Share |

Kilpailukalenteri 2022-23

* Tulokset löydät selaamalla alas kalenteria

STLL kilpailukalenteri TÄÄLTÄ

Pääkaupunkiseudun Minien ja B-silmujen kilpailut löytyvät TÄÄLTÄ

Pvm

Kilpailun nimi

Valmentaja     Sarja /Luistelija   
1.-5.2.2023 PM-2023, Reykjavik Islanti Tiia-Riikka Juniorit, naiset
  Anna Bergstöm
Louise Gylling
Juniorit, miehet
Anton Erkama
 
3.-5.2.2023 Kutsukilpailu A-/B-silmut, ETK Pinja A-silmut, tytöt
  Noora Lukkari
Aurora Taxis
A-silmut, pojat
Hugo Carlstedt
B-silmut, tytöt
Mandi Fischer
Ella Kohila
Ronja Lehtovaara
Suvi Myrskylä
Sahara Sippel
 
4.-5.2.2023 Helmipiruetti 2023, Joensuu Heidi SM-Juniorit, naiset
Essi
SM-Noviisit
Claudia Ulundu
Debytantit, tytöt
Nea Huolman
Saana Suila
Juniorit, naiset
Tessa Hassinen
Oona Kauppinen
Saimi Sivonen
Noviisit, tytöt
Venla Eronen
Tähtinoviisit, tytöt
Emmi
 
10.-12.2.2023 SM-Nov. + Debytantit 60+60, HL
 
12.2.2023 Mini Cup, TTK
18.-19.2.2023 Silta Cup, Heinola

Menneet kilpailut tuloksineen

* Klikkaamalla kilpailun nimeä pääset kokonaistuloksiin

Pvm Kilpailun nimi Sarja /
Luistelija             
Sijoitus Pisteet
(arviointi)
10.-11.9.2022 Tikkurila Trophy, 1. aloituskisa SM-juniorit / naiset
Anna Bergström 2./17 119,75 (ISU)
Louise Gylling 4./17 113,85 (ISU)
SM-juniorit / miehet
Anton Erkama 3./4 92,36 (ISU)
  SM-noviisit / naiset
Ines Salminen 15./28 68,50 (ISU)
Iiris Hakamies 21./28 64,15 (ISU)
 
24.-25.9.2022 Tampere, 2. aloituskilpailu SM-juniorit / naiset
Anna Bergström 5./21 109,74 (ISU)
Louise Gylling 6./21 107,80 (ISU)
SM-juniorit / miehet
Anton Erkama 1./1 106,05 (ISU)
SM-Noviisit
Iiris Hakamies 13./22 65,98 (ISU)
Debytantit / tytöt
Nea Huolman 5./17 40,44 (ISU)
Debytantit / tytöt
Oscar Fischer 1./1 28,79 (ISU)
A-silmut / tytöt
Noora Lukkari 9./16 26,65 (ISU)
Nella Sulento 4./16 31,13 (ISU)
Aurora Taxis 2./16 32,59 (ISU)
 
1.-2.10.2022 Joensuu, 2. aloituskilpailu Juniorit
Tessa Hassinen 25./29 22,09 (SP ISU)
Oona Kauppinen 2./29 90,02 (ISU)
Anilla Marttila 24./29 68,86 (ISU)
Noviisit
Venla Eronen 7./20 38,98 (ISU)
 
8.-9.10.2022 Tartu Cup 2022 Cubs B
Aava Ahtiainen 17/18 12,93 (ISU)
Mandi Fischer 11/18 18,11 (ISU)
Ronja Lehtovaara 16/18 15,93 (ISU)
Suvi Myrskylä 10/18 19,53 (ISU)
Lyydia Pöllänen 18/18 12,77 (ISU)
Springs B
Hugo Carlstedt 1/1 19,89 (ISU)
Basic Novice
Noora Lukkari 17/17 26,08 (ISU)
Nella Sulento 8/17 31,52 (ISU)
Aurora Taxis 16/17 27,08 (ISU)
Intermediate Novice
Oscar Fischer 1/1 27,75 (ISU)
Nea Huolman 2/5 29,32 (ISU)
15.-16.10.2022 1. SM valintakilpailu, Oulu SM-juniorit, tytöt
Anna Bergström 9/36 115,39 (ISU)
Louise Gylling 12/36 111,74 (ISU)
SM-juniorit, pojat
Anton Erkama 2/5 117,68 (ISU)
15.-16.10.2022 Mäntsälä Cup, seurakilpailu, Mäntsälä A-silmut
Nella Sulento 2/21 34,49 (ISU)
Noviisit
Venla Eronen 11/21 37,92 (ISU)
B-silmut, tytöt
Mandi Fischer 20/29 34,67 (tähti)
Ronja Lehtovaara 22/29 34,00 (tähti)
B-silmut, pojat
Hugo Carlstedt 1/3 41,00 (tähti)
Minit, tytöt
Aava Ahtiainen 24/27 27,67 (tähti)
Lyydia Pöllänen 26/27 23,67 (tähti)
 
