Kilpailukalenteri 2015-16

**********************************************************************
HTK:n järjestämät omat kilpailut:
**********************************************************************
Orton Trophy 18.-20.9.2015, Myyrmäki, Vantaa

Kilpailun järjestäjä EVT   > kilpailusivut  

Springs B girls Anna Bergström  13 / 31 (39,00)
Hanna Toivanen  9 / 31 (43,33)
Springs A girls Emma Airisto 2 / 26 (41,64)
Debutants girls Amanda Hotanen 17 / 26 (41,99)
Novice A girls Pinja Tauriainen 13 /28 (84,32)
Junior B ladies Janika Pasanen 7 / 22 (84,13)

***

Minien ja B-silmujen kutsukilpailu 22.9.2015, Paloheinä, Helsinki
Kilpailun järjestäjä HTK >kilpailusivut
Minit synt. 2007 ja myöhemmin  Amanda Eskelin 

EM: reipas luistelu

musiikin mukaan

Iiris Hakamies
Minea Salokoski
Janina Vainikka 1 / 13 (51,67) 
Minit synt. 2006 Pihla Bergman  2 / 7 (44,17)
Milla Hilden
Matilda Prihti 3 / 7 (40,00)
B-silmut Anna Bergström 4 / 14 (39,33)
Matilda Hyytinen 10 / 14 (32,67)
Nella Jokinen 9 / 14 (33,00
Hanna Toivanen

6 / 14 (39,00) EM:vauhdikkaat,

monipuoliset piruetit

***

HTL Golden Skate Cup 25.-27.9.2015, Hämeenlinna
Kilpailun järjestäjä HTL  > kilpailusivut
Cubs B 2006 and younger Matilda Prihti 18/26 (28,00)
Janina Vainikka 4 / 26 (42,33)
Springs A 2005 and younger Unna Putaala 9 / 18 (30,87)
Springs A 2004 Emma Airisto 1 / 14  (38,58)
Emma Tynjä 4 / 14 (35,76)

***

Tikkurila Trophy 25.-27.9.2015, Tikkurila, Vantaa
Kilpailun järjestäjä TTK > kilpailusivut 
Cubs 2006 Irene Heinonen 8 / 23 EM:Siisti ja huolellinen kokonaisuus
Springs B girls July-December 2005 and 2006 Anna Bergström 3 / 23 (39,67)
Matilda Hyytinen 10 / 23 (35)
Nella Jokinen 20 / 23 (29,67
Springs B girls 2004 and January-June 2005 Hanna Toivanen 2 / 19 (39)
Springs A 2005 and younger Nea Poikkeus 10 / 14 (30,45)
Springs A 2004 Erika Envalds 11 / 15 (27,23
Stella Sainio 14 / 15 (24,69)
Debutants A girls Amanda Hotanen 22 / 35 (41,27)
Debutants C girls Maria Moilanen 8 / 12 (33,33)
Isabella Shirazi 7 / 12 (34,00)
Novice A girls Giitta Lagerbohm 18 / 32 (77,55)
Novice C girls Ada Kekkonen 3 / 6  (38,00)
Junior B ladies Jutta Harju 21 / 22 (62,53)
Ida Rahkonen 19 / 22 (65,00)

***

Eurohonka Trophy 3.-4.10.2015, Järvenpää
Kilpailun järjestäjä JTL > kilpailusivut

Cubs girls Matilda Prihti 19 / 26 (34)
Springs B girls Nella Jokinen 17 / 28 (37,33)
Springs A girls Stella Sainio 15 / 18 (27,83)
Debutants A Amanda Hotanen 12 / 20 (42,86)
Novice A girls Pinja Tauriainen 16 / 22 (76,15)

***

KaTa 30-vuotta kutsukilpailu 15.10.2015, Kauniainen
Kilpailun järjestäjä KaTa  > kilpailusivut
A-silmut Emma Airisto 1 / 23 (39,36)
Erika Envalds 21 /23 (25,57)
Nea Poikkeus 13 / 23 (30,43)
Unna Putaala 8 / 23 (32,47)
Emma Tynjä 4 /23 (34,43)
SM-noviisit Giitta Lagerbohm 4 / 13 (29,58)
Kansalliset juniorit Emilia Kettunen 11 / 13 (24,71)
Ida Rahkonen 12 / 13 (22,09)

