Kilpailukalenteri 2016-2017


Tikkurila Trophy, 9-11.9.2016

Kilpailunjärjestäjä TTK -> kilpailusivut

Junior A Giitta Lagerbohm WD
Junior B Jutta Harju 22/25 64,51
Pinja Tauriainen WD

Orton Trophy, 16-18.9.2016, Myyrmäki, Vantaa

Kilpailun järjestäjä EVT -> kilpailusivut

Juniorit Pinja Tauriainen 2/17 (95,07)     
 
Silmu A Anna Bergström 2/18 (32,17)
Meri-Vuokko Hannula 10/18 (28,41)
Iiris Hartikainen 9/18 (28,58)
Nella Jokinen  5/18 (29,55)

Silmu B,2007 Amanda Eskelin 3/12 (41,33)
Minea Salokoski 4/12 (39,67)
Janina Vainikka 2/12 (42,33)

Silmu B,s.2005-06 Pihla Bergman 3/22 (45,00)
Matilda Prihti 19/22 (27,67)

Minit s.2008 Iiris Hakamies 4/11 (42,33)
Anilla Marttila 11/11 (33,00)
Claudia Ulundu 7/11 (38,00)

Minit s.2007 Lumi Harju 15/17 (28,00)


Rinta-Jouppi Cup, 17-18.9.2016

Kilpailun järjestäjä HTL -> kilpailusivut

Debs A s.2005 Nea Poikkeus 17/26 (38,78)

Debs A s.2004 Erika Envalds 35/41 (33,83)
Stella Sainio 13/41 (43,00)
Emma Tynjä 16/41 (40,99)
Debs A s.2003 Amanda Hotanen 6/15 (44,22)

Tähtisarjojen kutsukilpailu Paloheinä 20.9.2016

Kilpailun järjestäjä:  HTK

Minit s.08 ja myöh. Amanda Carlstedt 7/8 (22.00)
Iiris Hakamies 1 /8 (49.00)
 Anilla Marttila 5/8 (30.00)
 Claudia Ulundu 2/8 (41.67)

Minit s.07: Lumi Harju 8/10 (30.67)

B-silmut s. 07     Anton Erkama 6/6 (29.00)
Amanda Eskelin 2/6 (48.00)
Minea Salokoski 4/6 (35.33)
Janina Vainikka 1/6 (50.33)

B-silmut s. 05-06: Pihla Bergman 1/9 (50.67)
Matilda Prihti 7/9 (34.67)

Aluesilmut: Milla Hildén 3/3 (22.00)

Aluedebytantit: María Moilanen 1/2 (40.67)
Ida Porokara 2/2 (35.67)
 
Aluenoviisit: Hanna Toivanen 1/3 (47.50)
Ada Kekkonen 3/3 (35.67)


Helsinki Trophy, 23-25.9.2016

Kilpailun järjestäjä HL -> kilpailusivut

Junior B Jutta Harju 19/26 (46,41)
Janika Pasanen 16/26 (51,76)
Ida Rahkonen 25/25 (40,95)
Pinja Tauriainen WD

Debs A Emma Airisto 16/38 (39,64)
Erika Envalds 27/38 (34,00)
Amanda Hotanen 12/38 (41,33)
Nea Poikkeus 11/38 (41,48)
Stella Saino 8/38 (42,32)
Emma Tynjä 6/38(43,98)

Springs A Anna Bergström  1/35 (31,02)
Nella Jokinen 17/35 (23,98)
Meri-Vuokko Hannula 21/35 (22,42)
Iiris Hartikainen 14/35 (24,99)

Springs B, girls Amanda Eskelin 6/29 (44,33) EM:Timanttinen  risti- ikkunapiruetti
Matilda Prihti 26/29 (30,33)
Minea Salokoski 13/29 (38,67)
Janina Vainikka 2/29 (51,00)

Spring B, boys Anton Erkama 2/4 (38,33)


ISU-Sarjojen kutsukilpailu, 1-2.10.2016

Kilpailun järjestäjä JTL -> kilpailusivut

SM-Juniorit Giitta Lagerbohm   11/11 (57,08)

Kans. Juniorit Jutta Harju 15/20 (69,38)
Pinja Tauriainen 2/20 (91,83)

