Kilpailukalenteri 2012-13

Silver Skate 5 - 7.4.2013, Kuopio, KuTa

Novice C

Daniela Kumlin

  3 / 27 (39,00)

 

Jenny-Rosa Mattila

 17 / 27 (27,67)

Riina Mykkänen

 12 / 27 (30,67)

 Novice B

Jutta Harju

  4 / 15 (43,21)

Nelli Sahakangas

 12 / 15 (34,69)

Springs A

Isabella Vilos

  1 / 15

Chicks 05

Mia Malin

 

 

Unna Putaala

 EM: Vauhdikas esitys

Cubs 04

Emma Airisto

  5 / 31 (42,67)

 

Erika Envalds

 21 / 31 (29,67)

 

Stella Sainio

  7 / 31 (41,67)

 

Julianne Vilos

  8 / 31 (41,33)

Cubs 03

Amanda Hotanen

  7 /18 (34,00) EM: Laadukkaat piruetit

Minityttöjen aluemestaruuskilpailu 26.3.2013, Paloheinä, HTK

Minit

Emma Airisto

  4 / 23 (46,33) EM: Laadukkaat hyppyjen alastulot

 

Amanda Hotanen

  9 / 23 (44,00)

 

Stella Sainio

 7 / 23 (44,33)

Minien kutsukilpailu 26.3.2013, Paloheinä, HTK

Minit 03 - 04

Erika Envalds

  6 / 11 (31,00)

 

Sina Honka-aho

 11 / 11 (24,33)

 

Ada Kekkonen

  2 / 11 (39,33)

 

Ira Laine

  9 / 11 (28,33)

 

Maria Moilanen

 10 / 11 (28,33)

 

Emma Tynjä

  1 / 11 (43,67)

 Minit  05- 06

Mia Malin

 

 

 

 

 

Minien kutsukilpailu 24.3.2013, Espoonlahti, EsJt

Minit 03 - 04

Erika Envalds

 18 / 24 (31,67)

 

Ada Kekkonen

 11 / 24 (38,67)

 

Ira Laine

 20 / 24 (29,67)

 

Maria Moilanen

 23 / 24 (27,67)

 

Emma Tynjä

  8 / 24 (40,00)

 

Minit  05 ja nuor

Anna Bergström

 12 / 12 (25,00)

 

Mia Malin

  8 / 12 (36,00)

 

Penni Passi

  4 / 12 (39,33) EM: Kauniit ojennukset ja alastulot

 

Unna Putaala

  7 / 12 (36,67)

Kutsukilpailu 16.3.2013, Oulunkylä, OTK

Aluenoviisi

Jenny-Rosa Mattila

  3 / 3 (29,00)

Debytanttien ja noviisien hopeafinaali 16 - 17.3.2013, Helsingin jäähalli, HSK

Debytantit

Pinja Tauriainen

 15 / 23 (45,53)

Noviisit

Jutta Harju

 20 / 22 (39,75)

Haabersti Cup, 6 - 10.3.2013, Tallinna

Cubs A 02/03 and younger

Amanda Hotanen

 27 / 34 (21,05)

 

Ada Kekkonen

 34 / 34 (15,87)

Cubs B 02/03 and younger

Emma Airisto

  9 / 24 (19,06)

 

Stella Sainio

 17 / 24 (15,92)

 

Julianne Vilos

 16 / 24 (16,01)

Springs  B 00/01 and younger

Minea Nummelin

  9 / 12 (22,23)

 

Isabella Vilos

 1 / 12 (31,94)

Minien 2. aluekilpailu 5.3.2013, Matinkylä, ETK

Minit 04 -05

Emma Airisto

  7 / 36 (20,67)

 

Erika Envalds

 24 / 36 (14,67)

 

Mia Malin

 27 / 36 (13,33)

 

Unna Putaala

 30 / 36 (12,33)

 

Stella Sainio

  5 / 36 (21,33)

Emma Tynjä

 18 / 36 (16,33)

 

Julianne Vilos

  1 / 36 (23,33)

Spring Carnival 1 - 3.3.2013, Kisakallio, EVT

Novice C

Jenny-Rosa Mattila

  8 / 17 (36,33)

 

Riina Mykkänen

  4 / 17 (39,67)

Debytant C

Krista Malm

  5 / 5 (27,67)

Springs 02

Minea Nummelin

 21 / 38 (38,00) EM: hieno esitys ja tulkinta

Springs 01

Sara Tynjä

 13 / 16 (38,00)

