Kilpailukalenteri 2014-2015

Menneet kilpailut
Silver Skate 2015 (IC) 3.-5.4.2014, Kuopio
Kisajärjestäjä: Kuopion Taitoluistelijat (KuTa)

Cubs 2006 and later
Nella Jokinen 12 / 15 (26,50)
Cubs 2005
Matilda Hyytinen 7 / 21 (38,50) EM: korkeat hypyt
Springs B 2003 and later
Erika Envalds 9 / 22 (35,00)
Ira Laine 11 / 22 (33,00
Emma Tynjä 1 / 22 (47,50)
Springs A
Emma Airisto 1 / 17 (38,40)
Stella Sainio 8 / 17 (35,35)
Novice A
Pinja Tauriainen 4 / 7 (81,04)
Junior B
Jutta Harju 10 / 13 (67,56)
Emilia Kettunen 12 / 13 (60,77)
Janika Pasanen 5 / 13 (78,01)

***

Spring Carnival 2015 (IC) 27. - 29.3.2015, Myyrmäki, Helsinki
Kisajärjestäjä: Etelä-Vantaan Taitoluistelijat (EVT)
Kisasivusto>>

Minit 06 ja nuoremmat
Anna Bergström 6 / 30 (44,33) EM: great camel spin variation
Nella Jokinen 9 / 30 (41,33) 
Minit 05
Matilda Hyytinen 8 / 33 (42,33)
Kamilah Qureshi 23 / 33 (33,00)
B-silmut 05 ja nuoremmat
Nea Poikkeus 15 / 18 (34,33) EM: good height in jumps
B-silmut 04
Erika Envalds 17 / 24 (33,00)
Ira Laine 19 / 24 (30,33) EM: falls didn't affect your performance
Emma Tynjä 3 / 24 (45,00)
C-debytantit
Maria Moilanen 15 / 20 (33,67)
Isabella Shirazi 16 / 20 (32,33)
A-silmut
Stella Sainio 3 / 22 (34,42)

***

Minien Hopeafinaali ja minien kutsukilpailu 24.3.2015, Paloheinä
Kisajärjestäjä: Helsingin Taitoluisteluklubi (HTK)
Hopeafinaali 
Minit 2006 ja nuoremmat
Matilda Prihti 14 / 15 (28,33)
Janina Vainikka 1 / 14 (43)
Kutsukilpailu
Minit 2006 ja nuoremmat
Anna Bergström 1 / 16 (47,46)
Irene Heinonen 8 / 16 (33,67)
Nella Jokinen 11 / 16 (32) EM:hyvin musiikkiin luisteltu askelsarja
Minit 2005
Matilda Hyytinen 1 / 5 (47,67)
Kamilah Qureshi 4 / 5 (34)
***

B-silmujen aluemestaruuskilpailu 22.3.2015
Kisajärjestäjä: Kauniaisten Taitoluisteluklubi (KaTa)
Kisasivusto: katary.seura.info

B-silmut
Unna Putaala 5/27 (43,33) EM: lennokas axel
Emma Tynjä 4/27 (43,67)

***

Noviisien kulta- ja hopeafinaali 21.-22.3.2015, Kotka
Kisajärjestäjä: Kotkan Taitoluistelu ry
Noviisit
Daniela Kumlin 17 / 20 (40,14)
***
 
Panda Cup - Minien aluemestaruusfinaali 15.3.2015, Vuosaari
Kisajärjestäjä: Myllypuron Taitoluisteluklubi(MTK)
Minit 2006 ja nuoremmat
Anna Bergström 2 / 15 (47,67)
Irene Heinonen 10 / 15 (39,00)
Nella Jokinen 9 / 15 (39,67)
Minit 2005
Matilda Hyytinen 8 / 16 (43,33)
Kamilah Qureshi 16 / 16 (32,33)

***

 
Junioreiden hopeafinaali 7.-8.3.2015, Turku
Kisajärjestäjä: Turun Riennon Taitoluistelu (TRT)
Juniorit Hopeafinaali
Ellen Nordenswan 7 / 16 (52,83)

***

Yksinluistelun kutsukilpailu 7.3.2015, Naantali
Kisajärjestäjä: VG-62:n taitoluistelu
Kisasivusto: www.vg-62.fi/taitoluistelu

