Share |
Share |

Kilpailukalenteri 2021-22

* Tulokset löydät selaamalla alas kalenteria

STLL kilpailukalenteri TÄÄLTÄ

Pääkaupunkiseudun kilpailut löytyvät TÄÄLTÄ

Menneet kilpailut tuloksineen

* Klikkaamalla kilpailun nimeä pääset kokonaistuloksiin

Kilpailut kaudella 2021-22

 Pvm

 Kilpailun nimi

Nimi ja sarja

 Sijoitus  

 Pisteet (arviointi)

4.-5.9.2021 
Skate Espoo 2021 (ETK)        A-silmut
Nea Huolman 6. 31,79 (ISU)
Debytantit nuor.
Ines Salminen 1. 50,25 (ISU)
Debytantit pojat
Oscar Fischer 2. 32,88 (ISU)
SM-noviisit
Louise Gylling 8. 84,25 (ISU)
Lotte Eronen 4. 86,25 (ISU)
Iiris Hakamies 22. 71,19 (ISU)
Alisa Pietilä 24. 67,16 (ISU)
Saimi Sivonen 19. 74,98 (ISU)
Claudia Ulundu 23. 67,89 (ISU)
SM-noviisit pojat
Anton Erkama 1. 81,34 (ISU)
SM-juniorit
Pihla Bergman 3. 112,71 (ISU)
Anna Bergstrom 8. 103,93 (ISU)
Aava Utriainen 18. 71,62 (ISU)
SM-seniorit
Isabella Salmiheimo 4. 95,36 (ISU)
18.-19.9.2021  Oulu Skate 2021 (OLK) A-silmut
Nea Huolman 7. 29,14 (ISU)
Noviisit
Venla Eronen 12. 29,85 (ISU)
Saara Panula 13. 28,54 (ISU)
Juniorit
Aava Utriainen 4. 82,42 (ISU)
SM-noviisit
Lotte Eronen 4. 84,77 (ISU)
Louise Gylling 2. 89,61 (ISU)
Anilla Marttila 23. 62,16 (ISU)
Alisa Pietilä 16. 70,99 (ISU)
Matilda Prihti 24. 61,98 (ISU)
25.-26.9.2021 HTL Cup (HTL) Noviisit s.2007 ja vanhemmat
Tessa Hassinen 18. 27,78 (ISU)
Noviisit s.2008
Amanda Carlstedt 7. 32,32 (ISU)
Noviisit s.2009
Venla Eronen 6. 32,88 (ISU)
Alissa Merta 2. 36,14 (ISU)
Saara Panula 11. 31,37 (ISU)
2.-3.10.2021

SM-seniorit ja -juniorit ja JT  SM-sarjat 1.valintakilpailu (HTK)