***

Yksinluistelijoiden kutsukilpailu 18.10.2015, Naantali
Kilpailun järjestäjä VG-62 > kilpailusivut
SM-noviisit Pinja Tauriainen 4 / 7 (28,68)
Juniorit Jutta Harju 22 / 23 (20,17)
Emilia Kettunen 19 / 23 (24,32)
Janika Pasanen 8 / 23 (31,34)

***

Tähtisarjojen kutsukilpailu 20.10.2015, Paloheinä, Helsinki
Kilpailun järjestäjä HTK > kilpailusivut
Minit 2007 ja nuoremmat Amanda Eskelin 7 / 11 (35,33)
Iiris Hakamies 11 / 11 (27,67)
Minea Salokoski 5 / 11 (40,33) EM: laadukas ja hieno ritti
Janina Vainikka 4 / 11 (47,00)
Minit 2006 Pihla Bergman 1 / 12 (48,00)
Irene Heinonen 3 / 12 (41,67)

Milla Hilden

9 / 12 (25,00)
Matilda Prihti 5 / 12 (38,67
B-silmut Anna Bergström 3 / 13 (46,33)
Matilda Hyytinen 5 / 13 (38,33)
Aluedebytantit Maria Moilanen 2 / 3 (39,00)
Ida Porokara 3 / 3 (29,00)
Isabella Shirazi 1 / 3 (40,00)
Aluenoviisit Ada Kekkonen 1 / 3  (39,67)

***

Kansallisten junioreiden ja senioreiden I ja II lohkon 1. valintakilpailu 24.-25.10.2015, Jyväskylä
Kilpailun järjestäjä JyTL > kilpailusivut
Kansalliset juniorit Jutta Harju 21 / 24 (71,45)
Emilia Kettunen 23 / 24 (61,93)
Janika Pasanen 16 / 24 (77,67)
Ida Rahkonen 24 / 24 (61,62)

***

Minien lohkon 1 ensimmäinen valintakilpailu 25.10.2015, Kauniainen
Kilpailun järjestäjä KaTa > kilpailusivut
Minit synt 2007 ja nuoremmat Amanda Eskelin 3 / 11 (38,33)
Iiris Hakamies 9 / 11 (29,33) EM: hyvä yhdistelmäpiruetti
Minea Salokoski 5 / 11 (36,67)
Janina Vainikka 1 / 11 (45,67)
Minit 2006 Pihla Bergman 1 / 14 (43,33)
Irene Heinonen 5 /14 (39,33)
Milla Hilden 13 / 14 (26,67) 
Matilda Prihti 2 / 14 (42,33)

***

SM-noviisien lohkojen 1 ja 2 ensimmäinen valintakilpailu 31.10.-1.11.2015, Tampere
Kilpailun järjestäjä KooVee  > kilpailusivut
Pinja Tauriainen 25 / 42 (78,59)

***

B-silmujen lohkon 1 alueellinen ensimmäinen valintakilpailu 31.10.2015
Kilpailun järjestäjä HSK > kilpailusivut
Anna Bergström 3 / 24 (40,67)
Nella Jokinen 9 / 24 (35,00)
Matilda Hyytinen 14 /24 (32,00)

***

A-silmujen kutsukilpailu 3.11.2015, Paloheinä, Helsinki
Kilpailun järjestäjä HTK > kilpailusivut
Emma Airisto 1 / 17 (41,09)
Erika Envalds 12 / 17 (31,02)
Nea Poikkeus 17 / 17 (26,58)
Unna Putaala 5 / 17 (35,43)
Emma Tynjä 2 / 17 (39,08)

***

ISU- ja tähtisarjojen kutsukilpailu 7.-8.11.2015, Kerava
Kilpailun järjestäjä KELS > kilpailusivut
Minit  Pihla Bergman 4 / 31 (45,50)
Janina Vainikka 2 / 31 (46,75)
B-silmut Anna Bergström 3 / 32 (42)
Nella Jokinen 26 / 32 (29,33) 
Aluedebytantit Isabella Shirazi 9 / 9 (31,00)
A-silmut Unna Putaala 8 / 21 (32,42)
Emma Tynjä 1 / 21 (38,92)
Juniorit Janika Pasanen 7 /11 (78,71)