B-silmut
Erika Envalds 9 / 20 (37,50) EM: hyvin pyörivä vaaka-risti-ikkuna-piruetti
Emma Tynjä 1 / 20 (46)
Noviisit
Giitta Lagerbohm 9 / 13 (39,57)
Juniorit
Jutta Harju 10 / 11 (35,88

***

Minien ja B-silmujen kutsukilpailu 1.3.2015, Espoo
Kisajärjestäjä: Espoon Jäätaiturit (Esjt)
Kisasivusto>  

Minit 2006 ja nuoremmat
Anna Bergström 2 / 26 (48,33)
Nella Jokinen 6 / 26 (41,33) EM: korkeat ja sujuvat hypyt
Minit 2005
Matilda Hyytinen 1 / 12 (45,67)
Kamilah Qureshi 7 / 12 (38,67)
B-silmut
Unna Putaala 8 / 15 (42,67) EM: loistava istumapiruetti
Emma Tynjä 1 / 15 (48,17)

***

SM-noviisit Aluemestaruuskilpailu, GOLLA CUP, 27.2.2015, Helsinki

Kisajärjestäjä: Helsingin Luistelijat (HL)
Kisasivusto: hl.fi/kilpailut/

SM-noviisit
Pinja Tauriainen 19 / 22 (48,67)

***

ISU-sarjojen kutsukilpailu, 22.2.2015, Kouvola
Kisajärjestäjä: Kouvolan Jäätaiturit (KouJT)
Kisasivusto: koujt.sporttisaitti.com/

A-silmut
Emma Airisto 3 / 7 (35,46)
Stella Sainio 4 / 7 (33,69)
Noviisit
Daniela Kumlin 9 / 11 (39,48)
Ida Rahkonen 11/11 (35,44)
Juniorit
Emilia Kettunen 7 /9 (42,85)

***

Kutsukilpailu, 22.2.2015, Heinola
Kisajärjestäjä: Heinolan Taitoluistelijat (HeiTa)
Kisasivusto: www.heita.fi

Minit 2006-2007
Matilda Prihti 4 / 5 (33)
Janina Vainikka 3 / 5 (37,67)
B-silmut
Erika Envalds 11 / 19 (39,67)
Unna Putaala 7 / 19 (43)

***

A-silmut Timanttifinaali, 21.2.2015, Heinola
Kisajärjestäjä: Heinolan Taitoluistelijat (HeiTa)
Kisasivusto: www.heita.fi

A-silmut
Emma Airisto 24 / 26 (32,81)

***

Sagalaga Trophy 17.2.2015, Paloheinä, Helsinki
Kisajärjestäjä: Helsingin Taitoluisteluklubi (HTK)
Kisasivusto: htk-yksinluistelu.com/79
Kisauutinen: www.htk-yksinluistelu.com/uutiset.html?164

Minit 05
Matilda Hyytinen 6 / 11 (36,67)
Minit 06
Anna Bergström 1 / 7 (45,00)
Irene Heinonen 6 / 7 (30,67)
Nella Jokinen 3 / 7 (38,67)
Matilda Prihti 7 / 7 (28,33)
Janina Vainikka   4 / 7 (36,67)
B-silmut
Erika Envalds 3 / 11 (43,00)
Ira Laine 10 / 11 (32,67)
Unna Putaala 6 / 11 (41,00)
A-silmut
Emma Airisto 1 / 4 (36,80)
Stella Sainio 3 / 4 (33,98)
Noviisit
Daniela Kumlin 1 / 5 (44,33)
Ida Rahkonen 3 / 5 (41,37)
Juniorit
Jutta Harju 6 / 8 (25,37)

***

Aluedebytantit kutsukilpailu 12.2.2015, Pirkkola, Helsinki
Kisajärjestäjä: Helsingin Luistelijat (HL)
Kisasivusto: www.hl.fi/kilpailut/

Aluedebytantit
Maria Moilanen 5 / 7 (35)
Nella Lehto 6 / 7 (34)

***

A-silmut aluemestaruuskilpailu, PIRUETTI CUP, 12.2.2015 Pirkkola, Helsinki
Kisajärjestäjä: Helsingin Luistelijat (HL)
Kisasivusto: www.hl.fi/kilpailut/
Kisauutinen: htk-yksinluistelu.com/uutiset.html?163

A-silmut
Emma Airisto 8/22 (35,98)
Stella Sainio 21/22 (25,45)

