Share |
Share |

Kilpailut kaudella 2019-20

Menneet kilpailut tuloksineen

* Klikkaamalla kilpailun nimeä pääset kokonaistuloksiin

 Pvm

 Kilpailun nimi

Luistelijan nimi, sarja

 Sijoitus

 Pisteet (arviointi)

8.3.2020 A-silmujen kulta- ja hopeafinaali (UPTL) Kultafinaali
Ines Salminen 15. 34,52 (ISU)
Hopeafinaali
Anilla Marttila 7. 31,65 (ISU)
Pinja Peltola 16. 29,37 (ISU)
7.3.2020 Minien aluemestaruus (ESJT) Minit 2011 ja nuoremmat
Noora Lukkari 5. 41,00 (tähti)
Saana Suila 4. 42,33 (tähti)
Nella Sulento 11. 33,33 (tähti)
Minit, pojat
Hugo Carlstedt 2. 28,00 (tähti)
6.-7.3.2020 Noviisien kulta- ja hopeafinaali (HTK, HSK) Kultafinaali
Saimi Sivonen 20. 39,72 (ISU)
Hopeafinaali
Viivi Koivula 18. 35,89 (ISU)
Matilda Prihti 23. 34,72 (ISU)
28.2.2020 Kans. junioreiden aluemestaruuskilpailu (KATA) Kansalliset juniorit
Erika Envalds 29. 41,85 (ISU)
Siiri Liukkonen 10. 58,06 (ISU)
21.-23.2.2020 Easter Skate 2020 (RTL) Novice B born 6/2006 or earlier
Viivi Koivula 9. 36,52 (ISU)
Springs B 2008
Sara Jansson 14. 24,32 (ISU)
Alma Söyri 21. 20,87 (ISU)
Springs B 2009
Venla Eronen 14. 23,25 (ISU)
Cubs boys
Hugo Carlstedt 2. 28,00 (tähti)
Cubs 2011 and younger
Noora Lukkari 21. 37,00 (tähti)
Saana Suila 7. 42,33 (tähti)
Cubs 2010
Katariina Karhu 16. 30,00 (tähti)
Siiri Koivula 17. 29,00 (tähti)
Junior B
Erika Envalds 33. 64,26 (ISU)
María Moilanen 35. 63,54 (ISU)
21.2.2020 Aluemestaruus SM-juniorit, SM-noviisit, debytantit (HTK) SM-juniorit
Sera Kuronen 4. 58,05 (ISU)
Venla Saneri 2. 63,09 (ISU)
SM-noviisit
Pihla Bergman 5. 58,54 (ISU)
Anna Bergström 3. 59,37 (ISU)
Lotte Eronen 4. 59,31 (ISU)
Hanna Toivanen 21. 43,25 (ISU)
Debytantit, pojat
Kuura Könkkölä 1. 35,69 (ISU)
Debytantit
Meri-Vuokko Hannula 16. 41,74 (ISU)
Joanda Luong 6. 49,87 (ISU)
Claudia Ulundu 13. 42,42 (ISU)
21.2.2020 A-silmujen aluemestaruus (TTK) A-silmut
Amanda Carlstedt 25. 22,54 (ISU)
Iiris Hakamies 14. 28,42 (ISU)
Anilla Marttila 10. 29,74 (ISU)
Ines Salminen 3. 37,82 (ISU)
14.-16.2.2020 Sofia Trophy (Bulgaria) Advance Novice
Anna Bergström 12. 81,58 (ISU)
15.2.2020 Noviisien aluemestaruus (EVT) Noviisit
Tessa Hassinen 24. 29,82 (ISU)
Viivi Koivula 16. 37,36 (ISU)
Alisa Pietilä 13. 37,92 (ISU)
Matilda Prihti 12. 39,77 (ISU)
Saimi Sivonen 15. 37,69 (ISU)
7.-9.2.2020 Froggie Cup 2020 (HSK) SM-noviisit
Pihla Bergman 1. 106,50 (ISU)
Lotte Eronen 4. 91,68 (ISU)
Minttu Kylliäinen 2. 104,33 (ISU)
Juniorit
Erika Envalds 16. 66,75 (ISU)
Siiri Liukkonen 2. 95,86 (ISU)
María Moilanen 14. 69,28 ISU)
Debytantit
Joanda Luong 2. 47,37 (ISU)
Minea Salokoski 13. 39,94 (ISU)
Claudia Ulundu 6. 42,76 (ISU)
A-silmut
Amanda Carlstedt 17. 23,82 (ISU)
Anilla Marttila 9. 31,21 (ISU)
Pinja Peltola 7. 32,27 (ISU)
Ines Salminen 2. 40,34 (ISU)
Minit 2011 ja nuor.