Debytantit Emma Airisto 4/20 (42,18)
Nea Poikkeus 2/20 (43,55)

A-silmut Anna Bergström 1/14 (29,50)
Iiris Hartikainen 6/14(23,33)


Skate Espoo YL kutsukilpailu, 1-2.10.2016

Kilpailun järjestäjä EsJT ->  kilpailusivut

A-silmut Meri-Vuokko Hannula 13/14 (24,36)
Nella Jokinen 10/14(26,73)

Debytantit Amanda Hotanen 14/27 (40,08)
Stella Sainio 23/27 (34,40)
Emma Tynjä 15/27 /39,33)

Kans. Juniorit Janika Pasanen 9/12 (83,49)
Ida Rahkonen 2/12 (75,88)

11.10.2016  ISU- sarjojen kutsukilpailu Paloheinässä

Kilpailusivut

A-silmut: Anna Bergström 2/7 (29,58)
Meri-Vuokko Hannula 4/7 (26,03)
Iiris Hartikainen WD
Nella Jokinen 3/7 (29,00)

Debytantit: Emma Airisto 6/8 (37,03)
Erika Envalds 7/8 (36,23)
Amanda Hotanen 4/8 (42,49)
Nea Poikkeus 5/8 (42,04)
Stella Sainio 3/8 (44,19)
Emma Tynjä 2/8 (45,82)

Juniorit: Jutta Harju 5/5 (24,43)
Giitta Lagerbohm 4/5 (28,15)
Janika Pasanen 2/5 (28,48)
Ida Rahkonen 3/5 (28,21)
Pinja Tauriainen 1/5 (34,46)


SM-juniorit ja seniorit, 1. valintakilpailu, 14-16.10.2016

Kilpailun järjestäjä: KuLs -> kilpailusivut

SM-Juniorit Giitta Lagerbohm FNR

Tähti- ja ISU sarjojen kutsukilpailu Mäntsälässä, 15.10.2016

Kilpailun järjestäjä: MJT >kilpailusivut

Minit Amanda Carlstdt 13/19 (26,00)
Iiris Hakamies 3/19 (38,33)
Lumi Harju 11/19 (29,00)
Anilla Marttila 4/19 (37,67)
Pinja Peltola 18/19 (19,67)
Josefiina Puiro 14/19 (25,00) EM: Hyvä musiikkiin  luistelu

Aluesilmut Milla Hildén 7/18 (28,67)

B-silmut Pihla Bergman WD
Amanda Eskelin 3/15 (43,00)
Matilda Prihti 10/15 (32,33)
Minea Salokoski 5/15 (40,00)
Janina Vainikka 1/15 (54,67)

Aluenoviisit María Moilanen 2/5 (39,00)  
Ida Porokara 3/5 (35,33)

Noviisit  Ada Kekkonen 8/10 (29,01)
Hanna Toivanen 7/10 (32,75)
 

ISU -sarjojen kutsukilpailu Naantalissa, 16.10

Kilpailun järjestäjä: VG-62 -> kilpailusivut

Kans.Juniorit Jutta Harju 10/13 (26,74)
 Janika Pasanen 7/13 (30,06)
 Ida Rahkonen 9/13 (27;58)
 Pinja Tauriainen 2/13 (35,81)

Kansalliset Juniorit ja Seniorit 1.valintakisa, 21-23.10.2016

Kilpailun järjestäjä: TL -> kilpailusivut

Kans.Juniorit Jutta Harju 23/27 (68,56)
Janika Pasanen 6/27 (87,06)
Ida Rahkonen 15/27 (77,84)
Pinja Tauriainen 1/27 (106,63)

A-silmujen 1. valintakisa, 22.10.2016

Kilpailun järjestäjä: HSK -> kilpailusivut

Anna Bergström 10/25 (29,78)
Meri-Vuokko Hannula 22/25 (23,69)
Iiris Hartikainen 20/25 (25,72)
Nella Jokinen 16/25 (26,09)

25.10.2016 Tähtisarjojen kutsukilpailu, Paloheinän jäähalli

Minit s. 2008 ja myöhemmin:
Amanda Carlstedt 10/12 (31,67) EM: Upeat alastuloasennot
Iiris Hakamies 3/12 (44,67)
Anilla Marttila 7/12 (39,67)
Pinja Peltola 12/12 (29,67)
Josefiina Puiro 11/12 (30,33) EM: Sydämellinen musiikin  tulkinta
Claudia Ulundu 8/12 (35,33)