***

ISU- ja tähtisarjojen kutsukilpailu 7.-8.2.2015, Kerava
Kisajärjestäjä: Keravan Luistinseura (KeLS)
Kisasivusto: kels.seura.info
Kisauutinen: htk-yksinluistelu.com/uutiset.html?162

Noviisit
Daniela Kumlin 8/17 (37,52)
Giitta Lagerbohm 11/17 (34,72)
Ida Rahkonen 9/17 (36,62)
A-silmut
Emma Airisto 9/19 (31,25)
Stella Sainio 14/19 (26,34)
Minit 05
Matilda Hyytinen 13/22 (34,67)
Kamilah Qureshi 16/22 (31,00)
Minit 06
Anna Bergström 3/26 (39,00)
Nella Jokinen 18/26 (29,33)
Matilda Prihti 23/26 (25,67)
Janina Vainikka 16/26 (31,33) EM: Vauhdikas perusluistelu

***

Rauma cup 2015, 6.2.-8.2.2015, Rauma
Kisajärjestäjä: Rauman Taitoluistelijat (RauTL)
Kisasivusto: rautl.sporttisaitti.com/kilpailut/raumacup-2015
Kisauutinen: htk-yksinluistelu.com/uutiset.html?162

Springs A
Penni Passi 18/23 (24,17)
Unna Putaala 8/23 (31,07)
Emma Tynjä 15/23 (26,60)
Junior C
Emilia Kettunen 1/14 (44,67)
Springs B
Ira Laine 24/31 (33,00)

***

Minien kutsukilpailu 3.2.2015, Matinkylä, Espoo
Kisajärjestäjä: Espoon Taitoluisteluklubi (ETK)
Kisasivusto: etkespoo.sporttisaitti.com

Minit
Nella Jokinen 18/26 (31,00)
Irene Heinonen 16/26 (31,33)
Matilda Hyytinen 10/26 (36,33) EM: Hyvä vauhti säilyi koko ohjelman
Matilda Prihti 23/26 (26,67)
Kamilah Qureshi 19/26 (30,67)
Janina Vainikka 12/26 (34,33)

***

Minien (lohko 2) 2. aluevalintakilpailu ja B-silmujen kutsukilpailu, 27.1.2015, Paloheinä, Helsinki
Kisajärjestäjä: Helsingin Taitoluisteluklubi (HTK)
Kisasivusto: htk-yksinluistelu.com/78
Kisauutinen: htk-yksinluistelu.com/uutiset.html?159

Minit 05 aluevalinta
Matilda Hyytinen 3/13 (45,67)
Kamilah Qureshi 7/13 (40,00)
Minit 06 aluevalinta
Anna Bergström 2/18 (52,33)
Irene Heinonen 7/18 (38,83)
Nella Jokinen 4/18 (43,00) EM: Hyvä musiikin tulkinta
Matilda Prihti 12/18 (30,67)
Janina Vainikka 11/18 (31,67)
B-silmut kutsukilpailu
Erika Envalds 5/14 (44,67)
Ira Laine 14/14 (29,00)
Penni Passi 8/14 (42,00)
Nea Poikkeus 10/14 (40,67) EM: Laadukkaat piruetit
Unna Putaala 9/14 (41,00)
Emma Tynjä 1/14 (55,00)

***

Yksinluistelun debytanttien ja noviisien I-lohkon ja jäätanssin noviisien ja junioreiden 2. valintakilpailu 24.1.2015, Porvoo
Kisajärjestäjä: Porvoon Taitoluistelijat (PTL)
Kisasivusto: porvoontaitoluistelijat.fi
Kisauutinen: htk-yksinluistelu.com/uutiset.html?158

Noviisit
Daniela Kumlin 17/37 (44,13)
Giitta Lagerbohm 21/37 (43,41)
Ida Rahkonen 22/37 (41,90)
Sara Tynjä 31/37 (36,74)

***

B-silmut, kevään 2. aluevalintakilpailu 22.1.2015
Kisajärjestäjä: Espoon Taitoluisteluklubi (ETK)
Kisasivusto: etkespoo.sporttisaitti.com
Kisauutinen: htk-yksinluistelu.com/uutiset.html?157

B-silmut
Erika Envalds 14/23 (36,33)
Ira Laine 16/23 (31,00)
Penni Passi 4/23 (43,00) EM: hieno perusluistelu
Nea Poikkeus 18/23 (30,00)
Unna Putaala 5/23 (42,67)
Emma Tynjä 3/23 (43,83)