 

Isabella Vilos

  2 / 16 (53,67)

Cubs 03

Amanda Hotanen

 15 / 37 (38,67)

 

Ada Kekkonen

 10 / 37 (41,33)

Cubs 04

Emma Airisto

  7 / 24 (42,33)

 

Stella Sainio

  2 / 24 (47,33)

 

Emma Tynjä

 12 / 24 (36,33)

 

Julianne Vilos

  6 / 24 (45,00) EM: hienosti pyörivä istumapiruetti

Debytanttien aluemestaruuskilpailu Edea Cup 1.3.2013, Pirkkola, HL

Debytantit

Pinja Tauriainen

 12 / 27 (47,75)

 

Seurakisa 27.2.2013, HSK

B-silmut

Minea Nummelin

  4 / 7 (41,00) EM: laadukkaat piruetit

 

Sara Tynjä

  2 / 7 (43,67)

 

Isabella Vilos

  1 / 7 (49,33)

Minit 03

Amanda Hotanen

  2 / 8 (48,67)

 

Ada Kekkonen

  3 / 8 (42,33)

Minit  04 ja nuoremmat

Emma Airisto

  1 / 16 (41,00)

 

Erika Envalds

  9 / 16 (35,33)

 

Sina Honka-aho

 15 / 16 (27,00) EM: hyvä eläytyminen musiikkiin

 

Ira Laine

 12 / 16 (31,33)

 

Mia Malin

  8 / 16 (37,00)

 

Maria Moilanen

 13 / 16 (29,00) EM: säteilevä esitys

 

Penni  Passi

 11 / 16 (33,00)

 

Unna Putaala

  7 / 16 (37,00)

 

Stella Sainio

  2 / 16 (49,33)

 

Emma Tynjä

  3 / 16 (47,00) EM: upea musiikkiin luistelu

 

Julianne Vilos

  4 / 16 (46,00) EM: upeat vaa'at

Silmujen hopeafinaali 24.2.2013, Vuosaari, MTK

Silmut -02

Minea Nummelin

 17 / 19 (29,67)

 Silmut - 01

Isabella Vilos

  4 / 4 (41,00)


Minien kutsukilpailu sekä Noviisien, debytanttien ja A-silmujen kutsukilpailu 19.2.2013, Paloheinä,HTK

Debytantit

Pinja Tauriainen

  5 / 17 (47,97)

Noviisit

Jutta Harju

  2 / 9 (43,67)

 

Daniela Kumlin

  6 / 9 (34,64)

 

Krista Malm

  9 / 9 (25,67)

 

Jenny-Rosa Mattila

  7 / 9 (31,48)

 

Riina Mykkänen

  8 / 9 (31,41)

A-silmut

Sara Tynjä

  9 / 18 (29,75)

 

Isabella Vilos

  3 / 18 (32,25)

Minit 03-04

Emma Airisto

  1 / 15 (47,67)

 

Erika Envalds

 11 / 15 (27,67)

 

Amanda Hotanen

  4 / 15 (42,33)

 

Maria Moilanen

 15 / 15 (25,00)

 

Ira Laine

  8 / 15 (28,33)

 

Stella Sainio

  2 / 15 (46,33)

 

Emma Tynjä

  5 / 15 (37,33)

 

Julianne Vilos

  3 / 15 (45,33)

Minit 05-06

Anna Bergström

 

 

Mia Malin

  3 / 7 (17,33)

 

Unna Putaala

  2 / 7 (18,33)

Silmut 2001 aluevalinta ja minien kutsukilpailu, Paloheinä 12.2.2013, HTK

Silmut 2001

Sara Tynjä

 12 / 19 (40,33)

 

Isabella Vilos

  8 / 19 (44,67)

Minit  03 - 04

Emma Airisto

  6 / 18 (24,00)

 

Sina Honka-aho

 

 

Amanda Hotanen

  9 / 18 (21,67)

 

Ada Kekkonen

 10 / 18 (21,33)

 

Ira Laine

 

 

Maria Moilanen

 

 

Stella Sainio

  3 / 18 (25,67)

 

Emma Tynjä

 11 / 18 (21,00)

 

Julianne Vilos

  5 / 18 (24,67)

Minit  05-06

Anna Bergström

 

 

Mia Malin

 

 

Penni  Passi

erityismaininta: hyvät ojennukset

 

Unna Putaala

  2 / 7 (19,00)

 

 