Mandi Fischer 10. 29,00 (tähti)
Noora Lukkari 2. 43,67 (tähti)
Saana Suila 1. 50,67 (tähti)
Nella Sulento 4. 37,67 (tähti)
Minit 2020
Katariina Karhu 6. 37,33 (tähti)
Siiri Koivula 7. 36,67 (tähti)
B-silmut, pojat
Oscar Fischer 3. 37,33 (tähti)
B-silmut
Venla Eronen 10. 39,00 (tähti)
Sara Jansson 18. 35,33 (tähti)
Alma Söyri 12. 38,00 (tähti)
31.1.-2.2.2020 Silver Skate 2020 (KUTA) Cubs boys
Hugo Carlstedt 1. 30,00 (tähti)
Cubs
Katariina Karhu 5. 35,67 (tähti)
Siiri Koivula 7. 33,67 (tähti)
"Laadukas vaakapiruetti"
Springs B
Venla Eronen 14. 39,33 (tähti)
Springs A
Amanda Carlstedt 16. 26,51 (ISU)
Anilla Marttila 4. 34,01 (ISU)
Ines Salminen 1. 36,01 (ISU)
Debs A
Meri-Vuokko Hannula 3. 48,33 (ISU)
Claudia Ulundu 11. 40,18 (ISU)
Junior B
Siiri Liukkonen LO 6. /DNS 32,38 (ISU)
María Moilanen 20. 65,53 (ISU)
Junior A
Sera Kuronen 4. 103,37 (ISU)
Novice A
Lotte Eronen 2. 79,74 (ISU)
Minttu Kylliäinen 1. 90,58 (ISU)
31.1.2020 Noviisien 2. SB-kilpailu (KATA) Noviisit
Tessa Hassinen 31. 28,01 (ISU)
Milla Hildén 28. 29,71 (ISU)
Viivi Koivula 11. 39,12 (ISU)
Alisa Pietilä 15. 37,29 (ISU)
Matilda Prihti 14. 37,51 (ISU)
Saimi Sivonen 4. 44,83 (ISU)
24.-26.1.2020 SM-noviisit, debytantit (KooVee) 3. valintakisa SM-noviisit R1
Pihla Bergman 2. 101,61 (ISU)
Anna Bergström 5. 98,73 (ISU)
Minttu Kylliäinen 4. 98,74 (ISU)
SM-noviisit R2
Hanna Toivanen 18. 79,34 (ISU)
Debytantit R1
Meri-Vuokko Hannula 27. 39,41 (ISU)
Joanda Luong 9. 45,51 (ISU)
Debytantit R2
Minea Salokoski 26. 39,18 (ISU)
Sara Sjödahl 13. 43,78 (ISU)
Debytantit, pojat
Anton Erkama 1. 50,75 (ISU)
Kuura Könkkölä 3. 41,58 (ISU)
19.1.2020 2. aluevalintakilpailu B-silmut (MTK) B-silmut pojat
Oscar Fischer 2. 37,00 (tähti)
B-silmut
Julie Edelman 22. 28,00 (tähti)
Venla Eronen 9. 39,67 (tähti)
Sara Jansson 17. 36,00 (tähti)
Noomi Ninimäki 20. 32,33 (tähti)
Alma Söyri 21. 31,00 (tähti)
"Iloinen esitys"
18.1.2020 2. aluevalintakilpailu minit (HSK) Minit 2011 ja nuoremmat
Mandi Fischer 11. 26,00 (tähti)
Noora Lukkari 1. 45,33 (tähti)
Nella Sulento 2. 44,33 (tähti)
Minit 2010
Katariina Karhu 14. 29,00 (tähti)
"Vauhdikas esitys"
Siiri Koivula 15. 27,33 (tähti)
Minit pojat
Hugo Carlstedt 2. 28,67 (tähti)
13.1.2020 2. SB-kilpailu (ETK) A-silmut
Amanda Carlstedt 25. 24,13 (ISU)
Iiris Hakamies 28. 23,16 (ISU)
Anilla Marttila 16. 29,28 (ISU)
Pinja Peltola 12. 32,19 (ISU)
Ines Salminen 10. 33,64 (ISU)
11.-12.1.2020 Junioreiden 2. lohkokilpailu (KOOKOO) + noviisit kutsukilpailu Noviisit 2007 ja myöhemmin synt.