***

YL Kansallisten junioreiden II ja III lohkojen 2. valintakilpailu 17.­-18.1.2015, Tampere
Kisajärjestäjä: Koovee taitoluistelujaosto
Kisasivusto: taitoluistelu.koovee.fi
Kisauutinen: htk-yksinluistelu.com/uutiset.html?156

Juniorit
Jutta Harju FNR
Ellen Nordenswan 10/23 (SP 7, FS 14, 84,00)

***

A-silmut, kevään aluevalintakilpailu 17.1.2015
Kisajärjestäjä: Tikkurilan Taitoluisteluklubi (TTK)
Kisasivusto: tikkurilantaitoluisteluklubi.sporttisaitti.com
Kisauutinen: htk-yksinluistelu.com/uutiset.html?155

A-silmut
Emma Airisto 6/25 (33,95)
Amanda Hotanen 12/25 (29,96)
Stella Sainio 16/25 (28,53)

***

Yksinluistelun SM-noviisien I ja II lohkon 2. valintakilpailu 10.–11.1.2015, Kouvola
Kisajärjestäjä: Kouvolan Jäätaiturit (KouJT)
Kisasivusto: koujt.sporttisaitti.com/kilpailut2/ | Kisatulokset: figureskatingresults.fi
Kisauutinen: htk-yksinluistelu.com/uutiset.html?154

SM-noviisit
Pinja Tauriainen 21/27 (SP 23, FS 21, 71,94)

***

Froggie cup 2015, 4.1.-6.1.2015, Pirkkola, Helsinki
Kisajärjestäjä: Helsingfors Skridskoklubb (HSK)
Kisasivusto: hsk.fi/kilpailut/
Kisauutinen:

Junior B
Jutta Harju
Cecilia Vuori 22/24 (37,81)
Novice B
Daniela Kumlin 4/27 (48,76)
Ida Rahkonen 14/27 (40,50)
Springs A
Emma Airisto 6/25 (36,72)
Amanda Hotanen 9/25 (36,13)
Springs B
Penni Passi 11/36 (38,33) EM: Laadukas perusluistelu
Unna Putaala 7/36 (40,33)
Emma Tynjä 3/36 (43,00)
Cubs 05
Matilda Hyytinen 20/33 (33,67)
Kamilah Qureshi 22/33 (32,67)
Cubs 06
Anna Bergström 1/22 (42,67)
Nella Jokinen 18/22 (30,67)

***

SM-noviisien kutsukilpailu 3.1.2015, Matinkylä, Espoo
Kisajärjestäjä: Espoon Taitoluisteluklubi (ETK)
Kisasivusto: etkespoo.sporttisaitti.com

SM-noviisit
Pinja Tauriainen 8/9 (46,35)

***

16th Santa Claus figure skating competition 5. – 7.12.2014, Tampere
Kisajärjestäjä: Varala-Tiimi Figure Skating Club
Kisasivusto: http://www.varalatiimi.fi/kilpailut/santa-claus-2014/
Kisauutinen: http://www.htk-yksinluistelu.com/uutiset.html?149

Cubs
Anna Bergström 1/24 (44,50)
Matilda Hyytinen 7/24 (40,00)
Saara Marttila 15/24 (33,50) EM: Kaunis musiikin tulkinta
Kamilah Qureshi 9/24 (38,75)
Springs A
Emma Airisto 9/18 (32,54)
Amanda Hotanen 8/18 (32,80)
Springs B
Unna Putaala 8/25 (44,50)
Emma Tynjä 1/25 (54,00)
Novice A
Pinja Tauriainen 5/13 (83,08, SP 7, FS 6)
Novice B
Daniela Kumlin 12/23 (37,36)
Ida Rahkonen 10/23 (39,31)
Sara Tynjä 11/23 (38,09)
Junior B
Jutta Harju 9/12 (43,40)

***

Tähtisarjojen kutsukilpailu 6.12.2014, Tuusula
Kisajärjestäjä: Tuusulan Luistelijat (TL)
Kisasivusto: tlry.net/kilpailut/tl-kilpailut-2014-2015/

Minit
Nella Jokinen 6/9 (32,33)
Janina Vainikka 4/9 (35,67)
Silmut A
Stella Sainio 3/3 (34,33)
Silmut B
Erika Envalds 7/15 (35,00)