Debytanttien ja noviisien 2. valintakilpailu 10.2.2013, Espoonlahti, EsJt

Debytantit

Pinja Tauriainen

 11 / 34 (44,64)

Noviisit

Jutta Harju

  8 / 24 (42,15)

 

Daniela Kumlin

 22 / 24 (31,69)

 

Nelli Sahakangas

 24 / 24 (30,31)

 

 

Seurakisa, Paloheinä 29.1.2013, HTK

Minit - 03

Amanda Hotanen

  3 /8 (21)

 

Ada Kekkonen

 

Minit - 04

Emma Airisto

  2 / 11 (25)

 

Erika Envalds

 

 

Sina Honka-Aho

 

 

Ira Laine

 

 

Maria Moilanen

 

 

Stella Sainio

  1 / 11 (26)

 

Emma Tynjä

 

Julianne Vilos

  3 / 11 (24)

Minit - 05

Mia Malin

  1 / 4 (20)

 

Penni  Passi

  3 / 4 (19)

 

Unna Putaala

  2 / 4 (19)

Minit - 06

Anna Bergström

 

Kutsukilpailu, Hämeenlinna 26. - 27.1.2013, HTL

Noviisit

Jutta Harju

  6 / 11 (38,47)

 

Daniela Kumlin

 11 / 11 (29,82)

 

Nelli Sahakangas

 10 / 11 (30,93)

 

Pinja Tauriainen

  1 / 11 (47,26)

A-silmut

Sara Tynjä

 12 / 17 (25,98)

 

Isabella Vilos

  6 / 17 (30,88)

B-silmut

Minea Nummelin

 23 / 34 (33,00)

Aluenoviisit

Riina Mykkänen

  5 / 9 (41,00)

Aluedebytantit

Krista Malm

  5 / 5 (26,67)

Minit 2003 aluekilpailu, Tikkurila 21.1.2013, TTK

Minit-03

Amanda Hotanen

  7 / 22 (38,67)

 

Ada Kekkonen

 18 / 22 (29,33)

Kutsukilpailu, Järvenpää 19.1.2013, JTL

Minit - 04 - 05

Emma Airisto

  1 / 19 (42,33)

 

Erika Envalds

 15 / 19 (31,67)

 

Stella Sainio

  9 / 19 (37,00)

 

Emma Tynjä

  5 / 19 (39,67)

 

Julianne Vilos

  4 / 19 (40,00)

Mia Malin

 17 / 19 (29,67)

 

Penni  Passi

 18 / 19 (29,00)

 

Unna Putaala

 16 / 19 (31,67)

B-silmut

Sara Tynjä

  7 / 25 (41,00): EM Lennokas axel hyvästä lähdöstä

 

Isabella Vilos

  1 / 25 (47,67)

Aluenoviisi

Riina Mykkänen

  4 / 7 (34,67)

Silmut 2002 aluevalintakilpailu, Myyrmäki 18.1.2013, EVT

Silmut

Minea Nummelin

 17 / 21 (30,00)

Gliss Open, Tallinna 11 - 13.1.2013

Junior B

Jutta Harju

 10 / 11 (31,85)

Novice B

Daniela Kumlin

 13 / 19 (27,05)

 

Nelli Sahakangas

 12 / 19 (27,38)

 

Pinja Tauriainen

  2 / 19 (35,33)

Springs B

Sara Tynjä

  9 / 24 (28,35)

 

Isabella Vilos

  1 / 24 (33,77)

 

Froggie Cup, Pirkkola 4 - 6.1.2013, HSK

Cubs  (2003 or younger)

Emma Airisto

 13 / 30 (33,75)

 

Amanda Hotanen

 20 / 30 (30,25)

 

Ada Kekkonen

 15 / 30 (32,50)

 

Julianne Vilos

  3 / 30 (40,00)

Springs B 2001 or 2002

Minea Nummelin

 10 / 16 (35,75) erityismaininta: ryhdikäs luistelu

Springs A 2001

Sara Tynjä

 10 / 20 (29,68)

 

Isabella Vilos

  9 / 20 (30,82)

Debs A

Pinja Tauriainen

 17 / 28 (43,46)

Novice B

Jutta Harju

 14 / 29 (38,72)

 

Daniela Kumlin

 23 / 29 (35,28)

 

Nelli Sahakangas

 28 / 29 (30,11)


Kutsukilpailu, Paloheinä 18.12.2012, HTK

Debytantit

Pinja Tauriainen

  6 / 16 (47,86)

Noviisit

Jutta Harju

  4 / 15 (42,94)