***

Tähtisarjojen kutsukilpailu 14.11.2015, Hyvinkää
Kilpailun järjestäjä HyTL > kilpailusivut
Minit Pihla Bergman 2 / 22 (43,67)
Irene Heinonen 5 / 22 (39,67)
B-silmut Anna Bergström 3 / 20 (44.67)
Matilda Hyytinen 18 / 20 (30,33) EM:hieno risti-ikkunapiruetti
Hanna Toivanen 10 / 20 (38,33)
Aluedebytantit Maria Moilanen 9 / 14 (28,67)
Ida Porokara 10 / 14 (29,33)
Isabella Shirazi 12 / 14 (27.00)
Aluenoviisit Ada Kekkonen 13 / 16 (28,67)

***

A-silmujen alueellinen valintakilpailu 17.11.2015, Paloheinä, Helsinki
Kilpailun järjestäjä HTK > kilpailusivut
Emma Airisto 2 / 33 (43,49)
Erika Envalds 17 / 33 (32,56)
Nea Poikkeus 5 / 33 (42,19)
Unna Putaala 15 / 33 (33,57)
Emma Tynjä 3 / 33 (42,30)

***

Wasa Cup 20.-22.11.2015, Vaasa
Kilpailun järjestäjä VLK > kilpailusivut
Minit Janina Vainikka 3 / 25 (54,00)
B-silmut Nella Jokinen 15 / 30 (38,67)
Matilda Hyytinen 20 / 30 (34,00)
Hanna Toivanen 3 / 30 (48,67)
A-silmut Emma Airisto 1 / 13 (38,06)
Erika Envalds 9 / 13 (26,63)
Unna Putaala 2 / 13 (35,69)
Emma Tynjä 3 / 13 (35,44)
SM-noviisit Pinja Tauriainen 13 / 16 (79,62)
Juniorit Jutta Harju 13 / 16 (72,86)
Janika Pasanen 16 / 16 (68,41)

***

Noviisien ja debytanttien 1. valintakilpailu 29.11.2015, Vantaa
Kilpailun järjestäjä EVT >kilpailusivut
Debytantit Amanda Hotanen 14 / 31 (44,46)

***

Minien ja B-silmujen kutsukilpailu 2.12.2015, Myllypuro 
Kilpailun järjestäjä HSK > kilpailusivut
Minit syn. 2007 ja myöh. Amanda Eskelin 4 / 11 (36,00) EM: linjakas ja kannateltu luisteluasento
Iiris Hakamies 7 / 11 (30,00)
Minea Salokoski 5 / 11 (32,67)
Janina Vainikka 1 / 11 (48,00)
Minit 2006 Pihla Bergman 3 / 10 (41,33)
Irene Heinonen 4 / 10 (39,00)
B-silmut Anna Bergström 7 / 20 (42,67)
Nella Jokinen 13 / 20 (37,67)
Hanna Toivanen 11 / 20 (39,17) EM:Nopeasti ja kiihtyvästi pyörivä istumavaihtopiruetti

***

Minien kutsukilpailu 4.12.2015, Kauniainen
Kilpailun järjestäjä KaTa > kilpailusivut
Minit 2007 ja nuoremmat Amanda Eskelin 8 / 11 (32,67)
Iiris Hakamies 10 / 11 (25,00) EM: hyvä istumapiruettiasento
Minea Salokoski 3 / 11 (37,00)
Minit 2006 Pihla Bergman 1 / 10 (44,67)

***

ISU-sarjojen kutsukilpailu 5.12.2015, Tuusula
Kilpailun järjestäjä TL > kilpailusivut
A-silmut Emma Airisto 2 / 14 (36,22)
Unna Putaala 6 / 14 (32,43)
Stella Sainio 11 / 14 (30,13)
Emma Tynjä 1 / 14 (39,27)
Juniorit Emilia Kettunen 11 / 13 (45,95)
Ida Rahkonen 12 / 33 (45,76)

***

House of Elliot -improvisaatiokilpailu 5.12.2015, Porvoo
Kilpailun järjestäjä PTL > kilpailusivut
2004-2006 syntyneet Milla Hilden
2007 syntyneet Amanda Eskelin
Saimi Vuori