Alisa Pietilä 2. 38,67 (ISU)
Saimi Sivonen 1. 42,01 (ISU)
Noviisit 2004-2006
Tessa Hassinen 14. 27,12 (ISU)
Milla Hildén 16. 26,87 (ISU)
Viivi Koivula 8. 32,83 (ISU)
Matilda Prihti 6. 34,67 (ISU)
Juniorit
Erika Envalds 33. 62,20 (ISU)
Siiri Liukkonen 5. 88,77 (ISU)
María Moilanen 30. 67,49 (ISU)
6.1.2020 Loppiaisen kutsukilpailu (KATA) B-silmut pojat
Oscar Fischer 1. 21,37 (ISU)
B-silmut
Sara Jansson 13. 21,61 (ISU)
Minit pojat
Hugo Carlstedt 2. 28,67 (tähti)
Minit
Mandi Fischer 14. 30,67 (tähti)
Saana Suila 3. 44,33 (tähti)
Nella Sulento 10. 36,00 (tähti)
4.-6.1.2020  Crystal Cup 2020 (ML) Debs A 2008-2010
Claudia Ulundu 18. 39,05 (ISU)
Debs A boys
Kuura Könkkölä 2. 37,89 (ISU)
Novice B 2006 and before
Viivi Koivula 25. 30,07 (ISU)
Matilda Prihti 23. 30,58 (ISU)
Junior B
Erika Envalds 33. 66,76 (ISU)
Siiri Liukkonen 6. 91,85 (ISU)
Springs A 2008
Iiris Hakamies 11. 27,59 (ISU)
Anilla Marttila 6. 29,40 (ISU)
Debs A 2007 before
Minea Salokoski 11. 41,51 (ISU)
Novice B 2007
Alisa Pietilä 4. 36,07 (ISU)
Saimi Sivonen 1. 41,14 (ISU)
Novice A 2005 and before
Minttu Kylliäinen 2. 95,78 (ISU)
Hanna Toivanen 7. 82,24 (ISU)
Novice A 2006-2008
Pihla Bergman 3. 99,89 (ISU)
Anna Bergström 8. 84,50 (ISU)
Lotte Eronen 6. 85,54 (ISU)
14.-15.12.2019  SM2020 (HSK) SM-juniorit
Sera Kuronen 9. 105,98 (ISU)
Stella Sainio 13. 101,89 (ISU)
Venla Saneri 17. 95,61 (ISU)
30.11.-1.12.2019 2.lohkokilpailu (HTK) Debytantit
Meri-vuokko Hannula 11. 43,82 (ISU)
Joanda Luong 6. 46,14 (ISU)
Minea Salokoski 10. 43,91 (ISU)
Sara Sjödahl 2. 50,76 (ISU)
Claudia Ulundu 17. 38,67 (ISU)
Janina Vainikka 18. 37,77 (ISU)
SM-noviisit
Pihla Bergman 1. 106,08 (ISU)
Anna Bergström 3. 100,76 (ISU)
Lotte Eronen 6. 86,82 (ISU)
Minttu Kylliäinen 4. 92,87 (ISU)
Hanna Toivanen 8. 81,43 (ISU)
22.-24.11.2019 EVBN Swiss Cup 2019 Grindewald Sveitsi Nachwuchs U14
Pihla Bergman 2. 76,99 (ISU)
Anna Bergström 5. 71,59 (ISU)
Lotte Eronen 1. 80,62 (ISU)
Nachwuchs U15
Minttu Kylliäinen 2. 81,82 (ISU)
Hanna Toivanen 8. 67,96 (ISU)
Junioren
Sera Kuronen 7. 97,78 (ISU)
Stella Sainio 5. 102,02 (ISU)
