Minejä aluemestaruusfinaaliin ja pokaalit kotiin myös kutsukilpailuista

Share |
08.11.2017

Kilpailukausi jatkuu vilkkaana ja viime viikonloppuna minit kilpailivat ensimmäisissä aluevalinnoissa Tikkurilassa, jossa järjestettiin myös B-silmujen kutsukilpailu.
Nurmijärven Klaukkalassa oli puolestaan ISU- ja tähtisarjojen kutsukilpailu.

Minit eivät jääneet ilman menestystä, kun ensimmäisestä aluevalinnasta aluemestaruusfinaaliin luistelivat nuorempien minien Pinja (kultaa) ja Ines (hopeaa) sekä vanhemmista mineistä paikan finaaliin varmisti Josefiina (hopeaa). Muutkin minimme sijoittuivat mukavasti ja kilpailevat aluefinaalipaikasta kevään valintakilpailussa.

B-silmujen kilpailussa hopealle luisteli lähes kolmenkymmenen luistelijan joukossa Claudia ja myös muut tytöt luistelivat hienot ohjelmakokonaisuudet sijoittuen hienosti. Tikkurilan kaikki tulokset löytyvät tästä

Nurmijärveltä HTK:n luistelijoista pokaaleja saivat onnistuneilla suorituksillaan Pihla (A-silmut, kultaa), Anton (A-silmupojat, kultaa), Minea (B-silmut, hopeaa) ja Lumi (aluesilmut, hopeaa). Moni luistelijamme kolkutteli myös näissä kisoissa hienosti palkintosijoja. Kaikkiin tuloksiin pääset tästä.

Kisakuvia lisää tästä

Ensi viikonlopulle toivotamme onnea ja menestystä 1. valintakilpailuihin Heinolaan matkaaville debytanteillemme Annalle, Hannalle ja Nealle!

tikkurila_041117-4.jpgtikkurila_041117-1.jpgtikkurila_041117-7.jpg

B-silmut_ja_missi.jpgA-silmut.jpgKisatunnelmia_1.jpgKisatunnelmia_2.jpg

 

13.11.2017Nea kultafinaaliin 1.valintakilpailusta!
12.11.2017Emma ja Pinja yksinluistelijoiden kapteeneiksi
08.11.2017Minejä aluemestaruusfinaaliin ja pokaalit kotiin myös kutsukilpailuista
31.10.2017Valintakisojen viikonloppu
23.10.2017Juniorien ja seniorien 1. valintakilpailu Raumalla
18.10.2017Kauden ensimmäinen oma kutsukilpailu
16.10.2017ISU-sarjojen kutsukilpailu Mäntsälässä
03.10.2017Viikonlopun saldona timantteja ja pokaaleja
27.09.2017Kaikenvärisiä tuliaisia viikonlopun kilpailuista
18.09.2017Koovee Cup 2017

Siirry arkistoon »