***
Tampere Santa Claus Figure Skating Competition  4.-6.12.2015, Tampere
Kilpailun järjestäjä Varala-tiimi  > kilpailusivut
Cubs 2006 Irene Heinonen 3 / 13 (43,33)
Cubs 2007 Janina Vainikka 1 / 11 (50,33)
Springs B 2006 Anna Bergström 9 / 16 (39,00)
Springs B 2005-04 Hanna Toivakka 7 /24 (41,00)
Springs A Erika Envalds 9 / 12 (28,55)
Debs C Ida Porokara 6 / 8 (37,00) EM: hyvät siirtymät
Novice B Ada Kekkonen 15 / 15 (28,61)
Novice A Pinja Tauriainen 9 / 16 (83,30)

***

Oulu Skate 11.-13-12.2015, Oulunsalo
Kilpailun järjestäjä OLK > kilpailusivut
Cubs 2007-2008 Janina Vainikka 1 / 11 (29,50)
Springs B Anna Bergström 8 / 28 (41,00)
Matilda Hyytinen 11 / 28 (40,00)
Nella Jokinen 15 / 28 (37,67)
Springs A Emma Airisto 1 / 6 (41,66)
Unna Putaala 3 / 6 (34,64)
Junior B Emilia Kettunen 14 / 17 (72,27)

***

Crystal Cup 1.-3.1.2016, Mikkeli
Kilpailun järjestäjä ML > kilpailusivut
Minit Irene Heinonen **
B-silmut Anna Bergström 10 / 27 (41,25) EM: laadukas vaakapiruetti
Nella Jokinen 23 / 27 (33,00)
Hanna Toivanen 9 / 27 (42)
A-silmut Erika Envalds 11 / 25 (28,91)
Nea Poikkeus 6 / 25 (33,25)
Stella Sainio 16 / 25 (26,71)
SM-noviisit Pinja Tauriainen 7 / 16 (85,05)
Juniorit Ida Rahkonen 13 / 16 (72,82)

***

SM-noviisien lohko II 2. valintakilpailu 9.-10.1.2016, Espoo
Kilpailunjärjestäjä EsJt > kilpailusivut
Pinja Tauriainen 34 / 43 (73,73)

***

Minien 1. lohkon toinen valintakilpailu 12.1.2016, Paloheinä, Helsinki
Kilpailunjärjestäjä HTK > kilpailusivut
Minit 2007 ja nuor. Amanda Eskelin 5 / 10 (36,00)
Iiris Hakamies 10  / 10 (21,67)
Minea Salokoski 4 / 10 (36,67)
Janina Vainikka 1 / 10 (42,67)
Minit 2006 Irene Heinonen 1 /7 (50,33)
Milla Hilden 6 / 7 (21,00)

***

A-silmujen 2. valintakilpailu 14.1.2016, Espoo
Kilpailun järjestäjä ETK > kilpailusivut
Emma Airisto 3 / 32 (38,82)
Erika Envalds 24 / 32 (29,66)
Nea Poikkeus 19 / 32 (32,07)
Unna Putaala 5 / 32 (36,51)
Stella Sainio 7 / 32 (35,93)
Emma Tynjä 2 / 32 (39,76)

***

Kansallisten junioreiden 2. valintakilpailu 16.-17.1.2016, Helsinki

Kilpailun järjestäjä HSK > kilpailusivut

Jutta Harju 24 / 28 (63,88)
Emilia Kettunen 23 / 28 (65,26)
Janika Pasanen 20 / 28 (73,42)
Ida Rahkonen 27 / 28 (56,46)

***

Aluesarjojen kutsukilpailu 20.1.2016, Myyrmäki
Kilpailun järjestäjä EVT > kilpailusivut
Aluedebytantit Maria Moilanen 4 / 11 (46,00) EM: loistavat vaa'at
Ida Porokara 3 / 11 (46,33)
Aluenoviisit Ada Kekkonen 4 /4 (38,67)

***

Debytanttien ja noviisien I lohkon 2. valintakilpailu 24.1.2016, Salo
Kilpailun järjestäjä SalPa > kilpailusivut
Debytantit Amanda Hotanen 14 / 29 (43,90)