Aluesilmut: Milla Hildén 4/5 (29,33)

B-silmut s. 2007 ja myöhemmin:
Amanda Eskelin 1/8 (49,33)
Anton Erkama 7/8 (32,00)
Minea Salokoski 4/8 (37,00)
Janina Vainikka 2/8 (48,00)

B-silmut s. 2005-2006:
Matilda Prihti 3/6 (36,67)

Aluedebytantit: María Moilanen 1/3 (40,00)
Ida Porokara 3/3 (37,33)


Tähti- ja ISU sarjojen kutsukilpailu Nurmijärvellä, 28-29.10

Kilpailun järjestäjä: NTL-> kilpailusivut

Kansalliset noviisit:  Erika Envalds 10/24 (35,36)
Ada Kekkonen 19/24 (30,06)
Hanna Toivanen 13/24 (33,12)

Debytantit: Emma Airisto 7/9 (37,43)
Amanda Hotanen 6/9 (40,28)
Stella Sainio 2/9 (42,61)
Emma Tynjä 1/9 (47,02)

A-silmut: Nella Jokinen 2/8 (28,12)
Meri-Vuokko Hannula 1/8 (30,16)
Iiris Hartikainen 6/8 (22,72)

B-silmut: Amanda Eskelin 2/27 (54,67)
Matilda Prihti 8/27 (42,67)
MInea Salokoski 3/27 (51,00)
Janina Vainikka 1/27 (55,33)

Minit: Iiris Hakamies 6/33 (38,00) EM: Loistava  istumapiruetti
Lumi Harju 27/33 (25,67)
Anilla Marttila 9/33 (35,17)
Claudia Ulundu 19/33 (31,67)

House of Elliott improvisaatiokilpailu Porvoossa 29.10.

Kilpailun järjestäjä: PTL ->kilpailusivut

Noomi Niinimäki
Ines Salminen
Saimi Vuori

PromoCup 4.-6.11

Kilpailun järjestäjä SalPa taitoluistelu ->kilpailusivut

Kans. juniorit Jutta Harju WD
Janika Pasanen 15/18 (75,20)
Pinja Tauriainen 2/18 (94,04)

Kans. noviisit Ada Kekkonen 11/17 (30,43)
Hanna Toivanen WD

Debytantit Emma Airisto 15/30 (37,63)
Erika Envalds WD
Amanda Hotanen 11/30 (41,73)
Nea Poikkeus 16/30 (37,05)
Emma Tynjä 3/30 (45,36)

A-silmut Anna Bergström 2/29 (32,79)
Iiris Hartikainen 16/29 (25,42)
Nella Jokinen 3/29 (32,20)

Aluedebytantit María Moilanen 5/15 (40,67)
Ida Porokara 8/15 (36,67)

B-silmut Amanda Eskelin 6/26 (41,00)
Matilda Prihti 20/26 (33,67)
Minea Salokoski 4/26 (41,33)
Janina Vainikka WD

Minit 2008 ja nuor. Anilla Marttila 11/14 (32,83)
Claudia Ulundu 5/14 (37,33)


B-silmujen Helsingin alueen lohko 2:n syksyn aluevalintakilpailu 10.11.

Kilpailun järjestäjä: ETK ->kilpailusivut

B-silmut, tytöt: Pihla Bergman 8/24 (40,67)
Amanda Eskelin 4/24 (43,67) kultafinaaliin
Matilda Prihti WD
Minea Salokoski 11/24 (39,33)
Janina Vainikka 2/24 (46,67) kultafinaaliin
B-silmut, pojat: Anton Erkama 1/2 (36,67) kultafinaaliin



13.11.2016 Debytanttien ja Noviisien 1. valintakilpailu, Helsingin jäähallin harjoitushalli (Lohko 1)

Debytantit Emma Airisto 13/37 (39,49)
Amanda Hotanen 6/37 (45,48)
Nea Poikkeus 15/37 (39,98)
Stella Sainio 25/37 (33,90)
Emma Tynjä 9/37 (42,98)
Hopeafinaaliin Amanda Hotanen