 

Daniela Kumlin

 13 / 15 (35,93)

 

Nelli Sahakangas

 12 / 15 (36,50)

Silmut A

Sara Tynjä

  4 / 23 (31,51)

 

Isabella Vilos

  2 / 23 (32,37)


Silmut 2001 aluekilpailu, Oulunkylä 8.12.2012, OTK

 

Silmut 2001

Sara Tynjä

 14 / 20 (29,67)

 

Isabella Vilos

  5 / 20 (39,00)

Kutsukilpailu (aluesarjat), Oulunkylä 8.12.2012, OTK

Aluenoviisit

Jenny-Rosa Mattila

  7 / 8 (26,33)

 

Riina Mykkänen

  2 / 8 (36,33)

Aluedebytantit

Krista Malm

  4 / 4 (24,00)

Kutsukilpailu (minit, silmut), Salo 2.12.2012, SalPa

Minit -05

Mia Malin

  6 / 9 (33,00)

 

Unna Putaala

  8 / 9 (31,33)

Minit - 04

Emma Airisto

  1 / 19 (45,00)

 

Erika Envalds

 13 / 19 (32,33)

Stella Sainio

   8 / 19 (38,67)

 

Julianne Vilos

  4 / 19 (41,00)

Minit -03

Amanda Hotanen

  8 / 23 (36,00)

Silmut -02

Minea Nummelin

 19 / 22 (33,67)

Silmut -01

Isabella Vilos

  3 / 10 (42,00)

Debytanttien ja noviisien 1. valintakilpailu, Kouvola 2.12.2012, KouJt

Debytantit

Pinja Tauriainen

  5 / 34 (49,08)

Noviisit

Jutta Harju

  17 / 28 (40,58)

 

Daniela Kumlin

 25 / 28 (34,30)

 

Vivi Malmivuori

 15 / 28 (41,60)

 

Nelli Sahakangas

 28 / 28 (28,62)


Seurakisa, Myllypuro 27.11.2012, MTK

Minit-03

Amanda Hotanen

  1 / 6 (21,00)

 

Ada Kekkonen

  2 / 6 (19,00)

 

Erkka Sipilä

 

Minit - 04

Emma Airisto

  1 / 10 (22,00)

 

Erika Envalds

 

 

Stella Sainio

 3 / 10 (19,00)

 

Emma Tynjä

 

 

Julianne Vilos

  2 / 10 (22,00)

Minit - 05

Mia Malin

  1 / 5 (20,00)

 

Penni  Passi

 

 

Unna Putaala

  2 / 5 (18,00)

Santa Claus, Tampere 23 - 25.11.2012, Varala-Tiimi

Cubs  (2004 or later)

Emma Tynjä

  7 / 17 (34,00)

 

Julianne Vilos

  6 / 17 (34,67)

Springs A (2001 or later)

Sara Tynjä

 12 / 24 (30,90)

 

Isabella Vilos

 17 / 24 (28,95)

Debutants B

Daniela Kumlin

  1 / 5 (40,00)

 

Nelli Sahakangas

  2 / 5 (38,00)

Debutants A

Pinja Tauriainen

 11 / 20 (43,26)

Novices B

Jutta Harju

  7 / 21 (41,68)

 

Vivi Malmivuori

  6 / 21 (42,01)


Minit 2003 aluekilpailu, Helsingin jäähallin harjoitushalli 16.11.2012, HSK

Minit -03

Ada Kekkonen

  9 / 20 (38,00)

 

 

Minit 2004-2005 aluekilpailu, Paloheinä 13.11.2012, HTK

Minit - 04-05

Emma Airisto

  3 / 34 (51,57)

 

Erika Envalds

 17 / 34 (37,33)

 

Mia Malin

 19 / 34 (31,67)

 

Unna Putaala

 18 / 34 (34,00)

 

Stella Sainio

  6 / 34 (45,33)

 

Emma Tynjä

  8 / 34 (43,00)

 

Julianne Vilos

  5 / 34 ( 47,00)

Kutsukilpailu, Salo 10.11.2012, SalPa

noviisit

Jutta Harju

 18 / 25 (33,29)

 

Daniela Kumlin

 20 / 25 (30,64)

 

Vivi Malmivuori

  9 / 25 (37,95)

 

Pinja Tauriainen

  6 / 25 (40,51)


Silmut 2002 alueellinen kilpailu, Laaksolahti 8.11.2012, EsJT

Silmut

Minea Nummelin

 16 / 19 (28,67)