***

Tähtisarjojen kutsukilpailu 26.1.2016, Paloheinä
Kilpailun järjestäjä HTK > kilpailusivut
Minit synt 2007 ja myöh. Amanda Eskelin 9 / 15 (34,00)
Iiris Hakamies 10 / 15 (31,00)
Lumi Harju 11 / 15 (30,67) EM: kauniit vaakaliukuasennot
Minea Salokoski 4 / 15 (42,33) EM: laadukkaat piruetit
Claudia Ulundu 14 / 15 (26,67)
Janina Vainikka 2 / 15 (50,00)
Minit synt 2006 Pihla Bergman 1 / 8 (45,00)
Milla Hilden 8 / 8 (24,67)
Matilda Prihti 3 / 8 (37,00)
B-silmut Anna Bergström 5 / 15 (41,67)
Matilda Hyytinen 9 / 15 (36,00)
Nella Jokinen 1 / 15 (45,67)
Hanna Toivanen 8 / 15 (37,00) EM: vauhdikkaat piruetit
Aluedebytantit Maria Moilanen 2 / 5 (35,67)
Ida Porokara 5 / 5 (27,33)
Isabella Shirazi 4 / 5 34,00)
Aluenoviisit Ada Kekkonen 1 / 2 (33,33)

***

Froggie Cup 29.-31.1. 2016, Helsinki
Kilpailun järjestäjä HSK > kilpailusivut
Cubs Pihla Bergman 8 / 31 (47,50)
Janina Vainikka 5 / 31 (50,52)
Springs B Nella Jokinen 16 / 33 (42,00)
Springs A Emma Tynjä 4 / 21 (39,71)
Juniors B Ida Rahkonen 16 / 19 (64,95)
Janika Pasanen 12 / 19 (77,66)

***

Willa Trophy 30.-31.1.2016, Hyvinkää
Kilpailun järjestäjä HyTL > kilpailusivut
Cubs born 2007 or later Amanda Eskelin 5 / 18 (39,67) EM: hyvin pyörivä istumapiruetti
Iris Hakamies 14 / 18 (30,67)
Cubs born 2006 Irene Heinonen 6 / 15 (44,00)
Matilda Prihti 7 / 15 (38,00) EM: kaunis- ja hyvin pyörivä risti-ikkunapiruetti
Springs A Emma Airisto 1 / 18 (45,05)
Erika Envalds 11 / 18 (33,95)
Stella Sainio 9 / 18 (36,05)
Springs B Matilda Hyytinen 13 / 20 (36,33)
Hanna Toivanen 10 / 20 (37,67)
Debs A Amanda Hotanen 8 / 11 (47,55)
Debs B Maria Moilanen 11 /18 (31,33)
Ida Porokara 16 / 18 (28,33)
Isabella Shirazi 10 / 18 (31,33)
Novice C Ada Kekkonen 5 / 18 (30,57)

***

Rauma Cup 30.-31.1.2016, Rauma
Kilpailun järjestäjä RauTL > kilpailusivut
SM-noviisit (vo) Giitta Lagerbohm 15 / 15 (38,66)

***

Edea Cup debytanttien aluemestaruuskilpailu 5.2.2016, Pirkkola Helsinki
Kilpailun järjestäjä HL > kilpailusivut
Debytantit Amanda Hotanen 11 / 16 (48,31)

***

B-silmujen I lohkon 2. valintakilpailu 7.2.2016, Myllypuro Helsinki
Kilpailunjärjestäjä MTK > kilpailusivut
Anna Bergström 1 / 24 (44,33)
Matilda Hyytinen 10/24 (36,67)
Nella Jokinen 8 / 24 (38,33)
Hanna Toivanen 7 / 24 (38,33)

***

Piruetti Cup A-silmujen aluemestaruuskilpailu 9.2.2016, Pirkkola Helsinki
Kilpailun järjestäjä HL > kilpailusivut
Emma Airisto

6 / 30 (38,58)

Erika Envalds 8 / 30 (36,77)
Nea Poikkeus 5 / 30 (39,47)
Unna Putaala 17 / 30 (34,79)
Stella Sainio 12 / 20 (36,08)
Emma Tynjä 2 / 30 (44,86)