***

Minien kutsukilpailu 3.12.2014, Helsinki, Myllypuro
Kisajärjestäjä: Helsingfors Skridskoklubb (HSK)
Kisasivusto: hsk.fi/kilpailut/kausi-2014-2015/
Kisauutinen: htk-yksinluistelu.com/uutiset.html?148

Minit 2005
Matilda Hyytinen 7/16 (36,33)
Kamilah Qureshi 5/16 (39,00) EM: Upea esitys
Minit 2006
Anna Bergström 1/11 (43,33)
Irene Heinonen 4/11 (37,33)
Nella Jokinen 6/11 (32,00)
Saara Marttila 5/11 (33,67) EM: Kaunis musiikin tulkinta
Matilda Prihti 10/11 (26,67)
Janina Vainikka 2/11 (38,67)

***

Yksinluistelun debytanttien ja noviisien I-lohkon ja jäätanssin noviisien ja junioreiden 1. valintakilpailu 30.11.2014, Espoo
Kisajärjestäjä: Espoon Jäätaiturit (EsJt)
Kisasivusto: espoonjaataiturit.sporttisaitti.com/kilpaillen/

Debytantit
Isabella Vilos 29/34 (40,64)
Noviisit
Daniela Kumlin 11/37 (42,95)
Giitta Lagerbohm 14/37 (42,27)
Ida Rahkonen 25/37 (37,57)
Sara Tynjä 24/37 (38,56)

***

Heinolan Taitoluistelulijoiden kutsukilpailut 22.-23.11.2014, Heinola
Kisajärjestäjä: Heinolan Taitoluistelijat (HeiTa)
Kisasivusto: heita.fi
Kisauutinen: htk-yksinluistelu.com/uutiset.html?146

Juniorit
Ellen Nordenswan 3/17 (SP 3, FS 4, 85,50)
SM-noviisit
Pinja Tauriainen 6/11 (SP 3, FS 10, 75,62)
Noviisit
Ida Rahkonen 3/10 (40,26)
Sara Tynjä 5/10 (37,98)
B-silmut 2003-2004
Erika Envalds 10/11 (35,33)
Emma Tynjä 1/11 (47,67)
Aluejuniorit
Jenny-Rosa Mattila 5/8 (35,67)
Aluedebytantit
Isabella Shirazi 9/10 (26,00)
Minit 2006 ->
Anna Bergström 2/13 (46,00)
Nella Jokinen 8/13 (36,33)
Saara Marttila 10/13 (35,67)
Matilda Prihti 12/13 (32,00)
Minit 2005
Matilda Hyytinen 2/11 (43,67)
Kamilah Qureshi 5/11 (37,67)

***

A-silmut, Helsingin alueen 1.valintakilpailuun 21.11.2014, Espoonlahden jäähalli
Kisajärjestäjä: Espoon Taitoluisteluklubi (ETK)
Kisasivusto: etkespoo.sporttisaitti.com/kilpailut/

A-silmut
Emma Airisto 5/24 (36,95)
Amanda Hotanen 11/24 (32,09)
Stella Sainio 22/24 (25,29)

***

B-silmut, syksyn aluevalintakilpailu ja minien kutsukilpailu 18.11.2014
Kisajärjestäjä: Helsingin Taitoluisteluklubi (HTK)
Kisasivusto: htk-yksinluistelu.com/72
Kisauutinen: htk-yksinluistelu.com/uutiset.html?144

B-silmut, syksyn aluevalintakilpailu:

B-silmut
Erika Envalds 9/26 (44,00)
Ira Laine 21/26 (33,33)
Nea Poikkeus 14/26 (40,00) EM: Lennokas Axel
Unna Putaala 15/26 (39,33)
Emma Tynjä 7/26 (45,67) EM: Laadukas kaksoisritti

Minien kutsukilpailu:

Minit 2005
Matilda Hyytinen 3/7 (22,00)
Kamilah Qureshi
Minit 2006 ->
Anna Bergström 1/12 (25,67)
Irene Heinonen
Nella Jokinen
Saara Marttila
Matilda Prihti
Janina Vainikka

***

Tähtisarjojen kutsukilpailu 15.11.2014, Kouvola
Kisajärjestäjä: Kouvolan Jäätaiturit (KouJT)
Kisasivusto: koujt.sporttisaitti.com/kilpailut2/
Kisauutinen: htk-yksinluistelu.com/uutiset.html?143