SM-juniorit
Pihla Bergman 2. 133,88 (ISU)
Anna Bergström 25. 88,65 (ISU)
3.10.2021 Aktia Trophy (EVT) B-silmut
Matilda Kempas 8. 25,29  (ISU)
B-silmut, pojat
Hugo Carlstedt 2. 14,99 (ISU)
A-silmut
Nella Sulento 7. 31,83 (ISU)
Saana Suila 8. 31,72 (ISU)
Noviisit
Amanda Carlstedt 9. 37,82 (ISU)
SM-noviisit
Lotte Eronen 6. 31,42 (ISU)
SM-noviisit, pojat
Anton Erkama 1. 29,81  (ISU)
16.10.2021 SB-kilpailu (ETK) A-silmut
Nea Huolman 23. 25,67 (ISU)
Saana Suila 4. 34,44
Nella Sulento 6. 31,58 (ISU)
16.-17.10.2021 Budapest Trophy (Unkari) Junior women
Pihla Bergman 3. 143,49 (ISU)
Anna Bergström 13. 105,38 (ISU)
16.-17.10.2021 SM-noviisien ja debytanttien 1. lohkokilpailu (HTA) Debytantit tytöt
Ines Salminen 3. 48,70 (ISU)
Debytantit pojat
Oscar Fischer 1. 36,53 (ISU)
SM-noviisit tytöt
Lotte Eronen 3. 98,65 (ISU)
Louise Gylling 14. 77,86 (ISU)
Iiris Hakamies 21. 71,56 (ISU)
Tessa Hassinen 33. 56,75 (ISU)
Anilla Marttila 32. 58,85 (ISU)
Alisa Pietilä 27. 68,07 (ISU)
Matilda Prihti 31. 64,02 (ISU)
Saimi Sivonen 26. 68,11 (ISU)
Claudia Ulundu 22. 70,96 (ISU)
SM-noviisit pojat
Anton Erkama 1. 94,70 (ISU)
18.10.2021 Tähtisarjojen kutsukilpailu (KaTa) B-silmut
Hugo Carlstedt 40. 30,17 (tähti)
Matilda Kempas 3. 48,33 (tähti)
Noora Lukkari 24. 36,33 (tähti)
Aluenoviisit
Alexandra Foix 1. 42,00 (tähti)
22.10.2021 Minit Cup 1. valintakilpailu (HTK) Minit 2012
Anelma Brahmsson 13. 22,67 (tähti)
Mandi Fischer 5. 37,67 (tähti)
Ella Kohila 14. 22,67 (tähti)
Iina Koskenranta 12. 25,83 (tähti)
Ronja Lehtovaara 11. 27,67 (tähti)
Suvi Myrskylä 9. 32,00 (tähti)
30.10.2021 Tähtisarjojen kutsukilpailu (NTL) Minit
Anelma Brahmsson 17. 23,00 (tähti)
Mandi Fischer 6. 38,00 (tähti)
Iina Koskenranta 14. 27,67 (tähti)
Ronja Lehtovaara 12. 30,33 (tähti)
Suvi Myrskylä 8. 35,00 (tähti)
B-silmut
Hugo Carlstedt 22. 31,50 (tähti)
Matilda Kempas 1. 52,00 (tähti)
Noora Lukkari 3. 45,00 (tähti)
Aluenoviisit
Alexandra Foix 1. 50,00 (tähti)
30.-31.10.2021 Kans. seniorit ja juniorit lohkokilpailu, noviisit SB-kisa (TTK) Kansalliset seniorit
Isabella Salmiheimo 1. 98,02 (ISU)
Kansalliset juniorit
Aava Utriainen 9. 87,80 (ISU)
Noviisit
Amanda Carlstedt 5. 38,10 (ISU)
Venla Eronen 13. 34,87 (ISU)
Alissa Merta 1. 41,26 (ISU)
Saara Panula 7. 37,71 (ISU)
6.-7.11.2021 Kutsukilpailu (VTL) B-silmut
Matilda Kempas 6. 23,28 (ISU)
Noora Lukkari 3. 25,38 (ISU)
A-silmut
Nea Huolman 1. 37,78 (ISU)
Saana Suila 5. 33,57 (ISU)
Nella Sulento 3. 34,98 (ISU)
