Carlstedt

8.

34,25 (tähti)

Aluenoviisit

Viivi Koivula

3.

43,00 (tähti)

María Moilanen

4.

43,00 (tähti)

B-silmut

Anilla Marttila

6.

38,25 (tähti)

Minea Salokoski

1.

47,75 (tähti)

Noviisit

Iiris Hartikainen

1.

41,89 (ISU)

A-silmut

 

Pihla Bergman

1.

39,55 (ISU)

Nella Jokinen

4.

28,77 (ISU)

Janina Vainikka

2.

31,78 (ISU)

Debytantit

Nea Poikkeus

1.

45,12 (ISU)

Hanna Toivanen

3.

42,08 (ISU)

Juniorit

Ida Rahkonen

3.

73,61 (ISU)

Pinja Tauriainen

1.

93,33 (ISU)

SM-noviisit

Emma Airisto

2.

71,73 (ISU)

Amanda Hotanen

1.

75,93 (ISU)

11.11.2017

Debytantit 1.valintakilpailu (HeiTa)

Debytantit

Anna Bergström

6.

41,79 (ISU)

Nea Poikkeus

1.

50,78 (ISU)

Hanna Toivanen

4.

44,06 (ISU)

4.11.2017

Minit 1. valintakilpailu ja 

Minit 2009 ja nuoremmat

B-silmujen

Noomi Niinimäki

5.

32,00 (tähti)

kutsukilpailu

Pinja Peltola

1.

41,33 (tähti)

(TTK)

Ines Salminen

2.

37,33 (tähti)

Saimi Vuori

6.

31,67 (tähti)

Laura Yläjärvi

7.

31,67 (tähti)

Minit 2008

Amanda Carlstedt

11.

30,67 (tähti)

Josefiina Puiro

2.

40,33 (tähti)

B-silmut

Iiris Hakamies

11.

37,33 (tähti)

Anilla Marttila

6.

40,67 (tähti)

Claudia Ulundu

2.

43,33 (tähti)

3.-4.11.2017

 ISU- ja tähtisarjojen 

A-silmut, tytöt

kutsukilpailu

Pihla Bergman

1.

38,81 (ISU)

(NTL)

Meri-Vuokko Hannula

4.

30,28 (ISU)

A-silmut, pojat

Anton Erkama

1.

23,67 (ISU)

Noviisit

Iiris Hartikainen

4.

39,35 (ISU)

Ada Kekkonen

14.

32,26 (ISU)

B-silmut

Matilda Prihti

10.

34,00 (tähti)

Minea Salokoski

2.

48,33 (tähti)

Aluesilmut

Lumi Harju

2.

41,00 (tähti)

LOKAKUU

Kilpailun nimi

 Luistelijan nimi, sarja

 Sijoitus

 Pisteet (arviointi)

29.10.2017

B-silmujen 1.valintakilpailu

B-silmut

Lohko 1 (KaTa)

Iiris Hakamies

6.

45,00 (tähti)
"sujuva istumavaihtopiruetti"

Anilla Marttila

14.

38,00 (tähti)

Minea Salokoski

1.

51,67 (tähti)

Claudia Ulundu

2.

47,33 (tähti

28.29.10.2017

SM-noviisit 1.valintakilpailu

SM-noviisit

Lohko 1 (EsJt)

Emma Airisto

25.

72,28 (ISU)

Stella Sainio

28.

67,39 (SU)

Amanda Hotanen

FNR/40. (SP)

21,48 (ISU)

21.-22.10.2017

Junioreiden ja Senioreiden 1. valintakilpailu

Seniorit
Jutta Harju

 

13.

 

63,26 (ISU)

(RauTL)

Juniorit

Ida Rahkonen

30.

70,06 (ISU)

Pinja Tauriainen

2.

101,75 (ISU)

17.10.2017

 Tähtisarjojen kutsukilpailu

Minit 2009 ja nuor.

(HTK)

Noomi Niinimäki

9.

30,00 (tähti)

Pinja Peltola

1.

46,67 (tähti)

Ines Salminen

5.

37,33 (tähti)

Laura Yläjärvi

7.

33,33 (tähti)

Saimi Vuori

8.

33,00

Minit 2008

Amanda Carlstedt

3.

37,67 (tähti)

Josefiina Puiro

1.

50,67 (tähti)

B-silmut synt. 1.7.2007 ja myöh.

Iiris Hakamies

7.

39,33 (tähti)

Anilla Marttila

4.

44,00 (tähti) 
"Päivän hymytyttö"

Minea Salokoski

1.

51,33 (tähti)

Claudia Ulundu

2.

44,67 (tähti)

Aluesilmut

Lumi Harju

2.

31,00 (tähti)

Milla Hildén

3.

29,67 (tähti)

Aluenoviisit

María Moilanen

3.

35,67 (tähti)

Viivi Koivula

6.

33,00 (tähti)

14.10.2017

 ISU-kutsukilpailu (MJT)

A-silmut

Pihla Bergman

2.

35,15 (ISU)

Nella Jokinen

12.

26,18 (ISU)

Meri-Vuokko Hannula

4.

31,74 (ISU)

Janina Vainikka

3.

32,89 (ISU)

Kansalliset Noviisit

Erika Envalds

12.

37,24 (ISU)

Iiris Hartikainen

3.

42,06 (ISU)

Ada Kekkonen

26.

28,80 (ISU)

Debytantit

Nea Poikkeus

1.

47,26 (ISU)

SM-noviisit

Emma Airisto

18.

38,75 (ISU)

Amanda Hotanen

12.

45,15 (ISU)

Stella Sainio

14.