Noviisit Erika Envalds 22/39 (33,20)
Ada Kekkonen 38/39 (25,77)
Hanna Toivanen 2/39 (42,22)
Kultafinaaliin Hanna Toivanen


15.11.2016 Minien 1. aluevalintakilpailu

Minit, syntyneet v. 2008 ja myöhemmin:
Amanda Carlstedt 11/14 (27,33)
Iiris Hakamies 2/14 (38,00)
Anilla Marttila 6/14 (34,67)
Pinja Peltola 8/14 (32,33)
Claudia Ulundu 7/14 (33,33)
Laura Yläjärvi 14/14 (22,67)
Aluemestaruuskilpailuun Iiris Hakamies

Minit, syntyneet v. 2007:
Lumi Harju 10/14 (32,00)

Tähtisarjojen kutsukilpailu 19.11.2016 Pirkkolan jäähalli

Kilpailun järjestäjä OTK->kilpailusivut

Aluesilmut:  Milla Hildén 3/5 (32,00)
Aluedebytantit: Maria Moilanen 3/6 (42,67)
Ida Porokara 4/6 (42,33)

SM-juniorit ja seniorit, 2. valintakisa, 19-20.11.2016

Kilpailun järjestäjä PoriTa

SM-juniorit Giitta Lagerbohm WD

JOULUKUU:

Tähtisarjojen kutsukilpailu 6.12.2016

A-silmut Iiris Hartikainen WD
(tähtiarviointi) Nella Jokinen 3/11 (46,33)

B-silmut Pihla Bergman 2/17 (40,00)
Minea Salokoski 4/17 (34,33) EM: upea istumapiruetti

Minit Josefiina Puiro 15/20 (27,83)
Laura Yläjärvi 19/20 (20,67)

Kilpailun järjestäjä Tuusulan Luistelijat ->kilpailusivut
Valmentaja: Tiia-Riikka Pietikäinen

Oulu Skate 9.-11.12.2016 Oulu

B-silmut Janina Vainikka 1/15 (50,25)

A-silmut Meri-Vuokko Hannula 10/12 (21,26)

Debytantit Emma Airisto 3/13 (41,11)
Stella Sainio 1/13 (42,86)

Juniorit Pinja Tauriainen 1/12 (105,21)

Järjestäjä Oulun Luistelukerho ->kilpailusivut

Valmentaja: Heidi Mehto

Santa Claus 9-11.12.2016, Tampere

Kilpailun järjestäjä: Varalatiimi ->kilpailusivut

Cubs: Anilla Marttila 9/12 (36,67)
Iiris Hakamies 7/12 (40,33) EM: Laadukkaat piruetit

Springs A: Anna Bergström 1/18 (36,37)

Springs B: Amanda Eskelin 5/12 (43,33)
Pihla Bergman 5/28 (47,67)
Anton Erkama 1/1 (34,00)

Springs C: Milla Hildén 9/14 (32,00)

Debs A: Emma Tynjä WD

Debs C: Ida Porokara 4/10 (42,33) EM: sujuvat piruetit
María Moilanen 2/10 (48,33)

Novice B: Erika Envalds 11/15 (31,30)
Hanna Toivanen 3/15 (37,94)

Junior B: Ida Rahkonen 10/16 (46,87)
Jutta Harju 13/16 (44,10)


Minien ISU-kutsukilpailu 15.12.2016

Kilpailun järjestäjä: ETK->kilpailusivut

Minit: Anilla Marttila 9/14 (17,39)
Josefiina Puiro 12/14 (14,31)
Claudia Ulundu 5/14 (20,52)
Laura Yläjärvi 14/14 (9,74)

2017
TAMMIKUU:

Crystal Cup, IC kilpailu, Mikkeli,  6-8.1.2017


Kilpailun järjestäjä: ML->kilpailusivut
 
Juniorit B: Jutta Harju 28/28 (58,25)
Janika Pasanen 14/28 (82,87)
Ida Rahkonen 21/28 (76,30)
Pinja Tauriainen 2/28 (100,00)

Novice B girls: Erika Envalds 30/35 (29,24)
Ada Kekkonen 32/35 (27,75)
Hanna Toivanen 8/35 (39,97)