Silmut A
Emma Airisto 2/8 (48,33)
Amanda Hotanen 5/8 (37,67)
Silmut B
Erika Envalds 8/14 (32,33)
Ira Laine 13/14 (26,67)
Penni Passi 4/14 (38,00)
Minit -05
Kamilah Qureshi 6/7 (29,33)
Matilda Hyytinen 3/7 (38,67)
Minit -06 ->
Nella Jokinen 7/7 (33,00)
Aluejuniorit
Jenny-Rosa Mattila 2/4 (41,00)

Promo Cup 7.-9.11.2014, Salo
Kisajärjestäjä: SalPa Taito­luistelu
Kisasivusto: salpataitoluistelu.fi
Kisauutinen: htk-yksinluistelu.com/uutiset.html?142

Cubs 2006
Saara Marttila 6/10 (33,67)
Cubs 2005
Kamilah Qureshi 9/15 (33,00) EM: Eläytyvä musiikkiin luistelu
Springs B 2003
Ada Kekkonen 10/11 (31,67)
Springs B 2005->
Unna Putaala 5/9 (39,00) EM: Hyvin pyörivä pää polveen -piruetti
Debs B
Maria Moilanen 10/17 (31,33)
Isabella Shirazi 11/17 (31,00) EM: Kauniit kädet
Junior C
Jenny-Rosa Mattila 2/9 (40,67)
Springs A
Amanda Hotanen 8/24 (30,59)
Emma Airisto 7/24 (31,13)
Novice B
Daniela Kumlin 19/31 (38,21)
Sara Tynjä 28/31 (30,88)
Junior B
Ellen Nordenswan 8/30 (SP 12, FS 7, 84,08)

***

Minien II-lohkon Helsingin alueen 1. valintakilpailu 6.11.2014, Myyrmäki, Helsinki
Kisajärjestäjä: Etelä-Vantaan Taitoluistelijat (EVT)
Kisasivusto: evt.sporttisaitti.com/yksinluistelu/
Kisauutinen: htk-yksinluistelu.com/uutiset.html?139

Minit 2005
Matilda Hyytinen 4/10 (37,33)
Kamilah Qureshi 5/10 (37,00) EM: Tyylikäs ja siisti esitys
Minit 2006 ->
Anna Bergström 1/15 (49,50)
Irene Heinonen 9/15 (37,00)
Nella Jokinen 3/15 (42,00)
Saara Marttila 8/15 (37,67) EM: Kauniit käsiliikkeet
Matilda Prihti 12/15 (31,00)
Janina Vainikka 11/15 (31,67)

***

Kutsukilpailu 1.11.2014, Nurmijärvi
Kisajärjestäjä: Etelä-Vantaan Taitoluistelijat (EVT)
Kisasivusto: ntl.sporttisaitti.com
Kisauutinen: htk-yksinluistelu.com/uutiset.html?138

Minit
Anna Bergström 2/26 (44,00)
Irene Heinonen 21/26 (30,33)
Matilda Hyytinen 5/26 (38,00)
Nella Jokinen 14/26 (33,33)
Saara Marttila 13/26 (34,00)
Kamilah Qureshi 16/26 (31,67)
Janina Vainikka 17/26 (32,33)
B-silmut
Erika Envalds 17/21 (35,33)
Ada Kekkonen 21/21 (33,00)
Ira Laine 12/21 (37,00)
Penni Passi 9/21 (43,00)
Nea Poikkeus 10/21 (42,67)
Unna Putaala 5/21 (47,33) EM: Monipuoliset ja hyvin pyörivät piruetit
Emma Tynjä 1/21 (51,67)
Aluedebytantit
Nella Lehto 4/6 (28,67)
Isabella Shirazi 3/6 (30,00)
Aluenovisiit
Daniela Kumlin 1/8 (45,00)
Sara Tynjä 2/8 (40,00)
Aluejuniorit
Jenny-Rosa Mattila 1/3 (40,33)

***

SM-noviisien I- ja II –lohkon 1. valintakilpailu 30.10.- 2.11.2014, Kuopio
Kisajärjestäjä: Kuopion Luisteluseura (KuLs)
Kisasivusto: kuls.fi  |  STLL:n tulossivusto: figureskatingresults.fi
Kisauutinen: htk-yksinluistelu.com/uutiset.html?138

SM-noviisit
Pinja Tauriainen FNR

***

Junioreiden II ja III lohkon 1. valintakilpailu 25.-26.10.2014, Tuusula
Kisajärjestäjä: Tuusulan Luistelijat (TL)
Kisasivusto: tlry.net
Kisauutinen: htk-yksinluistelu.com/uutiset.html?137