Debytantit
Ines Salminen 8. 43,57 (ISU)
SM-noviisit vanh.
Lotte Eronen 2. 38,55 (ISU)
Tessa Hassinen 22. 20,89 (ISU)
Alisa Pietilä 16. 24,97 (ISU)
Matilda Prihti 17. 24,90 (ISU)
Saimi Sivonen 5. 31,78 (ISU)
SM-noviisit nuor.
Iiris Hakamies 14. 23,70 (ISU)
Anilla Marttila 15. 20,57 (ISU)
Claudia Ulundu 12. 27,22 (ISU)
Aluenoviisit
Alexandra Foix 4. 44,00 (tähti)
Kate Lee 10. 23,33 (tähti)
12.-14.11.2021 OP Lounaismaa Cup (Salpa) Minit 2012
Ronja Lehtovaara 14. 27,33 (tähti)
Suvi Myrskylä 10. 32,00 (tähti)
Silmu B 2011 ja nuor
Matilda Kempas 1. 50,00 (tähti)
Noora Lukkari 6. 45,67 (tähti)
Silmu A
Saana Suila 3. 31,26 (ISU)
Nella Sulento 6. 30,68 (ISU)
Noviisit
Alissa Merta 7. 35,59 (ISU)
Saara Panula 13. 33,90 (ISU)
Debytantit
Ines Salminen 7. 43,09 (ISU)
SM-noviisit
Matilda Prihti 30. 38,37 (ISU)
Claudia Ulundu 21. 46,32 (ISU)
13.-14.11.2021 SM-juniorit ja SM-noviisi/debytantti pojat valintakilpailu (LTL) SM-juniorit
Pihla Bergman 7. 118,46 (ISU)
Anna Bergström 14. 103,71 (ISU)
SM-noviisit
Anton Erkama 1. 92,32 (ISU)
Debytantit
Oscar Fischer 3. 31,49 (ISU)
20.11.2021 B-silmu Cup & EsJt Challenge Minit 2021 (EsJT) B-silmut pojat
Hugo Carlstedt 1. 21,25 (ISU)
B-silmut tytöt
Noora Lukkari 11. 25,13 (ISU)
Aurora Taxis 16. 24,88 (ISU)
Minit 2012
Anelma Brahmsson 12. 23,00 ((tähti)
Ella Kohila 11. 24,00 (tähti)
Iina Koskenranta 10. 24,17 (tähti)
Ronja Lehtovaara 9. 25,33 (tähti)
Minit 2013 ja nuor.
Josefin Sarin 15. 20,00 (tähti)
20.-21.11.2021 SM-Noviisien ja Debytanttien 2.lohkokilpailu (OLK) Debytantit
Ines Salminen 2. 50,86 (ISU)
Laura Yläjärvi 11. 45,26 (ISU)
SM-noviisit
Lotte Eronen 8. 86,18 (ISU)
Louise Gylling 3. 93,77 (ISU)
Iiris Hakamies 20. 74,05 (ISU)
Tessa Hassinen 32. 55,32 (ISU)
Anilla Marttila 28. 66,72 (ISU)
Alisa Pietilä 19. 74,29 (ISU)
Matilda Prihti 31. 65,14 (ISU)
Saimi Sivonen 18. 76,13 (ISU)
Claudia Ulundu 23. 72,22 (ISU)
3.-5.12.2021 Santa Claus 2021 (Varala-tiimi) Springs B
Noora Lukkari 11. 35,75 (tähti)
Novice C
Alexandra Foix 1. 45,00 (tähti)
Kate Lee 6. 34,67 (tähti)
Novice B
Amanda Carlstedt 7. 36,29 (ISU)
Venla Eronen 10. 34,76 (ISU)
Alissa Merta 4. 37,41 (ISU)
Saara Panula 12. 33,27 (ISU)
Cubs born 2012
Mandi Fischer 11. 36,50 (tähti)
Suvi Myrskylä 24. 28,75 (tähti)
Springs A
Nea Huolman 1. 34,66 (ISU)
Saana Suila 2. 32,28 (ISU)
Nella Sulento 9. 28,85 (ISU)
11.-12.12.2021 Akatemia Cup (HTA) A-silmut
Nella Sulento 4. 29,43 (ISU)
Noviisit