Venla Saneri 4. 103,01 (ISU)
23.-24.11.2019 Santa Claus 2019 (Varala-tiimi) Springs A 2009 or later
Ines Salminen 3. 35,42 (ISU)
Springs A 2008
Amanda Carlstedt 16. 23,42 (ISU)
Anilla Marttila 4. 33,96 (ISU)
Novice B
Alisa Pietilä 5. 40,31 (ISU)
Debutants A
Sara Sjödahl 2. 50,50 (ISU)
Cubs 2011 or later
Noora Lukkari 5. 36,33 (tähti)
Nella Sulento 9. 30,67 (tähti)
Cubs 2010
Aino Lamminparras 23. 26,00 (tähti)
Springs C girls
Julie Edelman 13. 25,00 (tähti)
Springs C boys
Oscar Fischer 1. 33,00 (tähti)
16.-17.11.2019 Junioreiden 1. valintakisa (Heita) + kutsukilpailu Juniorit
Erika Envalds 30. 69,58 (ISU)
Amanda Hotanen 9. 91,80 (ISU)
Siiri Liukkonen 11. 90,13 (ISU)
María Moilanen 31. 67,59 (ISU)
Kutsukilpailu Noviisit 2007
Alisa Pietilä 8. 36,08 (ISU)
Saimi Sivonen 6. 37,94 (ISU)
Noviisit 2004-2006
Viivi Koivula 5. 38,45 (ISU)
16.11.2019 1. SB-kilpailu (esjt) A-silmut
Amanda Carlstedt 23. 23,45 (ISU)
Iiris Hakamies 12. 27,93 (ISU)
Anilla Marttila 18. 24,64 (ISU)
Pinja Peltola 11. 28,54 (ISU)
Ines Salminen 4. 32,97 (ISU)
16.11.2019 1. valintakilpailu (TTK) Minit 2011 ja nuor.
Noora Lukkari 2. 42,33 (tähti)
Saana Suila 1. 49,67 (tähti)
Nella Sulento 3. 39,33 (tähti)
Mandi Fischer 11. 25,00 (tähti)
Minit 2010
Katariina Karhu 16. 25,33 (tähti)
Siiri Koivula 17. 24,00 (tähti)
Aino Lamminparras 18. 21,00 (tähti)
Minit, pojat
Hugo Carlstedt 2. 29,00 (tähti)
B-silmut, pojat
Oscar Fischer 2. 36,00 (tähti)
B-silmut
Julie Edelman 22. 19,00 (tähti)
Venla Eronen 14 39,00 (tähti)
Sara Jansson 20. 33,33 (tähti)
Noomi Niinimäki 21. 29,67 (tähti)
Alma Söyri 19. 33,33 (tähti)
8-10.11.2019 Priima-piruetit 2019 (JOKA) A-silmut
Amanda Carlstedt 12. 22,36 (ISU)
Anilla Marttila 1. 35,23 (ISU)
Debytantit
Janina Vainikka 3. 48,49 (ISU)
SM-noviisit
Lotte Eronen 3. 93,50 (ISU)
Minttu Kylliäinen 6. 86,11 (ISU)
Hanna Toivanen 9. 77,30 (ISU)
Valintakilpailu Debytantit
Anton Erkama 1. 39,77 (ISU)
SM-juniorit
Sera Kuronen 18. 93,43 (ISU)
Venla Saneri 15. 97,99 (ISU)
2.-3.11.2019 Skate Espoo 2019 (esjt) A-silmut nuor.
Pinja Peltola 4. 29,44 (ISU)
A-silmut vanh.