Juniorit
Jutta Harju 21/23 (SP 22, FS 21, 65,95)
Ellen Nordenswan 13/23 (SP 9, FS 15, 79,07)

***

ISU-Kutsukilpailu 16.10.2014, Salmisaari, Helsinki
Kisajärjestäjä: Helsingin Taitoluisteluklubi (HTK)
Kisasivusto: htk-yksinluistelu.com/71
Kisauutinen: htk-yksinluistelu.com/uutiset.html?136

A-silmut
Emma Airisto 2/7 (35,12)
Amanda Hotanen 4/7 (30,44)
Noviisit
Daniela Kumlin 7/16 (43,43)
Ida Rahkonen 5/16 (44,41)
Sara Tynjä 9/16 (42,45)
SM-noviisit
Pinja Tauriainen 6/12 (30,09)
Juniorit
Jutta Harju 7/11 (26,83)

***

Kutsukilpailu 7.10.2014, Paloheinä, Helsinki
Kisajärjestäjä: Helsingin Taitoluisteluklubi (HTK)
Kisasivusto: www.htk-yksinluistelu.com/69
Kisauutinen: www.htk-yksinluistelu.com/uutiset.html?135

Minit 05
Matilda Hyytinen
Kamilah Qureshi
Minit 06->
Anna Bergström 1/9 (24,67)
Irene Heinonen EM: napakka perusluistelu
Nella Jokinen
Saara Marttila 3/9 (19,00)
Matilda Prihti
Janina Vainikka
B-silmut
Erika Envalds 11/19 (36,00)
Penni Passi 4/19 (44,33)
Nea Poikkeus 12/19 (34,67)
Unna Putaala 7/19 (41,67)
Emma Tynjä 1/19 (54,33)
Aluedebytantit
Nella Lehto 5/6 (27,33)
Maria Moilanen 3/6 (33,33)

***

Tähtisarjojen kutsukilpailu 4.10.2014, Kerava
Kisajärjestäjä: Keravan Luistinseura (KeLs)
Kisasivusto: kels.seura.info
Kisauutinen: htk-yksinluistelu.com/uutiset.html?134

Aluejuniorit
Jenny-Rosa Mattila 4/7 (32,33)
Riina Mykkänen 5/7 (31,67)
Aluedebytantit
Nella Lehto 4/6 (35,00)
Maria Moilanen 5/6 (33,00)
B-silmut 04
Erika Envalds 20/30 (33,67)
Emma Tynjä 8/30 (42,00)
B-silmut 05
Penni Passi 2/8 (37,00)
Nea Poikkeus 5/8 (33,33)
Unna Putaala 3/8 (37,00)
Minit 05
Matilda Hyytinen 7/17 (32,00) EM: Reipas esitys
Kamilah Qureshi 9/17 (31,67)
Minit 06
Anna Bergström 6/16 (39,67)
Nella Jokinen 14/16 (32,33)
Saara Marttila 12/16 (34,33) EM: Kaunis luisteluasento
Matilda Prihti 15/16 (30,33)

***

Kutsukilpailu 4.10.2014, Naantali
Kisajärjestäjä: VG-62:n taitoluistelu
Kisasivusto: vg-62.fi/taitoluistelu
Kisauutinen: htk-yksinluistelu.com/uutiset.html?134

A-silmut
Emma Airisto 4/12 (33,63)
Debytantit
Isabella Vilos 11/14 (34,97)
Noviisit
Daniela Kumlin 10/14 (33,87)
Ida Rahkonen 7/14 (35,13)
Juniorit
Jutta Harju 12/13 (24,02)

***

Hyria Skating 26.-28.9.2014, Hämeenlinna
Kisajärjestäjä: Hämeenlinnan Taitoluistelijat (HTL)
Kisasivusto: hmltaitoluistelijat.fi
Kisauutinen: htk-yksinluistelu.com/uutiset.html?133

Junior B
Jutta Harju 25/26 (SP 21,76)
Junior C
Jenny-Rosa Mattila 7/11 (36,33)
Novice A
Pinja Tauriainen 9/15 (SP 27,98)
Novice B
Ida Rahkonen 10/25 (40,39)
Debytants
Isabella Vilos 11/21 (40,15)
Springs A
Emma Airisto 14/26 (30,49)
Amanda Hotanen 17/26 (28,84)
Springs B
Erika Envalds 27/43 (36,33)
Penni Passi 10/43 (44,33)
Unna Putaala 8/43 (45,33)
Cubs B -06 and younger
Anna Bergström 4/14 (45,67)
Irene Heinonen 10/14 (34,00)