Debs A girls, born 2004:
Emma Airisto 21/34 (36,30)
Amanda Hotanen 13/34 (40,68)
Stella Sainio WD
Emma Tynjä 3/34 (47,38)

Debs A girls, born 2005 and younger:
Nea Poikkeus 17/24 (38,47)

Springs A girls born 2006 and younger:
Anna Bergström 7/23 (31,86)
Meri-Vuokko Hannula 20/23 (25,46)
Nella Jokinen 6/23 (32,00)

Springs A girls born in 2005:
Iiris Hartikainen 21/23 (21,63)

Cubs girls: Iiris Hakamies WD
Anilla Marttila 22/28 (31,33)
Claudia Ulundu 16/28 (34,33)

Springs B girls, born 2007 and younger:
Amanda Eskelin 7/26 (43,00)
Minea Salokoski 3/26 (48,67)
Janina Vainikka 2/26 (51,67)

Springs B boys: Anton Erkama 2/2 (29,33)


Gliss Open, Tallinna 12-15.1.2017

Kilpailun järjestäjä: Tiiu Välgimäe Skating School->kilpailusivut
LIVE STREAM: http://tv.istream.ee

Chicks Axel girls: Claudia Ulundu 14/17 (19,02)

Cubs A girls 2007: Janina Vainikka 6/19 (25,83)

Cubs A boys: Anton Erkama 1/1 (17,27)

Cubs B girls 2006: Matilda Prihti 2/5 (17,07)

Cubs B girls 2007: Amanda Eskelin 6/38 (16,87)
Minea Salokoski 3/38) (17,62)

Springs B girls: Hanna Toivanen 3/23 (27,07)

Novice B girls: Emma Airisto 6/23 (32,89)
Nea Poikkeus 2/23 (37,53)
Stella Sainio 4/23 (35,61)
Emma Tynjä 1/23 (39,23)

Junior B ladies: Amanda Hotanen 1/15 (45,79)
Ada Kekkonen 11/15 (31,31)


Junior ladies: Jutta Harju 16/16 (73,17)
Ida Rahkonen 12/16 (80,11)

Valmentaja: Heidi Mehto

A-silmujen 2. valintakisa, 17.1.2017
--> kilpailusivut

Anna Bergström 3/25 (37,08)
Meri-Vuokko Hannula 20/25 (27,85)
Iiris Hartikainen 24/25 (24,18)
Nella Jokinen 16/25 (30,09)




Debytanttien ja Noviisien 2. valintakisa, 22.1.2017

Kilpailun järjestäjät: JyTLs->kilpailusivut

Noviisit: Erika Envalds 5/34 (39,22)
Ada Kekkonen WD
Hanna Toivanen 3/34 (39,46)

Debytantit: Emma Airisto 10/37 (42,80)
Amanda Hotanen 6/37 (44,81)
Nea Poikkeus WD
Stella Sainio 21/37 (37,58)
Emma Tynjä 5/37 (46,66)

Valmentaja: Tiia-Riikka Pietikäinen

Minien ja B-silmujen kutsukilpailu 22.1.2017
Kilpailun järjestäjä: EsJt->kilpailusivut

Minit 2008 ja myöhemmin syntyneet, tytöt:
Amanda Carlstedt 22/24 (25,67) EM: hieno vaakaliuku
Iiris Hakamies 10/24 (36,67)
Pinja Peltola 20/24 (26,33)

Minit 2007, tytöt: Lumi Harju 18/18 (25,33) EM: hienot ja monipuoliset liu´ut

B-silmut 2007 ja myöhemmin syntyneet:
Amanda Eskelin 9/14 (38,67)
Minea Salokoski 5/14 (41,67) EM: laadukkaat piruetit
Janina Vainikka 3/14 (43,33)

B-silmut 2005-2006
Pihla Bergman 3/16 (41,67)
Matilda Prihti WD


Valmentaja: Heidi Jokinen


Kansalliset Juniorit js Seniorit, 2. valintakisa, 28-29.1.2017

Kilpailun järjestäjät: LTL->kilpailusivut

Juniorit: Jutta Harju 16/22 (72.26)
Janika Pasanen 10/22 (83.88)
Ida Rahkonen 12/22 (81.05)
Pinja Tauriainen 1/22 (104,37)