Iiris Hakamies 8. 27,64 (ISU)
Debytantit
Meri-Vuokko Hannula 8. 47,39 (ISU)
Minea Salokoski 16. 41,71 (ISU)
Noviisit
Alisa Pietilä 6. 35,05 (ISU)
Saimi Sivonen 7. 34,91 (ISU)
SM-juniorit VO
Venla Saneri 2. 70,37 (ISU)
Juniorit
Amanda Hotanen 6. 88,98 (ISU)
Siiri Liukkonen 14. 79,05 (ISU)
SM-noviisit
Anna Bergström 4. 95,85 (ISU)
Minttu Kylliäinen 8. 84,50 (ISU)
1.-3.11.2019 Promo Cup 2019 (Salpa) Minit 2011
Saana Suila 4. 39,33 (tähti)
Nella Sulento 8. 34,00 (tähti)
Minit 2010
Katariina Karhu 29. 26,00 (tähti)
Aino Lamminparras 27. 26,50 (tähti)
Silmu B 2009
Venla Eronen 10. 38,33 (tähti)
Silmu B 2010
Oscar Fischer 8. 37,33 (tähti)
Debytantit
Joanda Luong 5. 43,61 (ISU)
Sara Sjödahl 7. 42,64 (ISU)
Janina Vainikka 9. 40,27 (ISU)
Silmu B
Julie Edelman 16. 22,67 (tähti)
Sara Jansson 14. 27,33 (tähti)
Alma Söyri 4. 40,00 (tähti)
Silmu A
Amanda Carlstedt 10. 22,20 (ISU)
Anilla Marttila 7. 25,09 (ISU)
SM-noviisit
Pihla Bergman 5. 81,69 (ISU)
Lotte Eronen 2. 94,16 (ISU)
Hanna Toivanen 8. 77,73 (ISU)
Juniorit
María Moilanen 15. 66,46 (ISU)
Noviisit
Milla Hildén 24. 25,63 (ISU)
Viivi Koivula 21. 32,68 (ISU)
Matilda Prihti 11. 38,09 (ISU)
26.-27.10.2019 Kutsukilpailu (TL) SM-juniorit
Sera Kuronen 7. 94,72 (ISU)
Stella Sainio 2. 110,45 (ISU)
Venla Saneri 5. 97,30 (ISU)
Juniorit
Amanda Hotanen 3. 95,38 (ISU)
Siiri Liukkonen 8. 87,48 (ISU)
A-silmut
Amanda Carlstedt 18. 21,76 (ISU)
Pinja Peltola 5. 33,47 (ISU)
Ines Salminen 4. 34,14 (ISU)
Noviisit
Milla Hildén 28. 28,83 (ISU)
Alisa Pietilä 13. 33,17 (ISU)
26.10.2019 Halloween Skate (RTL) Minit 2010
Katariina Karhu 27. 29,33 (tähti)
Siiri Koivula 31. 24,67 (tähti)
Aino Lamminparras 29. 27,67 (tähti)
Minit 2011 ja nuor.
Noora Lukkari 8. 37,33 (tähti)
Saana Suila 3. 42,33 (tähti)
Nella Sulento 7. 38,33 (tähti)
B-silmut 2008
Sara Jansson 11. 36,67 (tähti)
"Laadukas istumapiruetti"
Alma Söyri 20. 32,83 (tähti)
B-silmut 2009
Venla Eronen 7. 37,67 (tähti)
B-silmut 2010 ja nuor. pojat
Oscar Fischer 1. 30,00 (tähti)
19.-20.10.2019 1.lohkokilpailu (ETK) Debytantit
Meri-Vuokko Hannula 8. 42,86 (ISU)
Joanda Luong 5. 44,45 (ISU)
Minea Salokoski 15. 36,90 (ISU)
Sara Sjödahl 10. 41,80 (ISU)
Janina Vainikka 13. 37,66 (ISU)
Debytantit, pojat
Anton Erkama 3. 34,18 (ISU)
SM-noviisit
Pihla Bergman 6. 84,19 (ISU)
Anna Bergström 2. 98,04 (ISU)
Lotte Eronen 4. 86,11 (ISU)
Minttu Kylliäinen 3. 87,49 (ISU)
Hanna Toivanen 13. 71,17 (ISU)
19.10.2019 1.SB-kilpailu (ETK) Noviisit
Milla Hildén 25. 30,84 (ISU)
Viivi Koivula 23. 31,79 (ISU)
Alisa Pietilä 11. 35,97 (ISU)
Matilda Prihti 22. 32,08 (ISU)
Saimi Sivonen 14. 35,25 (ISU)
28.9-29.9.2019 SM-juniorit 1.valintakilpailu (TTK) SM-juniorit
Sera Kuronen 20. 84,60 (ISU)
Stella Sainio 12. 96,33 (ISU)
Venla Saneri 9. 97,19 (ISU)
28.9-29.9.2019 Tikkurila Trophy 2019 (TTK) Minit
Noora Lukkari 13. 35,67 (tähti)
Saana Suila 8. 38,67 (tähti)
Nella Sulento 12. 36,67 (tähti)
B-silmut
Venla Eronen 11. 39,00 (tähti)
Oscar Fischer 25. 23,67 (tähti)
Noomi Niinimäki 19. 33,67 (tähti)
Noviisit
Matilda Prihti 17. 31,15 (ISU)
Saimi Sivonen 11. 33,69 (ISU)
A-silmut
Anilla Marttila 18. 27,77 (ISU)
Pinja Peltola 6. 34,28 (ISU)
Debytantit
Meri-Vuokko Hannula 3. 43,23 (ISU)
Joanda Luong 8. 41,57 (ISU)
Minea Salokoski 13. 38,08 (ISU)
20.-22.9.2019  Aktia Trophy 2019 (EVT) B-silmut
Venla Eronen 15. 35,75 (tähti)
Noomi Niinimäki 23. 32,50 (tähti)
Minit 2010
Katariina Karhu 17. 21,25 (tähti)
Minit 2011 ja nuor.