18.-22.10.2022 Trophée Métropole Nice Côte d'Azur, Nizza Junior Women
Anna Bergström 3/24 131,84 (ISU)
 
22.-23.10.2022 1.lohkokilpailu SM-Noviisit ja Debytantit, Jyväskylä Debytantit
Oscar Fischer 2/2 33,93 (ISU)
Nea Huolman 16/27 37,20 (ISU)
Saana Suila 3/27 47,07 (ISU)
SM-Noviisit
Iiris Hakamies 12/26 75,95 (ISU)
Claudia Ulundu 23/26 60,62 (ISU)
28.10.2022 B-silmujen ja Minien kutsukilpailu, Kaarela B-silmut, tytöt
Mandi Fischer 5/15 41,00 (tähti)
Ella Kohila 14/15 32,00 (tähti)
Ronja Lehtovaara 12/15 35,67 (tähti)
Suvi Myrskylä 6/15 40,33 (tähti)
Sahara Sippel 7/12 39,33 (tähti)
Minit 2014 ja nuor.
Aava Ahtiainen 6/10 27,67 (tähti)
Lyydia Pöllänen 5/10 29,00 (tähti)
Anna Ruutu 7/10 26,33 (tähti)
Diana Sorsa 10/10 21,33 (tähti)
Isabella Thoret 8/10 24,67 (tähti)
 
29.10.2022

Lokakuun kutsukilpailu SM-sarjoille ja

Debytanteille, Matinkylä

SM-juniorit, naiset
Anna Bergström 1/10 81,18 (ISU)
Louise Gylling 3/10 67,67 (ISU)
SM-juniorit, miehet
Anton Erkama 1/1 84,97 (ISU)
SM-debytantit, tytöt
Iiris Hakamies 10/16 43,87 (ISU)
Claudia Ulundu 15/16 38,37 (ISU)
Debytantit tytöt
Nea Huolman 11/18 42,65 (ISU)
Saana Suila 16/18 40,61 (ISU)
Depytantit, pojat
Oscar Fischer 2/2 30,06 (ISU)
29.-30.10.2022 1.lohkokilpailu, Junnut ja Noviisit, Porvoo Juniorit, tytöt
Tessa Hassinen 35/35 59,90 (ISU)
Oona Kauppinen 7/35 94,27 (ISU)
Saimi Sivonen 17/35 85,84 (ISU)
Noviisit, tytöt
Amanda Carlstedt 18/33 32,72 (ISU)
Venla Eronen 7/32 36,96 (ISU)
4.11.2022 Minit Cup 2022-2023, lohko 2, Kauniainen Minit 2014 ja nuor.
Aava Ahtiainen 3/7 26,33 (tähti)
Lyydia Pöllänen 4/7 24,00 (tähti)
Anna Ruutu 5/7 22,33 (tähti)
Diana Sorsa 7/7 21,67 (tähti)
Isabella Thoret 6/7 22,00 (tähti)
5.11.2022 B-silmut Cup 2022-2023, 1. valintakilpailu, Kaarela B-silmut, tytöt
Mandi Fischer 4/11 24,69 (ISU)
Ella Kohila 10/11 20,26 (ISU)
Ronja Lehtovaara 3/11 25,45 (ISU)
Suvi Myrskylä 1/11 27,57 (ISU)
Sahara Sippel 2/11 26,20 (ISU)
 
12.11.2022 Hyvinkää Skate, Hyvinkää A-silmut, tytöt
Noora Lukkari 15/23 28,90 (ISU)
Nella Sulento 1/23 36,84 (ISU)
B-silmut, pojat
Hugo Carlstedt 1/3 21,54 (ISU)
B-silmut, tytöt
Ella Kohila 24/28 19,00 (ISU)
Sahata Sippel 15/28 23,27 (ISU
Tähtinoviisit
Kate Lee 12/13 17,77 (ISU)
 
12.11.2022 Syyskilpailu, Savonlinna Juniorit
Tessa Hassinin 13/17 44,94 (ISU)
Anilla Marttila 14/17 44,00 (ISU)
Saimi Sivonen 9/17 50,26 (ISU)
Debytantit
Nea Huolman 20/21 34,42 (ISU)
Saana Suila 3/21 45,09 (ISU)
 