Valmentaja: Tiia-Riikka Pietikäinen


Piruetti Cup aluemestaruuskilpailut 31.1.2017

Kilpailun järjestäjä: HL

A-silmut: Anna Bergström 5/23 (33,48)
Meri-Vuokko Hannula 19/23 (27,80)
Iiris Hartikainen 22/23 (26,76)
Nella Jokinen 20/23 (27,53)

Debytantit: Emma Airisto 11/26 (44,91)
Amanda Hotanen 8/26 (47,82)
Nea Poikkeus WD
Stella Sainio 13/26 (44,36)
Emma Tynjä 3/26 (51,45)

Valmentaja: Tiia-Riikka Pietikäinen

HELMIKUU:

Froggie Cup 3.-5.2.2017

Kilpailun järjestäjä: HSK->kilpailusivut

Cubs, gilrs: Pinja Peltola 25/31 (32,67)
Amanda Carlstedt 28/31 (32,00)  EM: Upea vaakaliuku

Springs B, girls: Matilda Prihti 18/30 (39,33)
Minea Salokoski 5/30  47,33)

Springs A girls: Nella Jokinen 5/20 (32,53)

Debytants A, girls: Nea Poikkeus WD
Emma Tynjä 9/22 (44,81)

Basic Novice B, girls:
Erika Envalds 14/19 (24,86)

Junior B, ladies: Pinja Tauriainen 1/10 (66,80)


HTL kutsukilpailut, Hämeenlinna 4.2.2017

Kilpailun järjestäjä: HTL

A-silmut: Meri-Vuokko Hannula 1/5 (30,01)

Debytantit: Emma Airisto 7/10 (38,93)
Amanda Hotanen 3/10 (45,86)

Noviisit: Ada Kekkonen  15/15 (30,03)
Hanna Toivanen 7/15 (40,81)

Juniorit: Jutta Harju 4/7 (23,24)
Ida Rahkonen 2/7 (31,85)
Minit: Lumi Harju 10/21 (37,33)
Claudia Ulundu  3/21 (44,00)

Valmentaja: Heidi Mehto


B-silmujen 2. lohkon toinen aluevalintakilpailu 7.2.2017

Kilpailun järjestäjä: HTK ->kilpailusivut

B-silmut, tytöt: Pihla Bergman 1/23 (51,33)
Amanda Eskelin 6/23 (44,67)
Matilda Prihti 19/23 (34,67)
Minea Salokoski 3/23 (50,33)
Janina Vainikka 5/23 (46,33)

B-silmut, pojat: Anton Erkama

Valmentaja: Tiia-Riikka Pietikäinen

A-silmujen Timanttifinaali, 11.2.2017

Kilpailun järjestäjä: HeiTa->kilpailusivut

Anna Bergström 7/24 (35,15)

Minien 2. valintakisa, 12.2.2017

Kilpailun järjestäjät: MTK -> kilpailusivusto

Minit 2008 ja nuoremmat:
Amanda Carlstedt 12/20 (30,33)
Hakamies Iiris 4/20 (41,33)
Marttila Anilla 8/20 (35,00)
Peltola Pinja 10/20 (33,67)
Puiro Josefiina 16/20 (27,67)
Ulundu Claudia 1/20 (46,33)
Yläjärvi Laura 20/20 (21,67)

Minit 2007: Lumi Harju 14/15 (28,00)


Debytanttien ja Noviisien kulta- ja hopeafinaali, 17-19.2.2017

Kilpailun järjestäjä: PTL->kilpailusivut

Debytantit, kultafinaali: Emma Tynjä 19/24 (45,69)

Debytantit, hopeafinaali: Emma Airisto 16/24 (40,57)
Amanda Hotanen 5/24 (46,30) 

Noviisit, kultafinaali: Hanna Toivanen 11/24 (41,68)

Noviisit, hopeafinaali: Erika Envalds 18/23 (35,01)

Yliveto Trophy 24.2.2017

Kilpailun järjestäjä: TTK->kilpailusivut

Juniorit: Jutta Harju WD
Ida Rahkonen 10/17 (52,60)
Pinja Tauriainen 1/17 (66,57)