Kutsukilpailu, Kouvola 3. - 4.11.2012, KouJT

Aluenoviisit

Emilia Kettunen

  2 / 18 (39,67)

 

Jenny-Rosa Mattila

 16 / 18 (25,00)

 

Vivi Malmivuori

  1 / 18 (47,67)

 

Riina Mykkänen

 11 / 18 (27,00)

Aluedebytantit

Daniela Kumlin

  3 / 15 (36,00)

 

Krista Malm

  9 / 15 (27,33)

Silmut B

Minea Nummelin

 12 / 23 (29,67)

 

Sara Tynjä

  8 / 23 (32,33)

Minit -03

Amanda Hotanen

 12 / 24 (27,67)

 

Ada Kekkonen

 14 / 24 (25,33)

Minit, pojat

Erkka Sipilä

  3 / 5 (22,00)

Minit - 04

Emma Airisto

  1 / 12 (41,33)

 

Stella Sainio

  5 / 12 (34,67)

 

Emma Tynjä

  7 / 12 (30,33)

 

Julianne Vilos

  2 / 12 (39,00)

Kutsukilpailu, Mikkeli 14.10.2012, ML

Noviisit

Jutta Harju

  9 / 16 (39,54)

Nelli Sahakangas

 13 / 16 (29,32)

Silmut A

Sara Tynjä

  8 / 15 (28,74)

 

Isabella Vilos

 13 / 15 (23,57)

Aluenoviisit

Jenny-Rosa Mattila

  3 / 6 (40,33)

 

Riina Mykkänen

  4 / 6 (38,67)

Aluedebytantit

Krista Malm

  4 / 7 (34,33)

Minien kutsukilpailu, Paloheinä 9.10.2012, HTK

Minit - 03

Amanda Hotanen

  3 / 13 (38,67)

 

Ada Kekkonen

  6 / 13 (35,33)

 

Erkka Sipilä

 13 / 13 (18,67)

 Minit - 04

Emma Airisto

  1 / 19 (52,33)

 

Erika Envalds

 15 / 19 (30,00)

 

Stella Sainio

  4 / 19 (48,67)

 

Emma Tynjä

  7 / 19 (45,00)

 

Julianne Vilos

  3 / 19 (49,67)

 Minit - 05

Mia Malin

 

 

Unna Putaala

  1 / 7 (19,00)

Hyria Skating, Hämeenlinna 28 - 30.9.2012, HTL

Cubs B - 04

Emma Airisto

  1 / 17 (50,67)

 

Stella Sainio

  5 / 17 (42,33)

 

Emma Tynjä

  7 / 17 (41,00)

 

Julianne Vilos

  4 / 17 (42,33)

Cubs B - 03

Ada Kekkonen

  17 / 31 (33,00)

Springs B

Minea Nummelin

 35 / 39 (28,67)

 

Sara Tynjä

 17 / 39 (36,33)

Debs A

Pinja Tauriainen

  9 / 19 (45,25)

Springs A

Isabella Vilos

  3 / 26 (32,72)

Novice B

Jutta Harju

 15 / 23 (36,22)

 

Seurakisa, Paloheinä 25.9.2012, HTK

Minit -04-05

Emma Airisto

  2 / 12 (24)

 

Erika Envalds

 

 

Mia Malin

 

 

Unna Putaala

 

 

Stella Sainio

  3 / 12 (23)

 

Emma Tynjä

 

 

Julianne Vilos

  1 / 12 (26)

 Minit -03

Amanda Hotanen

  2 / 6 (21)

 

Ada Kekkonen

  1 / 6 (22)

 

Erkka Sipilä

 

B-silmut

Minea Nummelin

 

 

Sara Tynjä

  1 / 7 (46)



Orton Trophy, Myyrmäki 15 - 16.9.2012, EVT

Spings A -01

Isabella Vilos

  5 / 13 (38,67)

Debutants

Pinja Tauriainen

  3 / 18 (48,17)

Novice B

Jutta Harju

  4 / 18 (41,74)

 

 

Kutsukilpailu, Kauniainen 9.9.2012, KaTa

noviisit

Jutta Harju

  7 / 19  (40,22)

 

Daniela Kumlin

 19 / 19 (27,53)

 

Nelli Sahakangas

 18 / 19 (31,16)

debytantit

Pinja Tauriainen

  3 / 11  (44,53)


dcf2.jpgkotisivukone_logo2.jpgsala2.jpg

spt2.jpg