Amanda Carlstedt 27. 27,23 (ISU)
Alissa Merta 6. 40,07 (ISU)
Debytantit
Ines Salminen 2. 53,12 (ISU)
Laura Yläjärvi 6. 48,24 (ISU)
Kansalliset Juniorit
Pihla Bergman 1. 47,58 (ISU)
Anna Bergström 2. 39,17 (ISU)
SM-noviisit nuor.
Louise Gylling 6. 51,83 (ISU)
Claudia Ulundu 11. 43,93 (ISU)
SM-noviisit vanh.
Lotte Eronen 9. 48,10 (ISU)
Tessa Hassinen 16. 33,93 (ISU)
Saimi Sivonen 10. 46,66 (ISU)
17.-19.12.2021 SM 2022 (PoriTa)
SM-juniorit
Pihla Begman 6. 130.83  (ISU)
Anna Bergström 14. 106.04 (ISU)
6.1.2022 Loppiaisen ISU-kutsukilpailu (KaTa) A-silmut
Nea Huolman 2. 35,18 (ISU)
Nella Sulento 4. 32,68 (ISU)
Debytantit, tytöt
Ines Salminen 4. 47,17 (ISU)
Laura Yläjärvi 11. 42,23 (ISU)
Debytantit, pojat
Oscar Fischer 1. 35,15 (ISU)
SM-noviisit
Louise Gylling 2. 56,82 (ISU)
Matilda Prihti 15. 42,11 (ISU)
Saimi Sivonen 12. 46,16 (ISU)
Claudia Ulundu 13. 45,90 (ISU)
8.1.2022 Noviisien SB-kilpailu (KaTa) Noviisit
Venla Eronen 7. 35,04 (ISU)
Alissa Merta 9. 34,46 (ISU)
Saara Panula 10. 34,39 (ISU)
13.-14.1.2022 Icelab International Cup Bergamo, Italy .Junior Women
Pihla Bergman 4. 133,38 (ISU)
Anna Bergström 10. 113,59 (ISU)
14.-16.1.2022 Crystal Cup 2022 (ML)
B-silmut, tytöt
Noora Lukkari 7. 37,00 (tähti)
Aurora Taxis 9. 36,00 (tähti)
B-silmut, pojat
Hugo Carlstedt 1. 33,67  (tähti)
14.1.2022 Minit Cup, 2. valintakilpailu (TTK)
Minit 2013 ja nuor.
Aava Ahtiainen 15. 20,67 (tähti)
Elina Pekkanen 14. 21,00 (tähti)
Lyydia Pöllänen 13. 21,00 (tähti)
Josefin Sarin 12. 22,33 (tähti)
Minit 2012
Anelma Brahmsson 16. 24,00 (tähti)
Mandi Fischer 8. 35,00 (tähti)
Ella Kohila 13. 26,00 (tähti)
Iina Koskenranta 15. 25,00 (tähti)
Ronja Lehtovaara 11. 26,67 (tähti)
Suvi Myrskylä 5. 39,67 (tähti)
26.-30.1.2022 Nordics 2022, Horsholm, Tanska Junior Women
Pihla Bergman 4. 138.64 (ISU)
Novice Boys
Anton Erkama 2. 86.10 (ISU)
29.1.2022 B-silmut Cup, 2. valintakilpailu (HTA) B-silmut, tytöt
Noora Lukkari 5. 28.62 (ISU)
Aurora Taxis 12. 26.72 (ISU)
B-silmut, pojat
Hugo Carlstedt 3. 21.44 (ISU)
2.2.2022 Tähtisarjojen kutsukilpailu (HTA) Minit 2014 ja nuor.
Aava Ahtiainen 4. 23,67 (tähti)
Lyydia Pöllänen 6. 21,00 (tähti)
Josefin Sarin 5. 22,83 (tähti)
Minit 2013
Elina Pekkanen 7. 21,33 (tähti)
Minit 2012
Anelmadaalia Brahmsoon 8. 25,00 (tähti)
Mandi Fischer 3. 30,67 (tähti)
Ella Kohila 4. 30,33 (tähti)
Matthew Kokko 9. 21,33 (tähti)
Iina Koskenranta 6. 28,67 (tähti)
4.-6.2.2022 60+60 lohkokilpailu (EVT) SM-noviisit, tytöt