12.-13.11.22 2.valintakilpailu SM-Juniorit ja Seniorit, Tampere SM-juniorit, miehet
Anton Erkama 3/6 114,01 (ISU)
SM-juniorit, naiset
Anna Bergström 17/43 103,11 (ISU)
Louise Gylling 30/43 86,04 (ISU)
 
18.-20.11.2022 2.lohkokilpailu SM-Noviisit ja Debytantit, Kuopio Debytantit, tytöt
Nea Huolman 12/26 39,50 (ISU)
Saana Suila 6/26 43,84 (ISU)
SM-noviisit, tytöt
Iiris Hakamies 9/28 72,14 (ISU)
Claudia Ulundu 27/28 52,19 (ISU)
19.11.2022 2.lohkokilpailu SM-Noviisit ja Debytantit, Espoo Debytantit, pojat
Oscar Fischer 1/2 37,83 (ISU)
 
2.-4.12.2022 Santa Claus, Varala A-silmut, pojat
Hugo Carlstedt 2/2 18,91 (ISU)
A-silmut, tytöt
Noora Lukkari 10/16 26,90 (ISU)
Nella Sulento 1/16 36,32 (ISU)
Aurora Taxis 3/16 33,86 (ISU)
B-silmut, tytät
Mandi Fischer 11/17 37,00 (tähti)
Ronja Lehtovaara 16/17 28,50 (tähti)
Sahara Sippel 8/15 38,50 (tähti)
Minit, tytöt
Aava Ahtiainen 14/18 30,33 (tähti)
Lyydia Pöllänen 17/18 27,67 (tähti)
Noviisit, tytöt
Amanda Carlstedt 11/27 36,82 (ISU)
Venla Eronen 17/28 33,33 (ISU)
SM-noviisit, tytöt
Iiris Hakamies 29/34 24,03 (ISU)
Claudia Ulundu 32/34 21,03 (ISU)
Tähtinoviisit, tytöt
Kate Lee 10/13 34,33 (tähti)
 
3.-4.12.2022 ABC-cup, Pori  Juniorit, naiset
Tessa Hassinen 29/34 23,23 (ISU)
Oona Kauppinen 6/34 34,97 (ISU)
Anilla Marttila 28/34 25,29 (ISU)
Saimi Sivonen 20/34 30,25 (ISU)
SM-juniorit, naiset
Anna Bergström 2/20 119,40 (ISU)
Louise Gylling 11/20 94,34 (ISU)
 
7.12.2022 Debytanttien kutsukilpailu Kaarela Debytantit, tytöt
Nea Huolman 14/16 35,06 (ISU)
Saana Suila 2/16 48,07 (ISU)
 
10.-11.12.2022 Akatemia Cup, A-silmut SB, Kaarela  A-silmut, tytöt
Noora Lukkari 9/32 32,05 (ISU)
Nella Sulento 2/32 35,76 (ISU)
Aurora Taxis 3/32 34,73 (ISU)
A-silmut, pojat
Hugo Carlstedt 2/3 22,69 (ISU)
Noviisit, tytöt
Amanda Carlstedt 8/24 38,85 (ISU)
Juniorit, naiset
Tessa Hassinen 22/30 70,10 (ISU)
Saimi Sivonen 7/30 95,19 (ISU)
 
16.-18.12.2022 YL SM-2023, Joensuu SM-juniorit, miehet
Anton Erkama 5/6 88,55 (ISU)
SM-juniorit, naiset
Anna Bergström 7/20 126.93 (ISU)
 
5.-8.1.2023 Crystal cup 2023, Mikkeli B-silmut, tytöt
Ronja Lehtovaara 23/26 34,67 (tähti)
Suvi Myrskylä 17/28 39,00 (tähti)
Sahara Sippel 13/28 40,67 (tähti)
Minit, tytöt
Aava Ahtiainen 15/19 28,00 (tähti)
Lyydia Pöllänen 17/19 26,67 (tähti)
Anna Ruutu 18/19 26,00 (tähti)
 
6.-8.1.2023 Noviisien ja Junioreiden 2. valinta. Kouvola Noviisit, tytöt
Amande Carlstedt 15/30 35,31 (ISU)
Venla Eronen 13/31 33,02 (ISU)
Juniorit, naiset
Tessa Hassinen 28/32 66,03 (ISU)
Oona Kauppinen 4/32 100,72 (ISU)
Anilla Marttila 31/32 61,11 (ISU)
Saimi Sivonen 11/32 90,58 (ISU)
 
18.-22.1.2023 Volvo Open Cup, Riika Juniorit, miehet
Anton Erkama 8/9 100,99 (ISU)
Juniorit, naiset
Anna Bergström 9/23 114,90 (ISU)
Louise Gylling 14/23 95,82 (ISU)