Noora Lukkari 7. 35,33 (tähti)
Saana Suila 8. 34,33 (tähti)
Nella Sulento 11. 31,00 (tähti)
Noviisit
Saimi Sivonen 16. 28,13 (ISU)
A-silmut
Iiris Hakamies 20. 25,32 (ISU)
Ines Salminen 9. 30,63 (ISU)
Debytantit
Meri-Vuokko Hannula 6. 43,11 (ISU)
Debytantit, pojat
Anton Erkama 1. 40,79 (ISU)
SM-noviisit
Anna Bergström 4. 85,11 (ISU)
Juniorit
Siiri Liukkonen 14. 86,04 (ISU)
6.-8.9.2019 Helsinki Trophy 2019 (HL) Junior
Sera Kuronen 18. 83,60 (ISU)
Stella Sainio 15. 92,46 (ISU)
Venla Saneri 11. 95,92 (ISU)
Debs A (younger)
Joanda Luong 2. 45,73 (ISU)
Minea Salokoski 25. 32,41 (ISU)
Sara Sjödahl 10. 41,46 (ISU)
Debs A (boys)
Anton Erkama 1. 38,24 (ISU)
Springs A (older)
Amanda Carlstedt 20. 17,79 (ISU)
Iiris Hakamies 7. 27,72 (ISU)
Anilla Marttila 11. 26,19 (ISU)
Springs A (younger)
Pinja Peltola 11. 26,89 (ISU)
Ines Salminen 6. 30,44 (ISU)
Novice B (older)
Milla Hildén 25. 24,17 (ISU)
Viivi Koivula 21. 30,32 (ISU)
Novice B (younger)
Tessa Hassinen 21. 28,45 (ISU)
Alisa Pietilä 10. 33,67 (ISU)
Matilda Prihti 6. 35,41 (ISU)
Saimi Sivonen 19. 29,16 (ISU)
Springs B (older)
Venla Eronen 3. 41,00 (tähti)
Noomi Niinimäki 13. 32,67 (tähti)
Springs B (boys)
Oscar Fischer 1. 30,67 (tähti)
Cubs
Katariina Karhu 25. 25,00 (tähti)
Aino Lamminparras 22. 26,00 (tähti)
Noora Lukkari 9. 37,00 (tähti)
Saana Suila 7. 38,00 (tähti)
Nella Sulento 14. 30,67 (tähti)
Cubs (boys)
Hugo Carlstedt 1. 23,33 (tähti)
30.8.-1.9.2019  Kutsukilpailu (Koovee) SM-juniorit (LO)
Sera Kuronen 14. 31,35 (ISU)
Stella Sainio 16. 28,56 (ISU)
SM-noviisit (LO)
Pihla Bergman 22. 27,31 (ISU)
Anna Bergström 2. 34,28 (ISU)
Lotte Eronen 9. 31,64 (ISU)
Debytantit
Meri-Vuokko Hannula 10. 42,78 (ISU)
Joanda Luong 3. 47,67 (ISU)
Minea Salokoski 19. 39,45 (ISU)
Sara Sjödahl 12. 42,15 (ISU)
Janina Vainikka 29. 33,45 (ISU)
Juniorit (LO)
Erika Envalds 24. 21,49 (ISU)
Amanda Hotanen 7. 31,19 (ISU)
Siiri Liukkonen 2. 33,45 (ISU)