44,48 (ISU)

30.9-1.10.2017

 ISU-sarjojen kutsukilpailu

Debytantit

 (JTL)

Nea Poikkeus

4.

45,46 (ISU)

Hanna Toivanen

8.

41,32 (ISU)

Noviisit

Erika Envalds

9.

38,14 (ISU)

Iiris Hartikainen

2.

44,69 (ISU)

Silmut A

Nella Jokinen

2.

29,81 (ISU)

Janina Vainikka

4.

27,76 (ISU)

Juniorit

Pinja Tauriainen

3.

92,99 (ISU)

SM-noviisit

Emma Airisto

17.

69,85 (ISU)

Amanda Hotanen

21.

64,92 (ISU)

29.9-1.10.2017

 Helsinki Trophy

Debs A

 (HL)

Anna Bergström

3.

46,61 (ISU)

Springs A boys

Anton Erkama

3.

17,82 (ISU)

Springs A girls

Pihla Bergman

1.

34,13 (ISU)

Meri-Vuokko Hannula

5.

30,15 (ISU)

Junior B

Ida Rahkonen

17.

83,94 (ISU)

Springs B born 1.7.2007 or later

Iiris Hakamies

11.

39,00 (tähti)

Anilla Marttila

10.

41,33 (tähti) 
"Reipas esitys"

Minea Salokoski

2.

47,00 (tähti)

Claudia Ulundu

14.

37,67 (tähti)

Cubs born 2008

Amanda Carlstedt

23.

23,67 (tähti)

Josefiina Puiro

5.

37,00 (tähti)

Cubs born 2009 or later

Noomi Niinimäki

17.

25,00 (tähti)

Pinja Peltola

9.

32,67 (tähti)

Ines Salminen

15.

28,67 (tähti)

Laura Yläjärvi

22.

24,00 (tähti)

Saimi Vuori

13.

29,67 (tähti)

Springs C

Lumi Harju

4.

33,67 (tähti)

Milla Hildén

1.

36,67 (tähti)

SYYSKUU

Kilpailun nimi

 Luistelijan nimi, sarja

 Sijoitus

 Pisteet (arviointi)

22.-24.9.2017

 Aktia Trophy

Springs B

 (EVT)

Anilla Marttila

10.

39,00 (tähti)

Matilda Prihti

21.

29,67 (tähti)

Minea Salokoski

19.

31,00 (tähti)

Springs A girls

Pihla Bergman

1.

36,38 (ISU)

Meri-Vuokko Hannula

7.

31,66 (ISU)

Nella Jokinen

20.

25,16 (ISU)

Debutants born 2004-2005

Hanna Toivanen

20.

36,50 (ISU)

Debutants born 2006-2007

Anna Bergström

7.

42,41 (ISU)

Springs A boys

Anton Erkama

1.

24,68 (ISU)

Cubs

Noomi Niinimäki

24.

24,67 (tähti)

Ines Salminen

14.

36,33 (tähti)

Laura Yläjärvi

20.

29,33 (tähti)

Advanced Novice

Emma Airisto

29.

61,48 (ISU)

Stella Sainio

33.

55,70 (ISU)

23.-24.9.2017

Tikkurila Trophy

Minit 2008

 (TTK)

Josefiina Puiro

5.

39,00 (tähti)

Minit 2009

Pinja Peltola

6.

37,33 (tähti) 
"Musiikkiin luistelu"

Saimi Vuori

12.

26,33 (tähti)

B-silmut 7/2007-

Iiris Hakamies

12.

36,00 (tähti)

Claudia Ulundu

17.

31,67 (tähti)

Aluesilmut

Lumi Harju

3.

31,33 (tähti)

Milla Hildén

2.

32,33 (tähti)

Aluenoviisit

Viivi Koivula

8.

30,00 (tähti)

Kansalliset noviisit

Erika Envalds

3.

41,30 (ISU)

Iiris Hartikainen

1.

44,40 (ISU)

Ada Kekkonen

11.

34,73 (ISU)

Kansalliset juniorit

Ida Rahkonen

16.

68,64 (ISU)

Pinja Tauriainen

1.

93,80 (ISU)

16.-17.9.2017

Kutsukilpailu

Juniorit (LO)

 

 

 

(Koovee)

Ida Rahkonen

10.

25,17 (ISU)

Pinja Tauriainen

2.

36,01 (ISU)

 

 

Seniorit (LO)

 

 

Jutta Harju

3.

25,57 (ISU)

Koovee Cup 2017

Advanced Novice Girls born 2004 and later

Emma Airisto

17.

73,83 (ISU)

Stella Sainio

21.

64,18 (ISU)

8.-10.9.2017

Silver Skate 2017

Novice B

 

 

 

 (KuTa)

Ada Kekkonen

17.

28,85 (ISU)

 

 

Cubs born 2008 or later

 

 

Noomi Niinimäki

12.

25,33 (tähti)

Josefiina Puiro

5.

37,33 (tähti)

Saimi Vuori

7.

32,67 (tähti)

Debs A

Anna Bergström

1.

44,05 (ISU)

Nea Poikkeus

3.

42,51 (ISU)

Hanna Toivanen

13.

38,02 (ISU)

Springs A

Janina Vainikka

1.

29,79 (ISU)

Novice A

Emma Airisto

9.

72,55 (ISU)

Amanda Hotanen

11.

70,13 (ISU)

Junior B

Pinja Tauriainen

1.

98,69 (ISU)

Springs B

Anilla Marttila

10.

35,00 (tähti)

 

 

Claudia Ulundu

5.

40,67 (tähti)
"Ryhdikäs luisteluasento!"