Share |
Share |

Kilpailukalenteri 2021-22

* Tulokset löydät selaamalla alas kalenteria

STLL kilpailukalenteri TÄÄLTÄ

LOKAKUU Kilpailun nimi, järjestäjä, sijainti, kilpailusivusto Osallistujat Valmentaja
 14.-17.10.2021 Budapest Trophy, Budapest Unkari  Junior Women        Pihla Bergman     Anna Bergström Tiia-Riikka Pietikäinen
 16.10.2021 A-silmujen 1. SB-kilpailu, Espoonlahti Forum jäähalli (ETK) A-silmut        Nea Huolman         Saana Suila     Nella Sulento Pinja Tauriainen
16.-17.10.2021 SM-noviisien ja debytanttien lohko 1, 1. valintakilpailu, Oulunkylä (HTA)

SM-noviisit, tytöt  Anni Erkama   Lotte Eronen    Louise Gylling   Tessa Hassinen   Anilla Marttila Alisa Pietilä   Matilda Prihti   Saimi Sivonen   Claudia Ulundu                                

SM-Noviisit,pojat   Anton  Erlama

Debytantit    Ines Salminen

Debytantit, pojat   Oscar Fischer

Heidi Mehto
18.10.2021 Tähtisarjojen kutsukilpailu, Kauniaisten jäähalli (KaTa)

B-silmut   Carlstedt Hugo    Kempas Matilda   Lukkari Noora

Aluenoviisit   Alexandra Foix

Pinja Tauriainen
22.10.2021 Minit Cup, 1. valintakilpailu, Kaarela (HTK)

Minit   Anelma Brahmsson   Mandi Fischer   Ella Kohila   Iina Koskenranta   Ronja Lehtovaara   Suvi Myrskylä

Tiia-Riikka-Pietikäinen

Heidi Mehto

Nina Toivonen

 30.-31.10.2021 Kansallisten sarjojen 1. lohkokilpailu, Tikkurilan harjoitusjäähalli (TTK)

Seniorit   Isabella  Salmiheimo

Juniorit   Aava Utriainen

Noviisit   Amanda Carlstedt   Venla Eronen  Alissa Merta   Saara Panula 

Tiia-Riikka Pietikäinen

MARRASKUU

6.-.7.11.2021 Kutsukilpalut, Kisakallion urheiluopiston jäähalli, Lohja (VTL) Nina Toivonen
12.-14.11.2021 OP Lounaismaa Cup, Salon jäähalli, Salo (SalPa taitoluistelu) Pinja Tauriainen

Menneet kilpailut tuloksineen

* Klikkaamalla kilpailun nimeä pääset kokonaistuloksiin

Kilpailut kaudella 2021-22

 Pvm

 Kilpailun nimi

Luistelijan nimi, sarja

 Sijoitus

 Pisteet (arviointi)

4.-5.9.2021 
Skate Espoo 2021 (ETK)        A-silmut
Nea Huolman 6. 31,79 (ISU)
Debytantit nuor.
Ines Salminen 1. 50,25 (ISU)
Debytantit pojat
Oscar Fischer 2. 32,88 (ISU)
SM-noviisit
Louise Gylling 8. 84,25 (ISU)
Lotte Eronen 4. 86,25 (ISU)
Iiris Hakamies 22. 71,19 (ISU)
Alisa Pietilä 24. 67,16 (ISU)
Saimi Sivonen 19. 74,98 (ISU)
Claudia Ulundu 23. 67,89 (ISU)
SM-noviisit pojat
Anton Erkama 1. 81,34 (ISU)
SM-juniorit
Pihla Bergman 3. 112,71 (ISU)
Anna Bergstrom 8. 103,93 (ISU)
Aava Utriainen 18. 71,62 (ISU)
SM-seniorit
Isabella Salmiheimo 4. 95,36 (ISU)
18.-19.9.2021  Oulu Skate 2021 (OLK) A-silmut
Nea Huolman 7. 29,14 (ISU)
Noviisit
Venla Eronen 12. 29,85 (ISU)
Saara Panula 13. 28,54 (ISU)
Juniorit
Aava Utriainen 4. 82,42 (ISU)
SM-noviisit
Lotte Eronen 4. 84,77 (ISU)
Louise Gylling 2. 89,61 (ISU)
Anilla Marttila 23. 62,16 (ISU)
Alisa Pietilä 16. 70,99 (ISU)
Matilda Prihti 24. 61,98 (ISU)
25.-26.9.2021 HTL Cup (HTL) Noviisit s.2007 ja vanhemmat
Tessa Hassinen 18. 27,78 (ISU)
Noviisit s.2008
Amanda Carlstedt 7. 32,32 (ISU)
Noviisit s.2009
Venla Eronen 6. 32,88 (ISU)
Alissa Merta 2. 36,14 (ISU)
Saara Panula 11. 31,37 (ISU)
2.-3.10.2021

SM-seniorit ja -juniorit ja JT  SM-sarjat 1.valintakilpailu (HTK)

SM-juniorit
Pihla Bergman 2. 133,88 (ISU)
Anna Bergström 25. 88,65 (ISU)
3.10.2021 Aktia Trophy, Myyrmäen 2-halli, Vantaa B-silmut
Matilda Kempas 8. 25,29  (ISU)
B-silmut, pojat
Hugo Carlstedt 2. 14,99 (ISU)
A-silmut
Nella Sulento 7. 31,83 (ISU)
Saana Suila 8. 31,72 (ISU)
Noviisit
Amanda Carlstedt 9. 37,82 (ISU)
SM-noviisit
Lotte Eronen 6. 31,42 (ISU)
SM-noviisit, pojat
Anton Erkama 1. 29,81  (ISU)