***

ISU- ja tähtisarjojen kutsukilpailu 23.2.2016, Paloheinä, Helsinki
Kilpailunjärjestäjä HTK > kilpailusivut
Minit 2007 ja nuoremmat Amanda Eskelin 4 / 11 (43,00) EM:saksihyppy
Iris Hakamis 11 / 11 (26,00)
Lumi Harju 10 / 11 (26,67)
Minea Salokoski 6 / 11 (40,67)
Minit 2006 Irene Heinonen 3 / 7 (44,67)
Milla Hilden 7 / 7 (23,69)
Matilda Prihti 5 / 7 (41,33)
B-silmut Nella Jokinen 3 / 8 (44,0)
Hanna Toivanen 2 / 8 (48,00)
Aluedebytantit Ida Porokara 8 / 8 (29,00)
A-silmut Emma Airisto 1 / 11 (44,62)
Erika Envalds 8 / 11 (31,39)
Nea Poikkeus 5 / 11 (39,56)
Unna Putaala 6 / 11 (38,94)
Stella Sainio 9 / 11 (31,28)
Emma Tynjä 4 / 11 (39,71)
Debytantit Amanda Hotanen 3 / 3 (49,34)
SM-noviisit (vo ) Pinja Tauriainen 1 / 2 (55,03)
Juniorit (vo) Jutta Harju 3 / 5 (46,24)
Emilia Kettunen 4 / 5 (42,73
Ida Rahkonen 2 / 5 (49,22)

***

Huurre Cup 25.-26.2.2016, Kauniainen
Kilpailun järjestäjä KaTa > kilpailusivut
B-silmut Anna Bergström 2 / 10 (31,06)
Matilda Hyytinen 7 / 10 (26,82)
Nella Jokinen 4 / 10 (29,94)
A-silmut Nea Poikkeus 1 / 12 (39,50)
Unna Putaala 3 / 12 (36,96)
Stella Sainio 5 /12 (35,70)
SM-noviisit (LO) Pinja Tauriainen 8 / 15 (30,04)

***

Mäntsälän jäätaitureiden kutsukilpailu 5.3.2016, Pajulahti
Kilpailun järjestäjä MJT > kilpailusivut
Minit Amanda Eskelin 11 / 23 (37,00)
Iiris Hakamies 18 / 23 (30,67)
Irene Heinonen 5 / 23 (41,00)
Milla Hilden 19 / 23 (28,67)
Minea Salokoski 17 /23 (32,33)
Janina Vainikka 1 / 23 (46,00)
B-silmut Anna Bergström 1 / 11

***

A-silmujen timanttifinaali 13.3.2016, Kauniainen
Kilpailunjärjestäjä KaTa > kilpailusivut
Emma Airisto 5 / 25 (41,32)
Nea Poikkeus 11 / 25 (39,20)
           Emma Tynjä 6 / 25 (40,77)

***

Minien aluemestaruuskilpailu 13.3.2016
Kilpailun järjestäjä MTK > kilpailusivut
minit 2007 ja nuoremmat Amanda Eskelin 8 / 16 (37,33 ) EM: loistava istumapiruetti
Minea Salokoski 9 / 16 (36,33)
Janina Vainikka 1 / 16 (44,00)
minit 2006  Pihla Bergman 1 / 16 (45,00)
Irene Heinonen 6 / 16 (40,00) EM: mukaansa tempaava esitys
Milla Hilden 15 / 16 (25,67)
Matilda Prihti 12 / 16 (34,00)

***

B-Silmujen hopeafinaali sekä minien hopeafinaali ja kutsukilpailu 15.3.2016, Paloheinä
Kilpailun järjestäjä HTK > kilpailusivut
Minien synt. 2007 ja nuor. / hopeafinaali Iiris Hakamies  11 / 15 (30,33)
Minien kutsukilpailu /minit synt. 2007 ja myöh. Amanda Eskelin 5 / 11 (38,67) EM: kaunis istuma-asento istumapiruetissa
Lumi Harju 8 / 11 (37,00)
Minea Salokoski 4 /11 (44,67)
Claudia Ulundu 11 /11 24,33)
Janina Vainikka 1 / 11 (53,67)
Minit synt. 2006 Pihla Bergman 1 / 6 (52,00)
Irene Heinonen 2 / 6 (42,67)
Matilda Prihti 3 / 3 (38,00)