Louise Gylling (R2) 6. 95.14 (ISU)
SM-noviisit, pojat
Anton  Erkama 1. 98.86 (ISU)
Debytantit,tytöt
Ines Salminen (R1) 4. 52.72 (ISU)
Laura Yläjärvi (R2) 13. 43.37 (ISU)
Debytantit, pojat
Oscar Fischer 2. 31.88 (ISU)
12.-13.2.2022 Pk-seudun ISU-sarjojen mestaruuskilpailu (EsJT, ETK, HL) B-silmut, pojat
Hugo Carlstedt 3. 20,34 (ISU)
B-silmut kultafinaali
Noora Lukkari 10. 27,41 (ISU)
Aurora Taxis 20. 21,45 (ISU)
A-silmut
Nea Huolman
Saana Suila 1. 37,57 (ISU)
Nella Sulento 3. 34,37 (ISU)
Debytantit, pojat
Oscar Fischer 1. 35,40 (ISU)
Debytantit
Ines Salminen 5. 47,53 (ISU)
Laura Yläjärvi 15. 40,21 (ISU)
Noviisit
Venla Eronen 19. 35,34 (ISU)
Alissa Merta 15. 37,30 (ISU)
Saara Panula 13. 37,74 (ISU)
SM-noviisit, pojat
Anton Erkama 1. 59,82 (ISU)
SM-noviisit
Louise Gylling 9. 55,68 (ISU)
Tessa Hassinen 23. 41,02 (ISU)
Alisa Pietilä 19. 48,12 (ISU)
Matilda Prihti 22. 45,34 (ISU)
Saimi Sivonen 15. 49,76 (ISU)
Claudia Ulundu 16. 49,61 (ISU)
Seniorit
Isabella Salmiheimo 4. 60,86 (ISU)
19.-20.2.2022 Helmipiruetit, (JoKa) Joensuu Seniorit
Isabella Salmiheimo 2.  100,36 (ISU)
SM-juniorit
Anna Bergström 3. 115,58 (ISU)
SM-noviisit R1
Claudia Ulundu 11. 67,84 (ISU)
SM-noviisit R2
Louise Gylling 1. 98,13 (ISU)
Alisa Pietilä 11. 76,61 (ISU)
Saimi Sivonen 9. 82,31 (ISU)
Noviisit
Amanda Carlstedt 21. 33,91 (ISU)
Venla Eronen 16. 34,48 (ISU)
A-silmut
Nea Huolman 7. 34.,5 (ISU)
Saana Suila 1. 41,35 (ISU)
Nella Sulento 4. 36,16 (ISU)
B-silmut
Noora Lukkari 13. 36,00 (tähti)
Aurora Taxis 7. 39,33(tähti)
B-silmut, pojat
Hugo Carlstedt 1. 36,00 (tähti)
25.-27.2.2022 Crystal Cup 2022 (ML) Mikkeli A-silmut s.2011 ->
Nea Huolman 8. 30,97 (ISU)
Saana Suila 3. 33,40 (ISU)
Nella Sulento 5. 32,30 (ISU)
Noviisit
Venla Eronen 9. 35,72 (ISU)
Saara Panula 11. 33,22 (ISU)
Seniorit
Isabella Salmiheimo 1. 101,28 (ISU)
SM-noviisit, vanh.
Alisa Pietilä 13. 75,35 (ISU)
SM-noviisit nuor.
Iiris Hakamies 21. 69,87 (ISU)
4.-6.3.2022 Tallink Hotels Cup 2022, Tallinn, Estonia Junior Women
Pihla Bergman 7. 123,51 (ISU)
Anna Bergström 9. 111,86 (ISU)
12.-13.3.2022 Seniorit ja Juniorit LK ja HF ja SM-noviisit ja debytantit HF  (ML) Mikkeli Seniorit LK
Isabella Salmiheimo 1. 107.04 (ISU)
12.-13.3.2022 Pk-seudun tähtisarjojen mestaruuskilpailu, minit hopeafinaali, Spring Carnival (EVT) Myyrmäki Minit s.2013 ja nuor. HF
Aava Ahtiainen 12. 24,50 (tähti)
Elina Pekkanen 13. 23,75 (tähti)
Lyydia Pöllänen 14. 23,25 (tähti)