Kansalliset Juniorit ja Seniorit, LK/HF, 4-5.3.2017

Kilpailun järjestäjä: KouJT->kilpailusivut

Juniorit loppukilpailu: Pinja Tauriainen 3/22 (107,95)

Juniorit hopeafinaali: Janika Pasanen 16/18 (45,78)
Ida Rahkonen 18/18 (42,93)

Kutsukilpailu tähti- ja ISU-sarjoille 4.3.2017

Kilpailun järjestäjä: MJT->kilpailusivut

A-silmut: Meri-Vuokko Hannula 5/8 (27,92)
Nella Jokinen 2/8 (29,38)

Kansalliset noviisit: Erika Envalds 4/14 (37,95)
Hanna Toivanen 6/14 (37,11)

Aluesilmut: Milla Hildén 4/10 (38,67)

Minit: Anilla Marttila 1/17 (45,33)
Laura Yläjärvi 17/17 (25,33)

B-silmut: Amanda Eskelin 2/15 (49,33)
Matilda Prihti 10/15 (37,50)

Aluenoviisit: María Moilanen 4/11 (45,33)
Ida Porokara 3/11 (46,33)

Valmentaja: Heidi Jokinen

Minien hopeafinaali 5.3.2017

Kilpailun järjestäjä: EsJt->kilpailusivut

Minit 2007: Lumi Harju 13/15 (34,33)

Minit s.2008 ja nuoremmat:
Amanda Carlstedt 10/17 (32,00)
Pinja Peltola 11/17 (31,50)
Josefiina Puiro 6/17 (34,50)
Laura Yläjärvi 17/17 (27,50)

Valmentaja: Heidi Mehto

Minien aluemestaruuskilpailu 11.3.2017

Kilpailun järjestäjä: HSK->kilpailusivut

Minit s. 2008 ja nuoremmat:
Iiris Hakamies 6/16 (43,33)
Anilla Marttila 16/16 (29,83)
Claudia Ulundu 12/16 (38,00)

 Valmentaja: Tiia-Riikka Pietikäinen

Noviisien aluemastaruuskilpailu 12.3.2017:
Kilpailun järjestäjä: KaTa->kilpailun sivut
Erika Envalds 5/18 (36,71)
Ada Kekkonen 15/18 (31,33)
Hanna Toivanen 4/18 (37,01)
B-silmujen aluefinaali 17.3.2017 

Kilpailun järjestäjä: EVT->kilpailusivut

B-silmut, tytöt: Pihla Bergman 3/24 (50,67)
Amanda Eskelin 5/24 (50,00) EM: Loistava ryhti ja ylävartalon  kannattelu
Minea Salokoski WD
Janina Vainikka 2/24 (50,67)

B-silmut, pojat: Anton Erkama 1/1 (33,33)

Valmentaja: Tiia-Riikka Pietikäinen

B-silmujen hopeafinaali 17.3.2017

Kilpailun järjestäjä: EVT->kilpailusivut

B-silmut, tytöt: Matilda Prihti 16/25 (34,67)

Valmentaja: Tiia-Riikka Pietikäinen

Spring Carnival 17.-19.3.2017

Kilpailun järjestäjä: EVT->kilpailusivut

Aluedebytantit: María Moilanen 2/12 (43,00)
Ida Porokara 8/12 (33,00)

Minit s. 2008 ja nuoremmat:
Amanda Carlstedt 17/23 (34,33) EM: Hymyilevä esitys
Iiris Hakamies 7/23 (46,33) EM: Nopeasti pyörivät piruetit
Claudia Ulundu 3/23 (50,33)
Laura Yläjärvi 23/23 (26,00)

A-silmut: Meri-Vuokko Hannula 17/26 (28,87)
Iiris Hartikainen 23/26 (26,20)

B-silmut, pojat: Anton Erkama 2/3 (42,33)

Debytantit: Amanda Hotanen 7/19 (46,68)
Stella Sainio WD
Emma Tynjä 3/19 (50,56)

Noviisit: Hanna Toivanen 4/17 (40,28)
Erika Envalds 7/17 (37,14)


Easter Skate 18.-19.3.2017

Kilpailun järjestäja: RTL->kilpailusivut

Minit s.2007: Lumi Harju 23/24 (33,17)