***

Tikkurila Trophy 26.-28.9.2014, Tikkurila
Kisajärjestäjä: Tikkurilan Taitoluisteluklubi (TTK)
Kisasivusto: tikkurilantaitoluisteluklubi.com
Kisauutinen: htk-yksinluistelu.com/uutiset.html?133

Debs B
Nella Lehto 10/11 (25,67)
Springs B
Nea Poikkeus 18/32 (35,17)
Emma Tynjä 13/32 (37,00) EM: Hyvä akseli
Cubs 2006 and younger
Nella Jokinen 12/16 (33,00)
Matilda Prihti 16/16 (24,00)
Janina Vainikka 15/16 (25,17)

***

Eurohonka Trophy 20.-21.9.2014, Järvenpää
Kisajärjestäjä: Järvenpään Taitoluistelijat (JTL)
Kisasivusto: jtl.sporttisaitti.com
Kisauutinen: htk-yksinluistelu.com/uutiset.html?131

Junior B
Jutta Harju 17/22 (SP 15, FS 17, 69,91)
Ellen Nordenswan 14/22 (SP 11, FS 14, 73,56)
Novice A
Pinja Tauriainen 7/18 (SP 9, FS 10, 78,37)
Novice B
Daniela Kumlin 14/18 (34,11)
Giitta Lagerbohm 8/18 (36,86)
Ida Rahkonen 6/18 (37,81)
Springs A
Emma Airisto 3/8 (31,92)
Amanda Hotanen 6/8 (28,66)
Springs B
Erika Envalds 18/19 (29,67)
Penni Passi 6/19 (45,33)
Nea Poikkeus 15/19 (33,33)
Unna Putaala 7/19 (45,00)
Emma Tynjä 1/19 (51,67)

***

Orton Trophy 12.-14.9.2014, Myyrmäki, Helsinki
Kisajärjestäjä: Etelä-Vantaan Taitoluistelijat (EVT)
Kisasivusto: evt.sporttisaitti.com
Kisauutinen: htk-yksinluistelu.com/uutiset.html?130

Juniors
Jutta Harju 18/18 (SP 18, FS 16, 58,64)
Ellen Nordenswan 12/18 (SP 11, FS 13, 75,10)
Novice A
Pinja Tauriainen 17/20 (SP 18, FS 14, 70,49)
Novice B
Daniela Kumlin 10/19 (35,01)
Debutants
Isabella Vilos 3/19 (47,86)
Springs A
Amanda Hotanen 10/11 (26,49)
Springs B born 2003 and 2004
Erika Envalds 26/29 (28,83)
Emma Tynjä 5/29 (44,00)
Springs B girls born 2005 or later
Penni Passi 5/10 (38,33) EM: Lennokas akseli
Nea Poikkeus 10/10 (33,67)
Unna Putaala 3/10 (40,00)
Cubs born 2005
Kamilah Qureshi 11/11 (23,33)
Matilda Hyytinen 8/11 (27,33)
Cubs girls born 2006 or later
Anna Bergström 5/15 (46,67)
Irene Heinonen 9/15 (38,33)

***

Seurakisa 9.9.2014, Paloheinä, Helsinki
Kisajärjestäjä: Helsingin Taitoluisteluklubi (HTK)
Kisasivusto: htk-yksinluistelu.com/68
Kisauutinen: htk-yksinluistelu.com/uutiset.html?129

Minit 2006 tai myöh.
Anna Bergström 1/7 (22,00)
Irene Heinonen 2/7 (18,00)
Nella Jokinen
Saara Marttila 3/7 (17,00)
Janina Vainikka
Minit 2005
Matilda Hyytinen EM: Hyvä eläytyminen musiikkiin
B-silmut
Erika Envalds 6/7 (39,00) EM: Hienot vaakaliu'ut
Penni Passi 2/7 (45,00)
Unna Putaala 1/7 (47,00)
Emma Tynjä 4/7 (43,00)
A-silmut
Emma Airisto 1/2 (49,00)
Amanda Hotanen 2/2 (45,00)
Aluedebytantit
Nella Lehto 2/2 (30,00)
Maria Moilanen 1/2 (34,00)