Josefin Sarin 11. 25,25 (tähti)
Minit s.2012 HF
Ella Kohila 8. 30,50 (tähti)
Iina Koskenranta 5. 32,50 (tähti)
Ronja Lehtovaara 3. 34,00(tähti)
Minit s.2012 KF
Mandi Fischer 13. 37,00 (tähti)
Suvi Myrskylä 9. 41,00 (tähti)
Minit, pojat
Matthew Kokko 2. 24,00(tähti)
Aluenoviisit  
Kate Lee 7. 31,50 (tähti)
B-silmut, tytöt
Noora Lukkari 6. 26,64 (ISU)
Aurora Taxis 5. 27.10 (ISU)
B-silmut, pojat
Hugo Carlstedt 3. 20.64 (ISU)
A-silmut, tytöt
Nea Huolman 15. 37.04 (ISU)
Saana Suila 1. 30.20 (ISU)
Noviisit, tytöt
Amanda Carlstedt 12. 37.48 (ISU)
Venla Eronen 19. 35.40 (ISU)
  Saara Panula 14. 36.15 (ISU)
18.-20.3.2022 Kutsukilpailu (VTL) Kisakallio Debytantit,tytöt
Ines Salminen 1. 49.76  (ISU)
Debytantit, pojat
Oscar Fischer 1. 41.11 (ISU)
SM-noviisit   
Alisa Pietilä 4. 79,70 (ISU)
SM-juniorit
Pihla Bergman 1. 131.02(ISU)
B-silmut
Hugo Carlstedt 15. 37,33 (tähti)
Aurora Taxis 3. 48,00(tähti)
Minit
Ella Kohila 16. 29,67 (tähti)
Iina Koskenranta 14. 31,67 (tähti)
Suvi Myrskylä 3. 41,00(tähti)
19.3.2022 A-silmujen loppukilpailu HaTaL, Hamina KF, tytöt
Nea Huolman 10. 33.79 (ISU)
Saana Suila 17. 32.80 (ISU)
Nella Sulento 11. 33.70 (ISU)
26.-27.3.2022 M2022 SM-noviisit ja Debytantit KF, HL, Helsinki SM-noviisit, tytöt
Louise Gylling 13. 91.26 (ISU)
SM-noviisit,pojat 
Anton Erkama 1. 104.27(ISU)
Debytantit, tytöt
Ines Salminen 6. 52.80 (ISU)
Debytantit, pojat
Oscar Fischer 2. 41.48 (ISU)
1.-3.4.2022 Skate Copenhagen 2022, Kööpenhamina, Tanska Basic Novice age 8-9
Nella Sulento 2. 32.01 (ISU)
Basic Novice age 10-11
Nea Huolman 5. 32.15 (ISU)
Saana Suila 6. 31.91 (ISU)
Advanced Novice Girls
Louise Gylling 1. 99.39 (ISU)
Tessa Hassinen 11. 57.88 (ISU)
Saimi Sivonen 3. 79.86 (ISU)
Junior Ladies
Anna Bergström 2. 122.57(ISU)
Senior Ladies
Isabella Salmiheimo 2. 102.47(ISU)
1.-3.4.2022 Easter Skate (RTL) Riihimäki B-silmut,tytöt

Aurora Taxis

Noora Lukkari

1.

4.

33.74 (ISU)

27.75 (ISU)

B-silmut, pojat
Hugo Carlstedt 1. 21.97 (ISU)
Debs A, girls gr 1
Ines Salminen 1. 52.09 (ISU)
Debs A, boys
Oscar Fischer 2. 33.72 (ISU)
Novice A
Alisa Pietilä 16. 75.52 (ISU)
Claudia Ulundu 22. 67.82 (ISU)
Novice B gr 1
Amanda Carlstedt 9. 36.67 (ISU)
Novice B gr 2
Venla Eronen 14. 33.17 (ISU)
Aissa Merta 1. 44.12 (ISU)
Saara Panula 11. 34.65 (ISU)
 10.4.2022 Noviisien loppukilpailu ja HF (KuTa) Kuopio Loppukilpailu
Alissa Merta 6. 42.26 (ISU)
Hopeafinaali
Amanda Carlstedt 19. 31.77 (ISU)
Saara Panula 13. 36.04 (ISU)