***

Easter Skate 19.-20.3.2016, Riihimäki
Kilpailun järjestäjä RTL > kilpailusivut
Minit s. 2007 ja myöhemmin Amanda Eskelin 6 / 26 (42,00) EM: nopeasti pyörivä istumapiruetti
Iiris Hakamies 20 / 26 (35,67)
Minea Salokoski 9 / 10 (41,00)
Janina Vainikka 1 / 26 (54,67)
Minit s. 2006 Pihla Bergman 1 / 21 (48)
Irene Heinonen 10 / 21 (40,33)
Matilda Prihti 8 / 21 (42,67) EM: upeat liu'ut 
Aluedebytantit Maria Moilanen 9 / 13 (36,33)
Ida Porokara 6 / 13 (36,67)
Isabella Shirazi 5 / 13 (37,00)
Aluenoviisit Ada Kekkonen 6 / 11 (33,67)
A-silmut Emma Airisto 2 / 34 (46,04)
Erika Envalds 18 / 34 (34,82)
Nea Poikkeus 6 / 34 (37,70)
Unna Putaala 20 / 34 (33,95)
Emma Tynjä 13 / 34 (35,58)
SM-noviisit Pinja Tauriainen 8 / 19 (85,28
Juniorit Jutta Harju 12 / 13 (62,62)
Emilia Kettunen 7 / 13 (75,51)
Ida Rahkonen 19 / 13 (64,77)

***

B-silmujen aluemestaruuskilpailu 20.3.2016, Kauniainen
Kilpailun järjestäjä KaTa > kilpailusivut
Anna Bergström 16 / 27 (35,33)
Iiris Hartikainen (MTK) 10 / 27 (37,00) EM:upeat vaakaliu'ut
Matilda Hyytinen 25 / 27 (31,00)
Nella Jokinen 14 / 27 (36,00)
Hanna Toivanen 8 / 27 (37,67) EM: pyörivät piruetit

***

EVT Spring Carnival 1.-3.4.2016, Myyrmäki
Kilpailun järjestäjä EVT > kilpailusivut
Minit 2008 ja nuoremmat Amanda Eskelin 4 / 11 (44,67)
Iiris Hakamies 11 / 11 (32,67)
Minit 2007 Minea Salokoski 10 / 17 (37,00) EM: hyvä istumapiruetti
Janina Vainikka 1 / 17 (50,33)
Minit 2006 Matilda Prihti 5 / 18 (40,33)
Pihla Bergman 1 / 18 (47,00)
B-silmut 2006 ja nuoremmat Anna Bergström 3 / 14 (46,67)
Nella Jokinen 2 / 14 (46,67)
B-silmut synt 2005 ja 2004 Iiris Hartikainen (MTK) 5 / 14 (43,00)
Matilda Hyytinen 8 / 18 (41,67)
Hanna Toivanen 12 / 18 (39,67) EM: great speed in change combination spin
Aluedebytantit Maria Moilanen 4 / 12 (38,33)
Ida Porokara 9 / 12 (32,33)
Isabella Shirazi 5 / 12 (37,33) EM: hymyilit kauniisti koko ohjelman ajan
Aluenoviisit Ada Kekkonen 10 / 12 (35,33)
A-silmut Emma Airisto 7 / 10 (36,38)
Erika Envads 9 / 10 (32,76)
Nea Poikkeus 4 / 10 (39,20)
Unna Putaala 5 / 10 (39,02)
Stella Sainio 3 / 10 (39,38)
Emma Tynjä 2 / 10 (42,20)
Debytantit Amanda Hotanen 6 / 6 (45,44)

Hope Cup 8.-10.4.2016, Tartto, Viro
Kilpailun järjestäjä Tartu Uisukool > kilpailusivut
Cubs B Janina Vainikka 8 / 24 (17,98)
Cubs A Nella Jokinen 10 / 22 (27,52)
Springs B Hanna Toivanen 11 / 18 (18,73)
Basic Novice A Emma Airisto 4 / 12 (34,00)
Nea Poikkeus 7 / 12 (32,33)
Unna Putaala 8 / 12 (30,76)
Stella Sainio 10 / 12 (29, 18)
Novice B Amanda Hotanen 4 / 14 (29,25)
Advanced Novice  Pinja Tauriainen 14 / 23 (74,06)
Senior B Ida Rahkonen 6 / 6 (39,14)