Minit s.2008 ja nuoremmat:
Anilla Marttila 6/25 (43,67)
Pinja Peltola 10/25 (41,00)
Josefiina Puiro 23/25 (31,33)

A-silmut: Nella Jokinen 5/11 (29,56)

Debytantit: Emma Airisto 7/18 (40,28)

Juniorit: Pinja Tauriainen 1/13 (100,34)

ISU- ja tähtisarjojen kutsukilpailu 21.3.2017

Kilpailun järjestäjä: HTK -->kilpailusivut

Aluedebytantit: María Moilanen  1/6 (48,67)
Ida Porokara 4/6 (41,00)
Minit s.2009 ja nuoremmat:
Noomi Niinimäki 4/5 (32,67) EM: Sähäkkä esitys
Emilia Peltola WD
Pinja Peltola 1/5 (46,67)
Ines Salminen 5/5 (32,33) EM: Kaunis vaakaliuku
Saimi Vuori 3/5 (35,33)
Laura Yläjärvi 2/5 (36,00)

Minit s. 2007-2008
Amanda Carlstedt 6/10 (39,00) EM: Kauniit ojennukset ja esitys
Iiris Hakamies 1/10 (51,33)
Lumi Harju 8/10 (33,67)
Anilla Marttila    4/10 (43,33)
Josefiina Puiro 3/10 (43,33)
Claudia Ulundu 2/10 (46,17)

B-silmut:
Pihla Bergman 2/6 (48,00)
Anton Erkama 5/6 (38,00)
Amanda Eskelin 1/6 (50,33)
Minea Salokoski WD
Matilda Prihti 6/6 (36,33)

A-silmut: Anna Bergström 1/7 (36,44)
Meri-Vuokko Hannula 2/7 (31,45)
Iiris Hartikainen 4/7 (29,68)
Nella Jokinen 3/7 (30,06)

Noviisit: Erika Envalds 3/5 (36,11)
Ada Kekkonen 4/5 (32,54)
Hanna Toivanen 2/5 (38,08)
Debytantit: Emma Airisto 4/5 (43,28)
Amanda Hotanen 2/5 (45,12)
Nea Poikkeus 5/5 (41,91)
Stella Sainio   WD
Emma Tynjä 1/5 (47,22)

Juniorit:  Ida Rahkonen 1/1 (47,13)
Pinja Tauriainen WD


Dudes Open 2017, 24-26.3

Kilpailun järjestäjä: HSK->kilpailusivut

B-silmut: Anton Erkama 3/7 (33,67)

HUHTIKUU:

April Cup, HTK, 8-9.4.2017, Pirkkola

Junior B: Ida Rahkonen WD
Pinja Tauriainen 1/1 (98,48)

Novice B: Erika Envalds 9/11 (31,80)
Ada Kekkonen 8/11 (31,81)
Hanna Toivanen 3/11 (43,47)

Debutants: Emma Airisto 3/3 (42,61)
Amanda Hotanen 1/3 (46,52)
Stella Sainio 2/3 (44,29)
Emma Tynjä WD
Debutants C: María Moilanen WD
Ida Porokara WD

Springs A: Anna Bergström 2/7 (34,15)
Meri-Vuokko Hannula 4/7 (29,10)
Iiris Hartikainen WD
Nella Jokinen 6/7 (28,46)

Springs B: Pihla Bergman WD
Amanda Eskelin 2/7 (53,00)
Matilda Prihti 7/7 (38,00)
Janina Vainikka 1/7 (54,67)

Springs B, boys: Anton Erkama 1/1 (40,33)

Springs C: Milla Hildén 5/5 (32,33)

Cubs, born 2009 and younger:
Noomi Niinimäki 5/7 (27,00)
Emilia Peltola WD
Pinja Peltola 2/7 (42,00)
Ines Salminen 6/7 (25,00)
Saimi Vuori 7/7 (24,33)
Laura Yläjärvi WD

Cubs, born 2007-2008:
Amanda Carlstedt 16/20 (34,67)
Iiris Hakamies 3/20 (48,33)
Anilla Marttila 4/20 (45,33)
Josefiina Puiro 13/20 (38,67)
Claudia Ulundu 2/20 (51,67)